Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor romlik el a kisgyerekek...

Mikor romlik el a kisgyerekek foga?

Figyelt kérdés
Unokám fogát szinte alig mossák, 3 éves lesz, és jó ha heti kétszer fogat mosnak neki. Egyszerűen elfelejtik, vagy macerás. Eszik minden nap túró rudit, lekvárt, szóval édeset is, meg ugye kakaót iszik. Azt mondják a fogromlás csak genetika, de azért aggódom. Más milyen sűrűn mossa a gyereke fogát, és mióta?
2011. febr. 21. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1éves kora óta minden este megmosom.Bár egy jó ideje nem hagyja és alig nevezném azt fogmosásnak.Ő maga mossa.Most 23hónapos és én attól félek mivel összeérnek neki,nem hézagos,hamarább kilyukad.Biztos van igazság a genetikában,de sokat számit a mosás is.És az sem árt ha a gyerek megszokja.
2011. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában ovis korukban romlik, már akkor feketednek.

Én mindkét gyereknek naponta mosom,már azóta, hogy a legelső foguk megjelent. Macerás, de az is lényeges, hogy hozzászokjon hogy ez is a mindennapos higiénia része. Plusz az sem utolsó szempont a fogromlásnál, hogy mit és miből iszik a gyerek. A sok tea, kakaó, szörp, cukros lötty hamar kikezdi a tejfogakat, főleg ha nem pohárból issza

2011. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs rendesen ápolva min. napi egyszer megmosva akkor nagy esélye lesz, hogy lukas fogai lesznek majd. Persze fel lehet fogni ezt úgy is, hogy kihullik 6 éves kora körül, mi a nagy gond itt. Az, hogy a fogmosás, hatással van a majdan kinövő fogakra is.

Nap egyszer igazán ki lehet bírni megmosni a fogát. A gyerekek általában szeretik is csinálni, hagyni kell kipróbálni, majd a végén a szülő is még sikál rajta és kész is. Ha látja a szülőt, utánozni akarja, és fogja csinálni. Ha más nem, akarja vagy se, szerintem érdemes megcsinálni. Nálunk sem mindig vannak oda, de cak mert mást akarnának épp csinálni, de gyorsan megmossuk és kész mehet a játszás tovább. Beszélni kell vele, nem egyszer többször, hogy úgyis megmosom a fogad, hogy neked ne fájjon, és szép maradjon, utána futás játszani.

Mikor nem volt foga akkor is letöröltük az ínyét is vizes ruhával. Van akinek eleve feketén jön ki a foga a sok cumisüvegezéstől, hogy állandóan a szájában lóg a teával, tejcivel, gyümilevekkel.

Olyan nincs, hogy elfelejtik szerintem, inkább hogy macerás, na és, az életben elég sok minden az, gyerekkel pláne, de azért csak jobb ha megvvan csinálva, mint sincs. Ha majd venni kell fogat neki, az aztán macerás a pénztárcában is, meg a gyerek kinézetében is. Hajrá fogmosás !

2011. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden nap mossuk,minimum 1X. Gabival kezdtük,mert annak volt jó az íze :),most már Elmexezünk,mert mégiscsak az a legjobb,és az elmexnek van egy gélje,amivel hetente egyszer éjszakára átdörzsölöm.De így is szükség volt már egy barázda-zárásra bal hátul,alul,és úgy látom,nem sokára ugyanott felül.Ezek tűhegynyi fekete pöttyök voltak,de nem akartam halasztgatni.Most bizonyos fényben tűnik úgy,h elől a fogak között mintha szürkülne.Azzal nem tud mit kezdeni a fogorvos,azt mondta.Próbáljuk szinten tartani.Attól kapok rángógörcsöt,amikor azt mondják,h majd kiesik...ok,de addig sem kellene fekete fogakkal vigyorogni.A kezdetektől odafigyelünk,és mégis így alakul.4 és fél éves a fiam
2011. márc. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még 2 éves sincs a fiam.Már romlanak a fogai.Egy már le is törött. Mossuk rendszeresen,tisztességesen, pici kora óta. Pohárból iszik. Fogorvosnál is jártunk. Édesség után azonnal fogmosás. Hiába.Bele vagyok betegedve. Sajnos nem tudok mit tenni. Remélem a maradandó fogak nem fognak így romlani.
2011. márc. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!