Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerekneknek a születés...

2 éves gyerekneknek a születésnapja és a húsvét 2-3 hét?

Figyelt kérdés
mit vegyünk a szülinapjára és húsvétra?Rengeteg játéka van homokozók meg stb. biciklit érdemes már venni?Igaz azt nem szeretnénk újat venni mert hamar le kell cserélni a 12"-es 14-16" -ra!Mi a vélemény?
2011. febr. 3. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:

(kicsit ertelmetlen a kerdes)


husvetra csak csokitojast, pluss nyuszit vagy csibet vennek

2011. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

húsvétra csokit szokott hozni a nyuszi, meg plüss állatot.

esetleg élő nyuszit/csibét látogatóba.


szülinapjára, mi márciusban leszünk 2 évesek, a bicikli szerintem még korai, legalábbis nálunk, hacsak nem azt a fa lábbal hajtós ,,biciklit" mondod.


én tuti fejlesztős játékot veszek neki, bár abból is van egy rahedli, de nem baj , ha frissülnek. kirakó, könyv, gyerek puzzle ezek mind jók. mi kismotort veszünk majd még.

2011. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Húsvétra csokinyuszit, csokitojást, plüssnyuszit, plüssbarikát, esetleg műanyag tojásokat, amivel otthon fel tudtok díszíteni egy vázába állított faágat. A műanyag tojásokat eldughatod a kertben (nagyi kertjében) - pl. lefordított virágcserép alá, bokor tövébe -, s kérd, hogy keresse meg. Adhatsz a kezébe kis kosarat, amibe összeszedheti. Jó móka, hidd el. Ha megtalálta őket, feldíszíthetitek a faágat a lakásban.

Ha kisfiad van, vegyél neki pici kölnit (azt hiszem a Tesco-ban lehetett tavaly kapni virágillatú spriccelős kölniket - liliom, orgona, ibolya stb.). Aztán mehetnek apával locsolkodni. A rokonoknak szólj, hogy várják őket, de - én legalábbis így "szoktam" - csak piros tojást kértek. Ha már beszél, esetleg próbálj megtanítani neki locsolóverseket, amit apával közösen elmondanak (ha máshogy nem, apa elkezdi, ő meg befejezi a sort). A nagypapák meg felvehetik az egészet videóra, így te is láthatod, mi történt (mert ugye mi lányok itthon ülünk és várjuk a locsolókat - brrrr).

Szerintem húsvétkor a hagyományokkal ismertesd meg, s ne játékokat vegyél. Nálunk apa a kreatív fél, s ha sikerül rávennem, festünk majd közösen tojást - ha sikerül, ki is fújjuk, s akkor lehet majd vele díszíteni a fát/barkát.


2. szülinapra mi - kisfiunk van - fürdetőjátékot (Tapassz a csempére), műanyag játszósátrat, mesekönyvet, duplot, fakopáncsos játékokat (puzzle, montessori), társasjátékokat (játszva megismerjük a ... sorozatból), Tüske építőjátékot, fa vasúthoz kiegészítőket kértünk/vettünk. A biciklit én még korainak tartom. Bár nagy növésű fiam van, s talán már nyáron - gyereknapra - akkor lesz 2,5 - veszünk egy négykerekűt. Tavasszal úgyis látni fogom, hogy lent a játszótéren érdekli e, illetve magasságban hogy állnak egymáshoz. Ha csak őszre érik meg hozzá, akkor ősszel kap. A tanítás élménye úgyis a miénk marad, csak legalább nem fáj a szíve valami olyanért, amit még nem tud használni, ezért a tárolóban áll.

2011. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

n is azt tapasztalom hogy húsvétra vesznek nagyobb ajándékot a szülők,Minek?Nálunk csak csoki meg vmi ami mégiscsak a nyuszira emlékeztett.Tavaly felhúzható kiscsibe(300ft volt)se Mikulásra se húsvétra nem veszek ajándékot.

Biciklivel ráérsz még mi nyáron leszünk 2 évesek,de szerintem még csak kismotorozzon.Homokozó jó ötlet azt már szeretik ennyi idősen.Amúgy más tipptm nincs mi is bajba vagyunk,bár lehet csúszdát kap

2011. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Születésnapra: gyurma, kirakó, ujjfesték. A bicikli még nagyon korai, majd jövőre. Húsvétra: édesség, mesekönyv.
2011. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én konkrétan jobban szeretem a húsvétot,mint a karácsonyt!Nálunk a keresztszülők hoznak olyankor ajándékot.Mi is veszünk azért,de nem olyan nagy dolgot.2 évesnek szerintem érdemes már biciklit venni,de csak 3 kerekűt,a rendes bicajjal még 3 évesen is nehéz menni.Kirakó vagy valami más logikai játék szerintem a legjobb ebben a korban.
2011. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!