Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy csillapíts...

Mit csináljak, hogy csillapítsam a köhögését?

Figyelt kérdés
A kislányom 21 hónapos,a múlt héten megfázott.Csütörtökön elkezdett köhögni,azóta adok neki Stodalt.Az orra csak be volt dugulva,nem folyt neki.Mára viszont nagyon rossz lett a helyzet,egész nap köhögött,most is alig tudtam elaltatni,annyira köhögött,és nagyon folyik az orra.Elalvás előtt pedig bekentem a hátát Baby Luuf balzsammal.Esetleg adjak neki mást köhögésre?Naturlandos köptető van még itthon.Nem tudom mit tegyek,szegényt nagyon sajnálom,hogy ennyire szenved a köhögéstől,de mit tehetnék még???
2011. márc. 14. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! A Stodal és a Baby Luuf együtt nem jó, mert így a Stodal szinte hatástalan (túl erőteljes a balzsam, túl sok benne az illóanyag). Nekünk a drnéni első körben Prospan-t szokott javasolni, ez is gyógynövényes, de nem "homeopátiás" szer (köhögéscsillapító-köptető hatású). Nasivin orrspray-t már lehet 1 éves kortól használni, esetleg próbáld még az orrát Sterimar-ral vagy más sósvizes oldattal is öblögetni. Kis kamillás gőzt is inhaláltathatsz, az sem árt. Éjszakára ne adj köptetőt, mert akkor meg még attól (is) köhög+jön fel a trutyi, azt napközben használjátok. Hidegpárásítót ha tudsz üzembe helyezni, inkább az menjen éjjel. Remélem, jobban lesz a kicsi!
2011. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Köptetőt semmi képpen en adj estére, mert még jobban köhögteti. Ha RObitussin köhögés csillapító van otthon, próbáld ki azt(nem receptköteles), nekünk használt. De elsősorban vidd el orvoshoz, nem jó, hogy rosszabb lett az állapota, nehogy tüdőgyulladása legyen. Az orrába feltétlenül cseppents, vagy ha spray van, akkor fújjál be, hogy csökkentsd a dugulást és a váladék képződést, esetleg a Zyrtek vagy Aerius oldat is jó a véladélkképződés csökkentésére. Estére szokták ajánlani az orvosok. Én holnap elmennék vele az ügyeletre, hogy meghallgassák a tüdeját. Jobbulást!
2011. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is köhögünk, mondjuk mi nem ilyen vészesen, én egyébként a radiátorra teszek vizet és abba mentolos illóolajat, így éjszaka nem köhög, tudom nem tűnik valami hatásos dolognak, de egy próbát megér, és nem veszít vele az ember semmit.
2011. márc. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!