Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5éves gyerkőc félhet éjjel...

1,5éves gyerkőc félhet éjjel a sötétben?

Figyelt kérdés

Éjjel többször van hogy sikítva ébred(ok, lehet a foga is)és ha átmegyek hozzá megsimizem,ott vagyok akkor abba is hagyja, aztán villanyt leoltom és megyek vissza a helyemre, ő pedig újra rázendít


Aztán ha visszakapcsolom a lámpát az ebédlőbe (nem megyek be, van hogy eleve be sem kell menni mert világosságra azonnal abahagyja a sírást)rögtön csönd van

Volt hogy nem kapcsoltam villanyt és úgy próbáltuk az sem jön be.


Többször előfordul és csak az utóbbi időben.


Kicsinek is korom sötétben aludt, nem értem, egyátalán ennyi idősen is félhet a sötétben már?

Ez nem később alakul ki?


Tudtok erre ajánlani valami éjjeli fényt?


Anno volt ilyen konnektorba dugós de az nem sokat ért, olyan kéne ami egy idő után kikapcsol,most is 1 órát ébren voltam mert a világosban én nem tudok visszaaludni.


Még a sólámpát ajánlották, de jobb lenne egy automata ami halványan világít és ki is kapcsol, hogy ne kelljen átmenni a gyerkőchöz, mert akkor lehet megzavarnám őt

Ötletek?


2011. ápr. 7. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 1,5 éves,és ugyan ez van nálunk is,de mi vele alszunk,ő eszik is éjjel!Ha megébred egyből torka szakadtából üvölt!Se nagyon sötét nincs,és még mi is ott vagyunk!Szerintem is a foga lehet!Bár mi most éjjel kijöttünk tőle,és csak egyszer ébredt meg!
2011. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Félhet akár az árnyéktól is. De konnektorba dugható éjjeli fény van olyan is,amelyiknek az erőssége szabályozható,és kikapcsol egy idő után Akkor kapcsol be újra,ha mozgást érzékel a közelében.

Nekünk is ilyen van.

2011. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

mi szigorúan külön szoba és már éjjel nics tej


volt egy idő mikor tejre visszaaludt, és akkor le tudtam kapcsolni a villanyt de nem akarom erre szoktatni, hogy éjjel még enni kapjon

2011. ápr. 7. 11:51
 4/12 A kérdező kommentje:

kedves második


belinkelnéd?vagy márka?esetleg?

ez szuper lenne nekünk is

2011. ápr. 7. 11:52
 5/12 A kérdező kommentje:

azt hittem ilyesfajta félelmek, szokások később jönnek elő a gyerekeknél


pici kora óta egyedül van a korom sötét szobában

2011. ápr. 7. 11:53
 6/12 anonim ***** válasza:
A mi fiúnk megvigasztalhatatlan,a cumisüvegen nyugszik meg!De teljesen ugyanúgy viselkedik mint a Te fiad,ahogy leírtad!(Első voltam)
2011. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi is éjszakai fénnyel oldottuk meg a dolgot.
2011. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, bár amióta kijöttek a fogai (16) nincs kelés éjjel. De korábban mindig is sírva ébredt, de nem csak éjjel, hanem nappal is felsírt. Sőt, volt, hogy ott voltam mellette a nagyágyon aludt, és még ki sem nyitott a szemét, de már sírt. Tehát nem attól sír, mert pl nem lát engem vagy ilyesmire is gondoltam.

Az éjjeli fénynek én is a sólámpát javasolnám. Nálunk mindig úgy volt (mióta külön szobában alszik) hogy a sólámpa ment csak, elé tettük mindig a pelenkázólapot, így nem kapta direktbe a fényét, és így aludt el. És mikor mi is készültünk lefeküdni (villanyoltás tv lezár stb.) akkor kapcsoltuk le nála a lámpát, és nyitottuk ki az ajtót.

De mikor beteg volt, nem kapcsoltam le éjjel, engem nem zavart a fénye. Kikapcsolós konnektor létezik, de ha felébred, ugyanúgy be kell menned felkapcsolni a villanyt. Vagy az már nem baj?

2011. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

na itt a megoldás


mert ő 7 fél 8 felé alszik el este és akkor még világos van és mi is égetjük a lámpát a konyhába....

így tuti ez a baj

és mikor felriad éjjel szegénynek korom sötétség van :(((

2011. ápr. 7. 13:31
 10/12 A kérdező kommentje:
tényleg van kikapcsolós konektor is :D
2011. ápr. 7. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!