Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Influenza, oltattok vagy nem?...

Influenza, oltattok vagy nem? (Bóv. Lent)

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén nagyon oltás ellenes vagyok, mert azt a verziót hiszem, hogy a gyógyszergyáraknak iszonyatosan nagy üzlet ez a hisztéria keltés, így tudják eladni az oltóanyagot, az influenzának eddig is voltak halálos áldozatai, csak nem foglalkozott velük ennyit a média.


Valamint kb 5 éve beoltattam magam, addig sose voltam influenzás, abban az évben kaptam el először, azóta szinte minden évben végigmegy a családon... Úgyhogy ezért sem bízok benne, ill. nagyon szép és jó, hogy véd, de senki nem tudja megmondani, hogy ennek a szuper oltásnak 5-10-15 év múlva milyen mellékhatáásai lesznek.


Így én sem magamat,és a 2 éves kislányomat sem oltatom be (speciel a gyerekorvosunk sem ajánlotta ezt az oltást).


Várom az ellene- és mellette érveket.


2011. jan. 29. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Sosem oltatom magam.

1. Az oltóanyag csak a megelözö influenzára hatásos, mert arra lett kilakitva, az aktuális virus meg mindig egy mutáció, tehát más. (Ezért lehet elkapni is, különben aki már egyszer volt infuenzás, az védett lenne.)

2. Ha feleslegesen védöoltásokkal próbálsz fertözéseket kikerülni, akkor a saját immunrendszered "leszokik" a védekezésröl - fertözés esetén "megnézi, hogy valami van a szervezetben, és nem "próbálkozik" olyan ellenanyagot termelni, ami az adott virusra tényleg hatásos lenne.

3. Már jóval 50 felett vagyok, de még soha nem voltam komolyan beteg influenza miatt, pedig rengeteget vagyok emberek között, és alkalmam van megfertözödni, meg is kapom, de csak kicsit kellemetlenül érzem magam pár napig.

4. Az összes orvos ismerösöm sajt magát meg a családját nem olttatja be, mégha nem is reklámozza (mert nem szabad)

2011. jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is kérdezgettem orvos ismerősöket, volt aki elkezdett hadoválni, hogy hát jó, meg, stb., de arra a kérdésemre, hogy magát, ill. a gyerekét, családját beoltotta-e, egyértelmű NEM volt a válasz.


Azért ez is jelent valamit.


Én abban sem vagyok biztos, hogy azok, akik a tv-ben reklámozzák az oltást, hogy ők be vannak-e oltva, sztm nem, a tipikus bort iszik és vizet prédikál szindróma.

2011. jan. 29. 08:10
 3/6 anonim ***** válasza:
nem, se magunkat, se a kisfiunkat
2011. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sem a gyerekem,sem magamat nem oltatom be. A párom beoltatta magát, vendéglátásban dolgozik. Én kerülöm a kicsivel a tömeget, télen ezt könnyebben meg tudom oldani. A fiam a kötelezô oltásokra is igen erősen reagált, akkor döntöttem ugy, hogy csak kötelező oltást fog kapni, illetve a nagyon ajánlottat, mint a Prevenar, csak később kapja meg, igy is lett, 2 éves mult, mikor beadattam, nem pedig korábban. Nem jár bölcsibe, nincs nagyobb tesó, csak unokatesók. Ha a családban bárki érzi, hogy valami nem stimmel, köhögés, orrfolyás...nem jönnek a közelünkbe. Fiam 2,5 éves, egyszsr kapott el egy megfázást torokgyulladással, én fázitottam meg. Sosem volt más betegsége. Én 3 éve nem voltam megfázva sem. Tehát nem oltatok. Félek ettől a sok oltástól, ez az igazság.
2011. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én oltattam volna,de a gyerekeim idén télen még nem voltak egymás után 2 hétig egészségesek:(!

Nekünk ajánlották,mert nagyon betegesek vagyunk.

A pici bölcsis,és állandóan van valami járvány náluk.

2011. jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszergyártóknak nem csak az oltásból van hasznuk...

Ha megveszed a vitaminokat megelőzésképpen és az esetleges betegségnél a lázcsillapítót, stb, az neked is többe kerül és ők is jobban járnak. Az oltásellenes kampányt is ugyanúgy a gyógyszergyárak propagálják!

2011. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!