Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereknek hány naponta...

3 éves gyereknek hány naponta kellene kakilnia?

Figyelt kérdés
Normális, ha 3-4 naponta kakil? Mi okozhat székrekedést? Most leálltunk a kakaóval, talán jobb lesz.
2011. ápr. 5. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Naponta kétnaponta kakál.


székrekedés:

rizses étel

sok édesség

kevés folyadék

banán

2011. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1-2 naponta. Ha már második nap sincs neki, akkor biztos kap valami olyasmit, ami kissé lazítja a székletét.
2011. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is 1-2 naponta kéne.

Ebben segíthet, ha sok folyadékot iszik, meg sok rostos ételt kap.

2011. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 3-4 naponta, de én is, pedig változatosan étkezünk. A védőnőnk erre azt mondta, hogy jól hasznosítja a szervezete a táplálékot. A székrekedés az, amikor erölködik és nem jön a kaki, ill. nagyon kemény. Nálunk ilyen probléma nincs. 3-4 naponta kakil, de nem kemény neki, nem erölködik. Ettől függetlenül régebben volt székrekedése. Ilyenkor főztem neki kb. 20 ml kamillateát, megitta és megszűnt a probléma. Csak nem szabad sűrűn adni neki, mert a bélflórát felborítja.
2011. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Az utóbbi 2 hétben van gond. Eddig tudott kakilni 2-3 naponta. Pedig eszik mindent, és adok neki gyakran inni. Próbáltunk már kamillateát is, szőlőlevet,lenmagot. A kúp se használ mindig.
2011. ápr. 5. 12:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk naponta 2-3x
2011. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Naponta
2011. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Naponta többször lenne ideális. Felnőttek és gyermekek számára is. Majdnem minden ember vastagbelén vannak megkeményedett székletrögök, a bélfalra tapadva (teljes vastagbélmosással az is kipucolható, és ajánlott legalább évente egyszer megismételni), de ennek ellenére is egészséges és természetes rostdús (lehetőleg húsmentes) táplálkozás mellett naponta többször kellene székelési ingernek jelentkezni, és könnyen üríteni. Én pl. törekszem bár eg. táplálkozásra magam számára, de még mindig van min javítanom; így hát csak átlag napi egyszer "hív engem a természet" (van, hogy napi többször, van, hogy kétnaponta); ez a tendencia viszonylag egészséges gyakoriságúnak mondható, még ha nem is az igazi.

Még valami: minél kisebb termetű emberről van szó -ergo ha kisgyermekről-, értelemszerűen annál kisebb űrtartalmú szinte minden belső szerve, így a belei is; ennél fogva pláne egy kicsivel még gyakrabban is kellene, hogy kakiljanak, mint a felnőttek. Szerintem alapvetően egészséges bélműködéssel minimum napi 3-szor kellene a piciknek; ha nincs annyi, akkor szükséges javítani a táplálkozás minőségén, persze lehetőségektől függően.

2011. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet csak már 1-2 hónapja. Én éhgyomorra rostos gyümilevet adok minden nap + utána egy mokkás kanál ricinus olajat. Minden nap iszik aktimel jughurtot, és a kakaót visszavettem. Adom neki a győri zabfalatot... ez sokat segít! olivás halat... ez is.

Nekünk ezek beválltak most :)

2011. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
adj neki aloe vera italt,rendbejon tole,de vigyazz,hogy foreveres legyen,a barackos finomabb.
2011. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!