Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fővárosi Anyukák milyen...

Kisnita kérdése:

Fővárosi Anyukák milyen felétek a bölcsőde helyzet?

Figyelt kérdés
Van-e ha igen milyen, mennyire sűrűn vannak arra felé a bölcsik, milyen idős kortól veszik be a gyereket, van-e valamihez kötve (pl nálunk munkáltatói igazolás kell hozzá)mennyibe fáj egy hónapra, milyen az ellátás, mennyi időt lehet ott a gyerek, stb. Minden érdekkel ezzel kapcsolatban. Köszönöm.
2011. febr. 27. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a lakótelepen(9.kerület) 2 bölcsi van.

45-50 férőhelyesek.

A gyereket 24 hetes kortól veszik be(ez mindenhol így van),nálunk is kell munkáltatói igazolás,de csak akkor ha 3 hónapnál több idő van még a GYED lejáratáig,mert minimum 3 hónap kell amíg beszoknak a cseppek.

Naponta 406 ft. a 4 étkezés.

A mi bölcsink nagyon szegényes,de a gondozónők kedvesek,felkészültek,lelkiismeretesek,így ez kárpótolja a drága játékokat.

Én úgy vagyok vele,hogy teljesen mindegy,hogy milyen a bölcsi,ha a fiam imád ott lenni:)!

Reggel 6 órától este 6-ig van nyitva,nincs korlátozva az ott levő idő.

Én meg vagyok elégedve mindennel.

2011. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány bölcsi van a kerületben (XI), de én bementem júniusban a két gyerekkel a központi "elosztóba", hogy szeretnék újra dolgozni, mik a lehetőségek, van-e a környékünkön szabad hely. Kitöltöttem egy jelentkezési napot, majd 1 hét múlva hívott a bölcsi igazgatója, hogy novemberben jöhetek beszoktatni őket. Nem is kellett olyan sokat várni, mint amitől féltem.

Azt vettem észre, nem feltétlen dolgozó anyucik hozzák ide a gyerekeiket, de lehet, hogy csak rosszmájú vagyok...

Azt hiszem ninincs 325 Ft egy napi kaja/gyerek

Nagyon színvonalas a bölcsi, jólfelszerelt, jók a gondozónők is. Elvileg 6-tól 18-ig van nyitva, én 8-ra viszem őket és 16-kor elhozom. Nem tudom kell-e munkáltatói igazolás, én vállalkozó vagyok, kérdeztem mutassak-e róla valamit, de nem kérték.

2011. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a hetedik kerületben lakunk, az egész kerületben három állami bölcsi van. Az egyik telített, a másik kettőbe pedig akár következő naptól fel tudták venni a gyermekem, év közben jelentkeztem. A lányom a 14. lett a csoportban, kicsit sokan vannak. Munkáltatói igazolást elvileg mindenhol kérniük kell. Itt is reggel 6-tól este 6-ig vannak nyitva, és a legtöbb bölcsi olyan, mintha harminc éve megállt volna benne az idő, mármint ami a felszereltségét illeti, de azért a lurkók jól érzik magukat, a gondozónők kedvesek. Csak most kezdtük, úgyhogy hirtelen nem is tudom mennyi a kaja, talán havi nyolcezer körül lehet, más költség nincs. De tudni kell, hogy a legtöbb bölcsiben pl. tízóraira semmi mást nem kapnak, csak gyümölcslevet. Sokszor a szülők vállalják, hogy minden nap visz be valaki gyümölcsöt az egész csoportnak. És az első, bemutatkozó találkozásunkon a gondozónő rögvest megpendítette, hogy ők mindenféle megunt játéknak is örülnének. Természetesen szívesen viszek gyümölcsöt és játékot is, de ez jól jellemzi a bölcsik anyagi helyzetét. Ettől függetlenül szerintem jó az ellátás.
2011. febr. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ha összejön (nagyon-nagyon reméljük) akkor tavasszal felköltözünk Bp-re albérletbe. A fiam 19 hós, muszáj neki bölcsit találni, oviba még nem veszik be, nem szobatiszta. Olvastam, hogy úgy működik a beíratás, hogy a gyereket csak abba a bölcsibe veszik be ahová körzetileg tartozik vagy magánbölcsibe (olvastam, hogy 80 e Ft havonta), de nekünk erre nincs pénzünk. Tehát mindenképpen olyan albérletet kell keresnünk ahová megengedi a tulaj, hogy állandóra bejelentkezzünk. Vagy hogy lehet ezt megoldani, hogy a család ne 130 km-re lévő lakcímre legyen bejelentve?
2011. febr. 28. 08:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A XI. kerületben melyik bölcsiről van szó?
2011. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a 3. kerületben lakom a békásmegyeri lakótelepen, itt nincs ilyen szabály, hogy csak azt veszik be aki oda tartozik. Itt egyébként csak a lakótelep ezen az oldalán 2 bölcsi van, a másik oldalán is tuti van 2, a kerületben összesen... nem is tudom. Lényeg, hogy egyedül itt nálunk nem volt teltház, még szeptemberben volt 10 üres hely, amit persze hamar betöltöttek. :)

Munkáltatói kell, 400 Ft egy napra az étkezés, ehhez havi 1x kérnek tisztasági csomagot (pelus vagy vécé papír, popsitörlő, szalvéta, zsepi, szappan), és 500 Ft csoportpénzt. Mást nem kellett vinni semmit (ágyneműt, törölközőt, ilyeneket adnak.) Heti 1x szoktam még vmi gyümölcsöt, kekszet. 6-6-ig vannak bent, de azt kérték h - a gyerek érdekében - 8-9 óránál ne legyen többet bent a gyerek egy nap.

2011. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!