Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékkal foglalja le...

Milyen játékkal foglalja le magát 18 hó körüli fiad? Leül veled játszani vagy inkább egymagában van el?

Figyelt kérdés

Nálunk köv. a helyzet:

Ha le szeretnénk ülni vele játszani, mindent csak dobál, rombol. Mondhatni semmi nem érdekli hosszabb ideig. Nem erőszakolok rá semmit, hagyom, hogy azt hozza oda ami érdekli, de 1 perc után csak a dobálás, rombolás, hiszti van. Egyedül elpakolgat ezt-azt, autózik, de azt is hamar megunja, aztán jön nyafogva (gondolom, unatkozik), de ha leülök vele a fent említett a helyzet.


2011. márc. 18. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk annyival könnyebb a helyzet, hogy van egy 4 éves nagytesó, akivel jól elvan a fiam. Persze sokszor van, hogy pont az a játék kellene, ami a nagynál van. Az én gyerkőcöm nagyon szeret motorozni, könyveket nézegetni (ezt akár fél órán keresztül is), a konyhás fiókomat pakolgatni, van több kis hangszere, pl. furulya, játéktrombita, xilofon, szájharmónika, ezeket is nagyon szereti.
2011. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TKI Ibolya ***** válasza:
Az én gyerekeim nagyon szerettek már ilyen idősen is Duplo legózni,gyurmázni és vettem nekik új festéket és azt is imádták.Háztartási csomagolót raktam le a szőnyegre és arra rajzoltunk és firkáltunk.
2011. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat sem köti le hosszabb távon semmi, sőt egy helyben megülni nyugodtan kb 2 percig sem tud. most nagy sláger volt nála a fényképalbum nézegetés, de már azt is unja. Ami jobban leköti az a benti autója, amivel hajtja magát meg ha az apja telefonjából szól a zene, akkor arra táncol, azt még nem unta meg (hónapok óta)
2011. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TKI Ibolya ***** válasza:
Azért ne feledjük el hogy egy ekkora gyereknek nem kell órákra lefoglalnia magát.Ha iskolába megy egy gyerek attól várjuk el hogy 45 percet üljön egy helyben és foglalja le magát.Nekik sem megy ezért a jó tanító néni az órát is megszakítja időnként játékkal.Mit várunk egy 18 hónapos babától aki még az én fogalmát sem ismeri,ő még azt gondolja,hogy anya és ő egy és ugyan az.Örüljünk ha percekre letudja foglalni magát egyedül.Azért vagyunk mi anyukák,hogy megtanítsuk a gyermekünket arra hogyan kell játszani,mert magától honnan is tudná ez nem vele született tudás.Például a homokozó lapátot sem tudja használni ha nem mutatjuk meg neki mire való.Persze vannak kivételek olyan gyerekek akit leraknak és nagyon jól el van egyedül de ez szerintem a kevesebb.Van hogy a legegyszerűbb dolgok kötik le a gyereket.Pl az én lányom nagyon sokáig elvolt egy műanyagflakonnal és pár szem babbal.Belepakolta majd kiöntötte átpakolta valami kis lábasba majd újra visszapakolta.Közben mondókáztunk énekeltünk.A mosogatnivaló meg megvárt engem amikor aludt.:)
2011. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom, hogy ennyi idősen még semmi sem köti le őket pár percnél tovább. Csak annak örülnék, ha az a pár perc nem a dobálásról, rombolásról szólna...

Próbálkoztam azzal is, hogy én hozok valamilyen játékot, mutatom, minek mi a funkciója, hogy "kellene" vele játszani, de akkor csak kikapta a kezemből és elvágta jó messzire, szóval azóta hagyom, hogy ő válasszon, de nem sok sikerrel...:(( Remélem , nemsokára változik a helyzet.

2011. márc. 19. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!