Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a kisfiammal...

Mit csináljak a kisfiammal hogy megtanuljon "játszani"?

Figyelt kérdés
Két éves 3 hónapos,és nem akar játszani.Sokszor egész nap csak fetreng é a mesét nézi. Ha leülök vele összerakni a kockát vagy rajzolni vagy kocsikázni,otthagy.Ha a tv-t kikapcsolom akkor csak szomorkodik.Ha közösségbe visszük nem akar ottmaradni,sokszor játszogat egyeül de abba nem nagyon lehet beleszólni mert ellök,nem akarja. Nem beszél,csak egy két szót,de ha könyvben is tanítani akarom a szavakra,eltakarja az arcát. Már voltunk vele orvosnál,nincs semmi baja,hall rendesen ezek nem autista tünetek,csak ö ilyen,majd megváltozik azt mondta a dokinö.Van valaki akinek még ilyen a kisgyereke? Ilyen fura?
2011. márc. 29. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ovi sokat fog rajta változtatni, az enyém is ilyen volt.
2011. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vidd el másik szakemberhez, logopédiára, családsegítőbe, minél többen látják, annál jobb, mert ezek igencsak autista beütések.
2011. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy aggódsz de nyugi.

Az én kisfiam 26 hónapos. Olyan 2 hónappal ezelőttik ugyanezt csinálta, bár legalább ha gyerekek közé mentünk, örömmel játszott velük. e itthon szinte egész nap csak mesét nézett. Hiába hívtam játszani, próbálkoztam neki az olvasással, rajzolással, stb, semmi se érdekelte, csak a Jégkorszak 3. része, de az naponta 5X is.

Okos, értelmes, jól fejlődik, beszélni nem beszél még.

Aztán olyan 2 hónapja egyik napról a másikra minden megváltozott. Még mindig nézi a Jégkorszakot, de megszakításokkal 1X 1 nap, és játszik itthon, bár a meséléseket nem hallgatja végig.

Persze, kérd ki szakemberek véleményét, ha aggódtok, de szerintem próbálj megnyugodni, várj még egy kis időt, szerintem lesz változás.

Eddig akárhány anyukával beszélgettem, mindegyik azt mondta, hogy volt ilyen mesenézős időszakuk a gyerekeiknek, amikor el se lehetett robbantani őket a TV elől, de aztán ez megszűnt.


Az autizmusnak más tünetei (is) vannak:

- a napi rutinnak ugyanúgy kell zajlania, mert dührohamot kap

- agresszív

- a mozgásával is baj van, csavargatja a kezét, repes nek, a szemei fennakadnak, előre-hátra hintázik, stb.

2011. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj semmi ilyesmi hál istennek,teljesen normális kisfiú aranyos ad puszit szeretget minket,mondja a szavak elejét,végét,táncol énekel,csak ö ilyen kis fura.Sokan azt mondják nem is de nekem feltünik hisz egész nap vele vagyok.Nagyon köszönöm a válaszokat,persze hogy viszem tovább,egy pár hónap mulva ismét megyünk mindenféle dokihoz hogy miért komunikál ilyen nehezen,meg hogy nem mon értelmes szavakat.Hát remélem megváltozik,köszönöm mindenkinek :-)
2011. márc. 29. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem most az jutott eszembe, amikor a kerdesedet olvastam, hogy nem az lehet, hogy unja kicsit a jatekait? Probalj neki ujat mutatni, gyurmazas, vizfestekkel festes, nyomdazas, matricas fuzetbe ragasztas vagy egyutt fozes, suti keszites, ilyesmi. Persze nem lehet tole elvarni meg, hogy sokaig jatszon veled vagy egyedul, de valami uj csak lekotne a figyelmet, es addig sem tv-t nez.
2011. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andon válasza:
Szerintem is próbálkozz újdonságokkal, ami eddig nem volt, de lehet, hogy a kedvenc játéka lesz. Nagyon sokat kell kísérletezni, sok inputra van szükség ahhoz, hogy kiderüljön mit szeret a gyermek, esetleg mihez van fantasztikus tehetsége! Nézd meg ezt, hátha nyersz ötleteket: [link]
2011. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!