Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit és miket eszik 3-4...

Mennyit és miket eszik 3-4 éves gyereketek? Milyen magas és hány kg?

Figyelt kérdés
Az enyém ha egy nap megeszik egy fél kiflit egy fél almával meg egy túró rudit már nagyon örülök.
2011. márc. 12. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

4 lesz,108 cm,18 kg,lány.

Mindent megeszik amit mi is eszünk,naponta 4-5x.Mindig közösen ülünk asztalhoz,nálunk az evés családi program,így szoktattuk amióta ül.Kiteszünk mindent az asztalra amiből választani lehet,megkóstoljuk egymásét.Így szoktatjuk az új ízekhez,ételekhez.

Esetleg ezt ti is megpróbálhatjátok.

2011. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem májusba lesz 3 éves a Nagylányom!

Mi is a közös evés híve vagyunk, az asztalnál ez hétköznap az ebéd és a vacsora, de hétvégén a reggeli!

Kb 100 cm magas és 13 kg Lívia!

Reggeli 2 dl kakaó és vagy teszünk bele gabona golyót, vagy inkább egy kekszet eszik hozzá!

Tizóra 3 alma amibe én is egy kicsit besegítek meg egy túrórudi.

Ebéd leves és második!

Uzsonna valamikor kimarad mert fél hatkor vacsizunk, és ő 4 óráig szokott aludni! Akkor egy kekszet szokott, ha nem bírja vacsiig. Vacsora pedig kenyér vaj és felvágott!

Este lefekvéskor egy 2 dl kakaó!

Üdv egy 3 éves Nagylány és egy 1 éves Kisfiú Anyukája

2011. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bárcsak az én fiam is ilyen jó evő lenne!
2011. márc. 12. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén májusban lesz 3 éves a lányom. 100 cm és 14 kg. De fogalmam sincs mitől hízott eddig! :))

Reggel este elfogy a 2 dl tej, tízórai nagy ritkán van, akkor is max egy-két keksz, vagy gabonagolyó, ebéd pár kanál leves és pár kanál második, uzsira valami tejtermék, nagy sláger a tejbedara, az általában elfogy rendesen, de van, hogy egy joghurtot sem eszik meg. Vacsira kenyér felvágott, virsli, ilyesmi, ebből is 3-4 harapás kenyér, felvágott 1-2 szelet!

Mondjuk az utóbbi napokban nem panaszkodom, mert magától jön, hogy anya nagyon éhes vagyok. Na eddig ilyent még nem hallottam tőle!!! Lehet a tavasz meghozza az étvágyát. :))

Ne aggódj, ha éhes eszik! Én már nem idegesítem magam rajta, mert attól ő is csak bedühödik és annál inkább nem eszik!

Egyébként én is mindig leülök mellé az asztalhoz és ha mást nem teát kekszet, valamit én is eszek, még ha nem is vagyok éhes!

Kitartás!

2011. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jan-ban volt 4 éves a nagyfiam, 107 cm és 17 kg volt akkor.

Reggel ébredés után ált. eszik egy joghurtot vagy egy banánt, aztán az oviban reggelizik. Mivel az óvónők nem szóltak még miatta, ezért gondolom eszik rendesen.

Ha itthon van, akkor reggelire ált. egy fél kiflit vagy zsömlét eszik sajttal, zöldségekkel, ritkán felvágottal. Vajat, margarint nem szokott kérni. Délelőtt eszik még gyümölcsöt is, pl. ma egy 1/2 almát.

Ebédre a levest általában megeszi, de a 2.-ból csak pár kanállal szokott enni. Esetleg ha rántott hús van, abból többet eszik :)

Ebéd után szinte mindig nasizik, pl. sütit, csokit, gabonagolyót, ilyesmit.

Konkrét uzsonna nincs, de ha kér, akkor kap pl. joghurtot. Ilyenkor szoktam még gyümölccsel kínálni, de azt nem mindig kéri.

Vacsora ált. ugyanaz, mint a reggeli, vagy esetleg virsli, abból 1-et szokott enni, Orsiból 2-t.


Amúgy a 16 hós öccse többet eszik, így nekem nem tűnik olyan soknak, de persze több, mint amit te írtál :)

2011. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 éves lesz, 98 centi és 12 kiló.

Szerintem borzalmasan rossz evő.

Reggel 2 dl tejbedara, tíz órakor egy banán, vagy alma kekszel vagy egy tejszeletet, ebéd 1 dl leves, 1 dl főzelék, uzsonna egy fél zsemléből szendvics, vacsora egy fél zsemle 1 virsli.

Na nem mindig ennyi, de ez a maximum, amikor jó napja van.

2011. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!