Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan lehet tudni, hogy az...

Honnan lehet tudni, hogy az allergiatol kohog vagy a hulestol?

Figyelt kérdés
kisfiam allergias a porra, ha talan megbetegedne hogyan lehetne megkulonboztetni az allergia altal okozott kohogest es a hulesi kohogest?
2011. febr. 15. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont' múlt héten vittem a lányomat be a kórházba, hogy adjanak választ erre a kérdésre. És mit mondtak? Már-már vicces: ha a meghüléstől köhög, akkor az el fog múlni. Mondtam, hogy köszi, de egy fél éves gyereknél 2 hónap köhögés, (meg köptető és egyéb gyógyszerek) után sem tudnak egyebet mondani?! Orra nem folyik? Én arra gondolok, ha allergia lenne, akkor lenne nálunk is ilyen vizes orrfolyás + tüsszögés is. üdv,
2011. febr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kisfiam is kohogott ket honapon keresztul az orvosok antibiotikumot akartak allandoan belenyomni, nem adtam be mivel nem folyt az orra, nem tusszentett. Igy hat ugy mond elegge idegeben mentunk el allergologushoz, igy fedeztek fel a gondot es egyszeru cseppel maris nem kohogunk, igaz hogy ezt hosszu idon keresztul kell szednie,de legalabb megelozes es nem kap aszmat. CSak azt nem tudom, ha meghul hogyan fogom felismerni a hulesi kohogest es az alleria kohogest.
2011. febr. 17. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nehéz. Nekem nem a gyerekem, hanem én magam vagyok allergiás a porra, és én magam sem tudok sokszor rájönni, hogy mitől vannak a tüneteim. (Nem köhögök, hanem orrfolyás, nyálkaképződés, arcüreg fájdalom, orrdugulás nehezítik főleg az éjszakákat.)

Bármilyen röhejes, de tényleg enyhül, ha túl vagyok a betegségen. Talán abból veheted még észre, hogy plusz tünetek társulnak (láz, vagy más, ami a köhögésen felül van).


Ami sajnos biztos, hogy minden légúti betegség kb. dupla olyan lassan múlik el, mint azoknál, akik nem allergiásak, mert a nyálkahártya duzzanat összeadódik. :o(


Egyébként én is úgy jártam, hogy mondtam az allergológusnak, hogy nagyon fáj az arcüregem. Erre ő elküldött fül-orr-gégészhez. Elmentem. Arcüreg röntgen negatív. Mondta, hogy menjek vissza az allergológushoz. Idő közben elmúlt a dolog. (Gyerekeim miatt nem tudok állandóan orvoshoz rohangálni...)


Sajnos ez egy alattomos piszok rossz dolog, gyógyítani nem tudják, a tünetek felerősödése miatt megelőzni lehet, ha a gyerek szobáját, és főként fekvőhelyét megfelelően kialakítod, és ha sok pénzetek van, vegyetek egy atkaszívó porszívót (kb. 300 000), azzal tünetmentessé tehető gyakorlatilag a betegség, mert az felszívja az atkaürüléket is (ami a betegséget okozza, mert nem az állattal van a baj, nem is a porral, hanem az atkaürülékkel...)

2011. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen es is gondoltam erre a porszivora, remeljuk megtudjuk venni.
2011. febr. 18. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézz utána, úgy tudom, részletre is lehet venni. (Nekünk egyébként nincs, csak barátainknak...)
2011. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!