Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekként hogy éltétek meg,...

Gyermekként hogy éltétek meg, ha rácsaptak a feneketekre, vagy a kezetekre? Emlékeztek?

Figyelt kérdés
Én kisgyerekkoromból emlékszem, hogy nem az ütés fájdalma miatt sírtam soha, hanem azért, mert anya megbántott, direkt fájdalmat okozott nekem. S tudjátok mit, sosem éreztem, hogy igaza lett volna. Mindig igazságtalanságnak tartottam a bántását. Ti hogyan emlékeztek erre?
2011. jan. 19. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kétszer kaptam az aputól, egyszer pofont, egyszer pedig a fenekemre, és én sem a fájdalomtól sírtam. Olyan mélyen belémivódott ez, hogy én sosem ütöttem meg még a fiamat és remélhetőleg mindig lesz ezután is annyi önkontrollom, bármennyire is felidegesít, hogy a jövőben sem fogom.
2011. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont tegnap volt itt a Gyk-n egy jó nagy ütésváltás ebben a kérdéskörben. Válaszomban ugyanezt kérdeztem, mint te most.

Nem mondom, hogy apám napirenden vert volna, de néha eljárt a keze, illetve nagyon szigorúan nevelt minket. Szeretett, de nem igazán mutatta ki, inkább nevelt.

Most felnőtt fejjel is fájnak azok a pofonok, egész kiskoromból is emlékszem rájuk. A mai napig tisztelem apámat, de szeretni nem tudom tiszta szívből. És ezért én sem emeltem soha kezet a gyerekeimre.

2011. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem rá, hogy megvertek volna, pedig biztos, hogy kaptam én is. Ám egyszerűen nekem ilyen emlékképeim nincsenek. Egyetlen pofonra emlékszem, azt is kb. 14 évesen kaptam, mert borzasztóan szemtelenül visszabeszéltem.
2011. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Én kétszer kaptam ki, ami megmaradt bennem. Akkor nagyon igazságtalannak éreztem - óvodás voltam - viszont később teljesen megértettem apukám reakcióját. Bennem nem negatív érzésként jött le. Sőt! Sokkal jobban tiszteltem utána. A mai napig a világ legjobb apukájának tartom!


Egy verésnek, ráütésnek nem is a fizikai fájdalomról kell igazán szólnia. Ha a szülő a megfelelő alkalommal, nem idegből használja ezen nevelési eszközt, és utána kemény elbeszélgetés is jön, akkor szerintem annak tényleg nevelő hatása van. Nyilván nem egy tojás eltöréséért kell a gyereket megregulázni, de igenis a komoly kihágásért - én kiszöktem a kapun, mert menni akartam a nagyokkal a Tisza partra játszani, és nem szóltam - rá kell ütni a gyerekre.


Amikor 13-14 éves, már hiába tiltom, ütöm-vágom, nem fog használni. Fiatalabb korban kell a szülőnek úgy megnevelni a gyerekét, hogy tinédzser korban a gyerek magától is tudja mi a helyes. Főleg egy olyan világban, ahol a tizen évesek 3/4-e már kipróbálta a kábítószert, éjszakai életet él stb. Van olyan gyerek, aki soha nem követ el olyan kihágást, amiért verés járna, de van olyan, aki viszont igen. A szüleim helyében én is megvertem volna magamat ilyen idős fejjel, hiszen eltűntem. Ha valamelyik fiam csinálna ilyet, én is rácsapnék a fenekére. Pedig én is csak 5 éves voltam...


Nem sérültem, és a szüleim felé sem éreztem emiatt haragot! Ütni is tudni kell. És ez a nevelési módszer sokkal nehezebb, hiszen a megfelelő pillanatban szabad csak alkalmazni.

2011. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2011. jan. 25. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is kaptam már ki, de attól még szeretem a szüleimet, ne mondjatok légyszi róluk rosszat!

Amúgy az én gyerekem csak akkor fog kikapni, amikor valami nagyon rossz dolgot csinál, vagy pedig a kisebb rossznál 1-2 popsiracsapás, elbeszélgetés, stb.

2011. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!