Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha sokszor aludt köztetek...

Ha sokszor aludt köztetek babád, mi lett ennek a következménye? Nagyobb korban is mellettetek akart aludni? Nehéz volt a leszoktatás?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves, éjszaka van, hogy magunk közé veszem, így tudom a legjobban lenyugtatni, majd visszaviszem, ha elaludt a kiságyába, de van, hogy csak pár óra múlva, mert én is bealszom. Néha ott ébred velünk.
2011. márc. 28. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem babafüggő. Az én kislányom pici korában sokszor aludt mellettem, mert belealudtam a szoptatásba és ő is (soh nem böfizett éjjel!), mert 3 óránként evett éjjel is és nekem már 6-kor ébreszteni kellett a család többi 4 tagját... Ahogy nőtt, egyre többet aludt egyben, így szépen a kiságyába tettem miután elaludt és csak hajnalban került mellém.. Reggelig aztán ott aludt.. Ez akkor volt nagyon jó, amikor mondjuk 10x is megébredt egy éjszaka.. Most 2,5 éves, több, mint 1 éve a kiságyában alszik, csak hajnalban, úgy fél 6 körül bújik mellém, aztán alszik 8-9-ig..

A 13 éves fiam is sokszor aludt velünk, míg pici volt.. neki se volt gond, amikor a saját ágyába került... 8-9 hónaposan már egész éjjel ott aludt, ő akkor kezdte átaludni az éjszakákat.

2011. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hidd el ha veletek alszik nagyon nehéz lesz leszoktatni róla(tapasztalatból mondom).A fiam 11 a lányom 6 éves a fiam a mamával a lányom pedig velünk alszik eszük ágába sincs a saját SZOBÁJUKBA a saját ÁGYUKBA aludni.
2011. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lányom csak akkor alszik velünk, ha beteg, különben utálja. Amikor először volt beteg, csak úgy tudtam megnyugtatni, 6 hónapos volt. 1 hétig aludt ott, féltem is, nehogy megszokja, de nem. Most 3 éves, ha beteg, egyszerűen kijelenti, hogy anyával alszom, és erről nem is lehet lebeszélni. Egyébként megy a saját ágyába önként és dalolva.
2011. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gyerekfüggő. Viszont ha sokat van köztetek tényleg ez lesz neki a természetes, ami ha nektek nem gond, nem is baj. Velem is velem aludt a kisfiam. 3 éves elmúlt mikor saját ágyába szoktattam, semmi baj nem volt vele. Örült az ágyának. A napokban kérdeztem nem alszik-e velem és közölte hogy ő már nagyfiú. :) Azelőtt is inkább én örültem, hogy ott szuszog mellettem.
2011. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam, félig alszik mellettem,

este könyvet nézünk, mesélünk , utána alszik el.

az ő ágy a miénk mellett van, hajnalban mászik át, ha van erőm visszateszem, ha nincs marad.

de ha vissza is teszem, akkor is visszamászik.

én ovi kezdés előtt szeretném leszoktatni arról, hogy eggyt aludjunk el, addig ráérünk,

2011. márc. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, mint az utolsó válaszolónál. Este fürdés után még játszhat egy kicsit, aztán mesélünk, szopizik és elalszik. Beteszem a kiságyba, de ha éjszaka felébred, közénk veszem. Ez még egy darabig elmegy, ő is és én is így alszom a legnyugodtabban.
2011. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!