Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beadom bölcsibe a 2,5 éves...

Ha beadom bölcsibe a 2,5 éves lányomat, de nem megyek dolgozni vissza, akkor még jár nekem tovább a gyes? A gyes egyébként meddig jár? A gyerek 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
A bölcsibe csak a játszás miatt adnám be, sokat unatkozik már itthon.
2011. febr. 28. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel legtöbb bölcsi munkáltatóit kér nem tudom, hogy fogod kivitelezni.

Amúgy azok elöl venné el a helyet, akiknek létkérdés a bölcsi, mert az anynak muzsáj dolgozni menni.

Sajnos kevés a férőhely.

Vidd el csana-ba, vagy játszóházba.


A gyes annak jár, aki vagy otthon van vagy max heti 30 órában dolgozik.

2011. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a Gyednél feltétel, hogy nem lehet nappali ellátást biztosító intézményben a gyermek. A Gyes max. a gyermek 3. életévéig jár, ahogy előttem is írták max. heti 30 órát meg nem haladó munkaviszony mellett.

Amúgy egyetértek az előttem íróval, nem valószínű, hogy felveszik, mert munkáltatóit szoktak kérni a bölcsben!

De 3 éves kortól már ovis lehet, az mindjárt itt van és a jó idő is!

2011. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár a GYES (és ez volt a kérdés !). Amúgy a bölcsőde dolga eldönteni, hogy melyik gyereknek van hely és nem a szülőknek. A gyerek 3 éves koráig jár, abban az esetben, ha otthon vagy, vagy heti 30 óránál nem dolgozol többet.
2011. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem is tudtam, hogy munkáltatói kell a bölcsihez. nálunk játszani fel lehet vinni a gyereket, annyi hogy ellátást nem kap, kaja ilyesmi. de viszont akkor is be kell iratni. akkor ez kilőve, mivel dolgozni még nem akarok visszamenni, mivel szeretnénk még egy babát. Majd csak jön már a jó idő, és ki lehet menni játszani.
2011. febr. 28. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Bölcsije válogatja, de általában kell munkáltatói. Ha játszani lehet vinni, viheted akár minden délelőtt. Kérdezd meg a bölcsit, mit hogy kezel.
2011. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!