Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adhatom együtt a stodalt és a...

Adhatom együtt a stodalt és a lándzsás útifű szirupot?

Figyelt kérdés

21 hónapos.

A stodal a múltkor használt, most nem igazán, de egy kicsi van még az üvegben. Odaadhatom neki, miközben elkezdem a lándzsásat? Még egy dolog: Stodalt műanyag kanállal kell?


2011. márc. 12. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen más szerek befolyásolják a Stodal szirup hatását?


Illóolajok, aromás anyagok egyidejű alkalmazása a homeopátiás gyógyszer hatását jelentős mértékben befolyásolhatják.


Emiatt alkalmazásával egyidőben (‘ fél óra) nem szabad mentolos, eukaliptuszos cukorkát szopogat­ni, mentolos fogkrémet, aromás (pl. kámforos) kenőcsöt használni.


Szedhet-e más gyógyszereket a Stodal sziruppal egyidőben?


Gyógyszerkölcsönhatások ez ideig nem ismeretesek.


Az alkalmazás módja:


Szokásos adagja felnőtteknek naponta 3-5 alkalommal 1 evőkanál szirup; gyermekeknek 3-5 alkalom­mal 1 kávéskanál szirup.


A panaszok enyhülésekor az alkalmazás gyakorisága csökkenthető.


A szirupot ajánlatos étkezések között és este lefekvés előtt - önmagában vagy kevés vízben hígítva - be­venni.


Ennyit találtam a betegtájékoztatón. Szóval szerintem a kettő nem befolyásolja egymást, és mind1, hogy műanyag vagy fémkanállal adod-e. Jobbulást!

2011. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:


Lándzsás utifű:

Alkalmazható-e a készítmény más gyógyszerekkel?


Nem befolyásolja kedvezőtlenül más gyógyszerkészítmények hatását. Azonos javallatokkal alkalmazott más készítményekkel együtt is alkalmazható.


Csecsemőknek 6 hónapos kortól, ½ teáskanálnyi szirup.

2011. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem meg pont emiatt igen:

Illóolajok, aromás anyagok egyidejű alkalmazása a homeopátiás gyógyszer hatását jelentős mértékben befolyásolhatják.


Emiatt alkalmazásával egyidőben (‘ fél óra) nem szabad mentolos, eukaliptuszos cukorkát szopogat­ni, mentolos fogkrémet, aromás (pl. kámforos) kenőcsöt használni.


Fél óra-óra különbséggel adom neki, ha szükség lesz rá.

2011. márc. 12. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam, hogy a 2 gyógyszer összeöntve, vagy rögtön egymás után lehet adni. Az infók tudatában használható együtt a két gyógyszer, és mivel oda van írva, hogy fél óra teljen el, így fél óra elteltével adható....
2011. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!