Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi ez a "szeparációs félelem"...

Mi ez a "szeparációs félelem" 29hónapos korban, vagy ez is az öcsi számlájára Írható? Mi a jobb, elköszönök, és látom, hogy sír utánam, vagy "elszökjek" és akkor a bébiszitternek sír?

Figyelt kérdés

1.a nagy most 29hónapos a kicsi meg majdnem 10hónapos.Mostanában azt vettem észre,ha pl sétálunk és nagyon nem akar jönni,mondom neki,hogy jó kicsim,ha nem jössz,akkor anya megy az öcséddel.erre éktelen sírásba kezd,és anya anya...aztán persze jön,de 4méter után újra ezt játsszuk.vagy pl ha nem akar enni,és az kicsi kap belőle egy falatot,akkor is óbégat,hogy az az övé,még akkor is ha nem kell neki.

2.a kicsi most nagyon anyás,de van úgy hogy muszáj elmennem,és nem vihetem magammal.ilyenkor mi a jobb,ha elköszönök tőle/tőlük,és látom,hogy sír/nak,vagy az ha pl alvásidőben,vagy nagy játék közben lelépek?Mert sírás így is úgyis lesz.?


2011. márc. 28. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se lépj le köszönés nélkül! Ő még nem tudja, hogy visszajössz, így olyan érzése van, mintha elhagytad volna.

Onnan tudom, hogy 17 éves voltam, mikor a bátyámnak kislánya született. Többször is vigyáztunk rá a szüleimmel és ő is mindig nagyon sírt, amikor elmentek a bátyámék, ezért ők is inkább egy csomószor köszönés nélkül leléptek, amikor a kislány bele volt mélyedve a játékba. Utána viszont órákig sírt és vigasztalhatatlan volt! Anyuék minden hülyeséget kitaláltak, hogy miért nem köszöntek el a bátyámék és ilyenkor mindig sírva aludt el.

Viszont, ha elköszöntek, akkor pár perc alatt megnyugodott, mert tudta, hogy jönnek majd vissza és mi is ezt mondtuk mindig neki.

2011. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, a kisfiadnál inkább a testvárfáltékenység van jelen, plusz persze a dackorszak. sztem ne mondj neki olyat még akkor se ha nem gondolod komoylan, hogy anya megy az öcsivel. ez nagyon rossz neki. mondd valahogy másképp.

a másik, ha el kell menned, mindenképp köszönj el tőlük, ne lássák rajtad, hogy szorongsz stb. titokban lelépni nem szabad! így majd megtanulja a kicsi is, hogy anya akkor is van, ha épp elmegy, akkor is visszajön.

sok kitartást, türelmet!

2011. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én nagyobb fiam 27 hónapos a pici 9 hónapos


néha nálunk is van ez hogy féltékeny a nagy bár inkább a játékokat nem engedi a picinek


tuti a tesó miatt ilyen a fiad féltékeny...

nálunk is megy ez....


főleg nálunk az öcsi csak kézben van el, még nem mászik de egész jól meg szokta a nagy én rám már nem féltékeny csak ha pl. rosszul ébred vagy ilyesmi


én sokszor mondom a nagynak hogy gyere szeresd meg az öcsit nézd, hogy örül neked nagyon szeret téged és akkor jön puszilgatja.


én sem mindig köszönök el mert akkor van a hiszti hogy jönne de ő nem sír ha észre veszi hogy elmentem, nem is érdekli mikor megjövök szalad hozzám hogy hoztam e valamit

:)

2011. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a nagyobbikkal nincs gondol(akkora ha elmegyek)mert ő megérti,hogy el kell mennie anyunak,de ígérem hozok neked csigát,vagy valami finomat ha megjövök...de a kisebbik most van abban a korban ha nem lát üvölt.ő a nehezebb.

köszönöm a válaszokat

2011. márc. 31. 08:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!