Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS Vigyem orvoshoz, ha nem...

SOS Vigyem orvoshoz, ha nem lázas, csak köhécsel, meg taknyos?

Figyelt kérdés
tudom, hogy rögtön antibiotikumot kap, de félek, hogy hétvégére rosszabbodik a helyzet, és lemegy a tüdejére.
2011. jan. 28. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ha nem lázas,akkor szerintem nem muszály még orvoshoz vinned,én legalábbis nem szoktam.Bár írtad,mennyi idős.Én a kislányomnak ilyenkor adom a Cebiont, a Rhinatiolt,ill. a hátát szoktam Babylufttal kenni,az nagyon jó.Sokszor szívd az orrát.Nyilván,ha téged megnyugtatna,akkor vidd el,de erre még nem kellene antibiotikum,csak a kis szervezetét terhelnék vele.Nálunk a doktornő csak akkor ír antibiotikumot,ha már legalább 3 napja lázas,és az orrából zöldes színű váladék jön,de ilyen esetben,amit írtál,ő is ezeket javasolja,amiket leírtam(bocsi a szóismétlésekért).Próbálj neki minnél több folyadékot adni,esetleg egy kis mézes teát.
2011. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi:bár nem írtad mennyi idős
2011. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! Vidd el, legalább kap receptre orrcseppet, és szirupot is, ami valószínűleg jobb és olcsóbb is mint a recept nélküli is!
2011. jan. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.5 éves. Kap: sinupret. cebion multi, lándzsás útifű szirup. Szívom az orrát.


Köszi! Írjatok még.

2011. jan. 28. 08:56
 5/6 anonim ***** válasza:
az én kisfiam ugyanennyi idős és ugyanezek a tünetek. ma délután elviszem doktornénihet hogy halgassa meg azért és adjon gyógyszert ha hétvégére rosszabbodna a helyzet. pont a héten kérdeztem erről hogy miért adnak rögtön antibiotikumot és azt mondta hogy félnek a szövődményektől mert nagyon sok kisgyerek tüdőgyulladásos lesz. én sem vagyok híve az antibiotikumnak. kenegetem babyluuf-al és doktornő javaslatára adok neki Ambroxol-Q szirupot ez a hurutos köhögésnél jó és adok neki mézes hársfa és kamilla vagy csipketeát. annak idején mi se kaptunk rögötn antibiotikumot de tényleg sok helyről hallom hogy szövődményként tüdőgyulladás lesz belőle. szerintem menj el meghallgatja és legalább lesz nálad egy recept ha kell ki tudd váltani hétvégén. jobbulást nektek !
2011. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is pont erre jutottam, köszi!
2011. jan. 28. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!