Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknek ekcémára mi...

2 éves gyereknek ekcémára mi vált be nektek?

Figyelt kérdés
Kis kora óta szenvedünk az ekcémával..volt egy év szinte h nem jött elő ,ár azt hittem kinőttük de most olyan szinten ismét elő jött mint még soha.Már mindnet kipróbáltunk szinte és vagyonokat költöttünk krémekre és semmi nem használ.Kérem akinek ténleg bevállt vmi az írjon met iszonyú nézni h nem tudok segíteni a gyerekemen..A szteroidos krémen kivül bármilyen megoldás érdekel.Esetleg természetgyógyásznál járt e vki ezzel a problémával?V egyáltalán ezen tud e segíteni egy természetgyógyász?Minden megoldást szivesen várok.Köszönöm!
2011. márc. 27. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mi is rengeteg mindent kipróbáltunk, de végül csak a szteroidos krém (Advantan, de gyógyszertárban hígították)vált be.

Amint megjelenik egy pici foltocska, azonnal bekenem, 3-4 alkalom elég is. Aztán Linola Fett - et használunk, amig el nem múlik. Megelőzésre is jó. Egész télen ezzel kentem a gyerekeim arcát, kézfejét.

2011. márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem tudok neked biztatót írni, de szeretném később megtalálni ezt a kérdést, mert én is most akartam ugyanezt kérdezni.


Na, most jól elkeserítettél egyébként! Mert bennünket azzal biztatnak, hogy ahogy betölti a 2 évet jobban tudnak rajta segíteni, mert más készítményeket lehet neki adni, olyanokat, ami nem steroidos.


Azért leírom, hogy nálunk mi vált be a bőrére, mert az nagyon szép lenne, de a viszketés nem akar neki múlni, hiába puha a bőre. (Ez kb. a 10. variáció!)


A bőrgyógyász doktornő cerás zsírozót állíttatott össze, ez olyan állagú, mintha disznózsírral kennéd a gyereked, de tényleg nagyon használt neki.

Ahol kireped a bőre ott Aloea verával és Exxema repairral kenem, az nagyon bejött.

Persze nekünk is van steroidos kenőcs, sajnos kell kb. havonta 6-8 alkalommal.

Most a Beba olajat használjuk fürdés előtt, ami kimondottan atópiás bőrre van. Ez is jó, de mondanom se kell, hogy 3800 Ft, ugye?

Neki a hajas fejbőrén is van ekcéma, az viszket neki nagyon, arra speciális mosdókenőcsünk van, na az nem használ túlzottan, de kopaszra kellene vágatni a haját, hogy használjon jobban, amihez még hideg van.

Aerius szirup a viszketésre. Hát...mint fentebb írtam...


Mi is rengeteget költünk krémekre egy hónapban, bárcsak használna!

Még a Lipikar-t nem próbáltuk!


Most készülünk természetgyógyászhoz egyébként.


Bocs, hogy hosszú lett, de ritkán talál az ember sorstársat a bajban. :-(

2011. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindhárom gyerekem ekcémás volt kiskorában, de csak a téli időszakban. 4 éves korukra kinőtték. A kicsi most 2, tetőtől talpig ekcémás. Sima testápoló krém, ami érzékeny bőrre való elég rá, naponta 2-szer kenem és elmúlik egy hét alatt. Ha nem kenegetem (utálja), akkor pár nap és újra előjön. Májusra elmúlik az egész, és novemberig elő se fog jönni. De nevetni fogtok, mert a legjobb a férjem glicerines kézvédőkréme volt, amit a munkahelyén kapott. Sima, tubusos, munkavédelmi kézkrém.

Kitartás!

2011. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, és én a szteroidos kencét elvből nem használom.
2011. márc. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
advantan-de az én lányomon nem erős a dolog.Egyszer bekentem és elmúlt.
2011. márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Őszintén:SEMMI.

Fiam 1 éves kora óta - 10 éve - ekcémás.

Azt mondta bőrgyógyász, a kamaszkorára kinövi, de már az is nagy segítség lenne, ha felfogná végre, hogy ne

vakarja:-((

pja, nagyapja is ekcémás, de ők nem vakarják, úgyhogy nem okoz nekik gondot.


A nyirkos, ködös, vagy télies idő nem tesz jót neki, a nyár, napsütés, viszont ien. akkor szinte tünetmentes.

ezért is hívják téli ekcémának.

Vagy ha beteg és gyengébb az immunrendszere, akkor is erősödnek a foltok.


Olvastam nemrég, hogy a mértékletes UV sugárzás is hatásos.


Elocom-ot hazsnálunk töményen és higítva.

Több krémet próbáltunk méár, de egyik sem volt ennyire hatásos.

A Halicar -homeopátis krém sem használt.

2011. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Almaecet. Természetesen hígítva. :) Ezzel törölgesd át és ne mosd le. Egy géz darabot át is itathatsz vele és egy ruha zsepivel lazán rákötheted vagy fáslizhatod. Ezenkívül jó különböző gombára, és korpára is(2liter vízbe 1 evőkanál almaecet. Ezzel leöblíteni a fejet. Ezután ne mossuk meg samponnal, vagy vízzel. Nem lesz ecet szagú a haj.)

Ez azért gyakoribb gyermekeknél, mármint az ekcéma, mert még most ismerkednek a világgal. És az elsődleges kontaktusteremtő "szerv" a külvilággal a bőrünk. Kellemetlen, de "kinövik". (Anno az ált. iskolás oszt. társamnak alsó tagozat első felében volt. Utána elmúlt.) A gyermek próbál alkalmazkodni a külvilághoz, s van amikor ezzel összeütközik, akkor bizony a lelki dolgok anyagi formát öltenek. (gyermekbetegség formájában is: himlő, kanyaró)Ezáltal is úgymond "tanulási lehetőséget" kap. Hiszen belül (a lélekben) a folyamat nem tudott végbe menni. Ezért fizikai szinten tör elő. A viszketés pedig egy fajta "figyelem felhívás", hogy foglalkozzunk az adott dologgal, szenteljünk neki elég figyelmet. Ilyenkor általában önmagunkról van szó. Ez esetben a gyermeknek kell önálló tapasztalatot szereznie a világ dolgaival kapcsolatban. (elfogadás, szeretet, türelem, stb.)

Hát.. azt hiszem röviden ennyi. :)

Szép gyermekéveket kívánok! :)

2011. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindnekinek a sok jó tanácsot és tapasztalatot..Ha még van vkinek ötlete szivesen fogadom..

A mienk is téli ekcéma..sőt mint írtam kb 1 éve nem is volt nekünk...Mi a Babe-t használjuk tusfürdő és testápoló és mégis kijön...Pedig nem olcsó.Nekünk nem vált be..és a halicar sem..Azért arra is kíváncsi lettem volna..mert vki azt mondta h belsőleg is lehet zt kezelni...azért gondoltam a természetgyógyászra..

2011. márc. 28. 22:11
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2-ik hova, kihez mentek természetgyógyászhoz?megírnád esetleg h mi volt?és mit mondott?
2011. márc. 28. 22:12
 10/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Szegedre megyünk. Amikor többet tudok, írok neked!

2011. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!