Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakos gyerkőcök szülei,...

Dackorszakos gyerkőcök szülei, ti hogy bírjátok a hisztiket?

Figyelt kérdés
Én ma már az idegbaj határán voltam. Elmentünk a boltba, odafele semmi gond nem volt, szépen sétált mellettem a lányom,de hazafele már azt akarta,hogy a kezembe cipeljem. Mondtam neki,hogy nem tudom vinni,mert tolnom kell a babakocsit,vagy sétál vagy leül a kocsiba. Erre olyan hisztit levágott,hogy ihaj. A 10 perces út 40 percig tartott,toporzékolt, földhöz vágta magát,közbe végig ordított. A végén már azt mondta leakar ülni a kocsiba,de mikor bele akartam ültetni már meg is gondolta magát, úgy őrjöngött,mint az állat. Hát kész katasztrófa volt.
2011. márc. 20. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hjajjaj hát igen :( Nekünk "csak" enyhébb lefolyásúak jutottak eddig, de nagyon kis okos trükkös kisfiunk van, 2 éves most. Tehát lehet, ez még rosszabb is lesz. :) Ami működik, az az, hogy leguggolok mellé, jó szorosan fogom a kezét, hogy ne tudja kihúzni az enyémből, és mélyen komolyan a szemébe nézve határozottan elmondom neki, hogy fejezze be. Ezen általában meglepődik. Ha itthon vagyunk, napi párszor tuti a járókában vagy a kiságyban köt ki, hogy "oké akkor szólj, ha abbahagytad az üvöltést", majd megvárom, mig lehiggadt. Ha mindezt utcán csinálja, és az első manőver nem válik be, akkor egyszerűen a hónom alá csapom, mint egy kisbabát, közlöm vele, hogy oks akkor itt volt a vége, és hazamegyünk, és felgyorsitom a lépteimet, mint aki siet haza. Ez is szokott segiteni. A nagyik is sokat vannak vele, ők általában a válasszon 2 dolog közül módszert vagy az elterelést használják még mindig. Anyósom óvónő, igy ő pláne nem veszi szivére, ha hisztizik a gyerek, az is jó, ha birod, hogy egyszerűen úgy teszel, mintha észre sem vennéd, továbbviszed, és kész. Én ezt nem tudom megcsinálni, ennyire nem vagyok hidegvérű :)
2011. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 13hónapos lánykám is ugyan ezt csinálja. Állandóan ölbe-ölbe. Alig várja hogy kivegyen a kocsiból,már csúszik ki,de ha kint van 5-10perc után ölbe kéredzkedik. Visszarakom a kocsiba,akkor olyan hiszti van hogy borzalom. De muszáj mert nehéz cipelni,meg pár perc múlva úgyis lenyugszik.
2011. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én ikreim 2,5 évesek, kiegyensúlyozott, nyugodt gyerekek, ahogy az otthoni körülmények is minden téren azok, ezért vagy nem de én még szinte alig vettem rajtuk észre a hisztizést. Remélem így is marad.
2011. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsónak:

ez nem az otthoni kegyensúlyozott vangy nem kiegyensúlyozott körülmények függvénye, az sem legjobb, he egy gyerek sosem próbálgatja az akaratát, nem teszteli a szüleit soha

az normál fejlődés része a dackorszak, a hisztijeivel együtt

2011. márc. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy nincs egy-két apró hiszti, de amiket látok és olvasok, olyanokkal én még nem találkoztam. Mivel az anyagi hátterük is jóval átlag feletti, általában meg kapnak mindent amit kinéznek maguknak. És még mielőtt azzal jönne valaki hogy ez majd káros hatással lesz rájuk, annak azt üzenem hogy szeretet és nevelés kérdése hogy milyen lesz egy gyerek, és meg lehet tanítani nekik azt is hogy meg kell mindent becsülni amit kapnak. Tudják hogy hiszti nélkül is megkapnak mindent, ettől még nem lesznek rossz gyerekek, sőt!
2011. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem annak idején azt mondta a védőnő,hogy annak a gyereknek akinek nincs dackorszaka az nem túl jó állapot.vagy ha későn jön ki rajtuk az már régen rossz.Ez valamiért fontos a gyerek fejlődésében,a személyiségének kialakulásában.Mi meg azért vagyunk felnőttek,hogy tudjuk kezelni.Ezt ki így teszi meg ki úgy.nálunk több módszer kombinálva vált be,és ehhez ismernem kell a fiam(2 éves)temperamentumát,hogy mik azok amik elindítanak egy hisztit,igy már az elején le tudom szerelni,ha meg elkezdődik,és nem tudok hatni rá szép szóval,egyszerűen ott hagyom.Ha csokiért sír és mondom neki,hogy most nincs,de ebéd után kapsz.ha tovább visít még egyszer elmondom neki,ha ez sem használ egyszerűen ott hagyom,fél perc múlva csend van,és már nem is kéri a csokit.Akkor láttam a szuper dadában,hogy mindig le kell hozzá hajolni és a szemébe mondani határozottan mit nem csinál jol gondoltam kipróbálom,és be vált,sokkal jobban figyel ha vele egy szintben beszélek,azóta csak guggolva kommunikálunk és sokkal eredményesebb.
2011. márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálunk is itthon nyugodt körülmények vannak,nem szoktunk ordibálni egymással,úgyhogy biztos nem itthon látja. Én is azt csináltam,hogy leguggoltam hozzá és úgy magyaráztam neki,hogy miért nem tudom felvenni,akkor szipogva mindig azt mondta(mert ezt többször eljátszottuk),hogy jó,jó,még puszit is adott,aztán ahogy felálltam és rájött,hogy nem veszem fel,megint toporzékolni kezdett. Hát kész voltam,ne tudjátok meg.Azt meg nem csinálhatom meg az utcán,hogy nem foglalkozok vele és otthagyom.Nem tudom mi a helyes viselkedés ilyen helyzetbe. Ha meg engedek neki és cipelem,akkor gyorsan rájön,hogy kis hisztivel elérte a célját,akkor továbbra is csinálni fogja,nem?
2011. márc. 21. 09:42
 8/8 anonim ***** válasza:
nállunk bevált ilyenkor,hogy megbeszéltük,hogy viszem egy kicsit,de aztán ha elfáradt a kezem le kell hogy rakjam,mert véletlen leejtem őt.Szintén babakocsival,csak abban volt egy kissebb:).
2011. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!