Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztizik a 2,5 éves kislányom...

Hisztizik a 2,5 éves kislányom, hogy szokassam le rólla?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ó,hát következetességgel,és sok-sok türelemmel.....

Anya,apa,nagyi egyetértenek.Amit mi megmondunk az meg van mondva,és ettől sosem térünk el...nincs varia.


Az a dolga,hogy keresse a határokat,nektek meg fel kell állítani azokat,hogy megtanulhassa....

2011. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Majd leszokik magától.Nem kell figyelembe venni,akár ott is lehet hagyni,és amikor rájön hogy nincs aki vevő lenne rá,abbahagyja.3 éves korra általában kinövi.Mondjuk én a biztonság kedvéért kamerát raktam a szobájukba,és a hordozható monitorral mindig láttam,hogy reagál ilyenkor.Nekem ikreim vannak,ott előfordulhat hogy nekimegy a tesónak mérgében,ezt nem szabad hagyni.Most 3 évesek,nincs már gond velük.
2011. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Segíts neki átlátni a helyzetet. Fogalmazd meg helyette, hogy mi történt, és hogy hogyan érezheti magát. Pl. szeretted volna egyedül felvenni a ruhád, de nem sikerült, és most csalódott vagy. Ez után ajánlj fel neki valami pótlólagos dolgot. Pl. segíthet, vagy feladhatja a mackóra, vagy stb., ami összefügg az adott dologgal, vagy ha tiltás, akkor egy alternatív dolgot, amit csinálhatsz. Tiltásnál viszont mindig mond el röviden, hogy mit miért nem lehet. Fogadd el, hogy most csalódott, frusztrált stb., hagyd hogy kidühöngje, kisírja magát, de sose hagyd egyedül. Ha nagyjából befejezte ajánld föl, hogy szívesen átöleled, ha ő is szeretné. Fontos a türelem, és hogy érezze, hogy elfogadod a rossz érzéseivel együtt is. Hidd el abba fogja hagyni magától, csak meg kell tanulnia megküzdenie azokkal a fránya frusztrációkkal. ;)
2011. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha nem hagyod egy kicsit magára nem biztos hogy hamar abbamarad a hiszti.Ez tapasztalat.
2011. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A testverem tortenete : Anyukam es a testvere, ,mentek vasarolni.( s tesom kb. 3-4 eves lehetett) Egy kislany elkezdett hisztizni az anyukajanak hogy vegyen meg neki egy jatekot. Ezt a tesom latta es amikor haza ertunk akkor o is kiprobalta . Anyukam vett egy pohar vizet es raontotte. Azt mondta anyukam hogyha meg csinal igy, meg egyet ra ont. ( nem volt olyan durva ahogy hallatszik ) Ezek utan a tesom soha tobbet nem hisztizett. Egyebkent egyszeruen mondd meg neki hogy nem, s ha nem hallgat ne vedd szamba :) ennyi 13/L
2011. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az utolsó mondatod helyes.De ez a vízzel leöntés...Na mindegy.Amúgy meg nekem ilyesmi miatt soha nem volt hiszti,mert én mindent megvettem nekik amit csak szerettek volna.Hiszti azért volt,mert néha nem engedtem hogy olyat csináljon,amiről ő még nem tudja hogy veszélyes.Olyankor volt hogy kiságy,egy könyv,öt perc és már semmi gond.Meg az ikertesó iránti féltékenység ugye,mondjuk ez volt a legnehezebb.Hiába van ugyanis mindenből mindkettőnek,az kell ami a másiknál van.Ez azért még elő is fog fordulni egy darabig.
2011. jan. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat remélem jobban tudom majd kezelni a hisztiket, nem sokszor volt még ilyen eset, de most az utóbbi eléggé kikészített mert az utcán történt és úgy sírt ,hogy nem lehetett vele mit kezdeni és fogalmam sincs hogy miért csinálta.De elég égő volt a helyzet.Remélem többé nem fordul elő ilyen,mert az utcán nem sok mindent tudok vele kezdeni.
2011. jan. 25. 17:43
 8/10 anonim válasza:
Nyugodj meg,ezzel minden szülő szembesül.Hazaviszed és kész.Vagy ráhagyod.Aki lenézően néz rád,az már mind túl van ezen,ne hidd hogy ők jobbak nálad.
2011. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudod leszoktatni ez az ún. "dackorszak", 3 éves kor körül jelentkezik. Ki fogja nőni, addig is próbálj nem túlságosan törődni a hisztijével, ha otthon vagy vele, egyszerűen ne vegyél tudomást róla, de ha pl. boltban, akkor próbáld lecsendesíteni, mégiscsak közösségben van.Ilyenkor a gyerek a tűrőlépességedet próbálgatja, azt, hogy meddig mehet el, fontos, hogy ha ideges vagy, ne mutasd ki neki, mert akkor megjegyzi, hogy így magára irányíthatja a figyelmet.
2011. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan nekem is volt, hogy fél órán keresztül hisztizett az utcán, mert nem az történt, amit ő akart (azt akarta, hogy vegyem fel, de nem tudtam, mert volt nálam csomag is meg az ő triciklije is, és ülhetett volna arra, toltam volna, de egy kézen nem tudom vinni). Végig nyugodt voltam, bár a végén már majdnem elsírtam magam a tehetetlenségtől. Az mondjuk nem érdekelt, hogy ki hogyan fogadja ezt. Aki már túljutott ezen az időszakon, mind tudja, hogy van ilyen, és nem az anya a rossz, sőt nem is a gyerek. Ezt túl kell élni. Még ő sem jutott túl rajta, vannak dühkitörései, de remélem, pár hónap és lecseng.

Nálunk viszont az nem működik, hogy ott hagyom - otthon sem -, mert akkor elkezd csapkodni és dobálni, ezzel ugyanúgy eléri a figyelmet, de még kárt is tehet magában és másban.

Az biztos, hogy egy rakat türelem kell hozzájuk ilyenkor, és én ragaszkodom ahhoz, hogy ha valamit nem engedek, vagy csak feltétellel engedek, akkor lehetőleg ezen ne változtassak. Ha egyszer nemet mondok, az másodjára is nem legyen, ne pedig talán vagy igen.

2011. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!