Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy készíti a kakaót 2 év...

Ki hogy készíti a kakaót 2 év körüli gyermekének? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval az örök kérdés: a tej milyen legyen, dobozos, zacskós, forralni, nem forralni? Nesquik, vagy cicás kakaó, vagy másfajta? Ti hogyan készítitek, és hogy vezettétek be a gyerekeiteknél? Este vagy reggel kapják?

22 hónaposak a gyerkőceim, de még nem kaptak kakaót, csak nyáron egyszer kóstolóba, de akkor nem igazán ízlett Nekik. Tejet egyelőre tápszerrel vegyítve isznak.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 18. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
1 éves korától kap tejet és kakaót is. Sima zacskós vagy dobozos (nem tartósUHT)tejet iszik, nem forralom (az már hőkezelt). Nesquik kakaót iszik imádja. Mikróba picit melegítek a tejcsin, bele 2 teáskanál kakaó.
2011. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
reggel és este kap.
2011. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első 2 nap csak egy 1 dl kapott, nem volt gond. Utána amennyit megivott. Még mindég első voltam
2011. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 év körüli gyermek, ha nem laktózérzékeny, már bőven ihat rendes tejet/kakaót. Tápszer nélkül is. Az én fiam 14-15 hónapos kora után már egyáltalán nem kapott tápszert, rendes ételeket evett, és teát/tejet/vizet ivott.

Egyébként neki is úgy csináltam, ahogy magunknak. Tej+kakaópor, amilyen épp van otthon. A nesquick a legjobb, de az olcsóbb fajtától sem volt soha baja.

Sosem raktunk neki kevesebb port bele, mint magunknak, hisz az a kakaó lényege, hogy finom legyen, nem?

Azért fontos a mennyiség, napi 2 pohárnál nem szokott többet kapni, mert egy idő után meghajtja.


Próbáld ki, de ha nem ízlik, ne erőltesd. Lehet élni kakaó nélkül is:)

2 év körül már vehetsz neki karamellásat/epreset/vaníliásat is, ha már tényleg 2 év körül vannak, kipróbálhatod a mézeset is.


Ne féltsd őket túlzottan, mert azzal csak ártasz. :)

2011. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi most vezettük be a reggeli kakaót. 20 hónapos múlt a fiam. Kicsit megmelegítem a tejet (zacskós, vagy nem tartós UHT) (kb. 2dl) és bele 1 kiskanál Nesquick-et.

Én fokozatosan vezettem be kb. 2 hét alatt, mindig egy picivel több tejet kapott a reggeli tejitalához (amit kakaóval ivott már régóta) amíg el nem maradt a tejital és csak a tej maradt.

Estére még porból kap tejcit, mert szerintem abban több a vitamin, amire ebben a tél időszakban szüksége van.

2011. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hós korától kap tejet és már nem is adtam neki tápszert! Most 20 hónapos de még mindig forralom neki reggel és este iszik tejet vagy kakaót!

Ugyanúgy csinálom mint előttem már leírták!

Beteszem a mikróba a tejet és utána teszek hozzá kakaóport mikor milyet ami éppen van itthon!

2011. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi házi tejet veszünk, és felforralom. Ha kakaót kér a fiam, akkor egy kevés tejet forróra melegítek a mikróban, majd ebbe teszem neki a Nesquik kakaót, és felöntöm hideg tejjel. Így feloldódik rendesen a kakaó, és mégsem lesz meleg a kakaó, mert melegen nem issza meg.
2011. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meglepő, hogy ezt "örök kérdésnek" titulálod. Nekem eddig eszembe sem jutott ezen agyalni. Veszem a sima zacskós tejet, felmelegítem a rezsón, ő boldogan beleszórja a nyuszis port, megkeveri megissza és indulunk az oviba...
2011. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!

Az örök kérdést a tej forralására vagy nem forralására értettem, de lehet, hogy csak az ismeretségi körömben kérdés ez, mert nagyon megoszlanak a vélemények. Én is úgy tudom, hogy a dobozos tejet nem kell forralni, sőt a gyerekorvos is azt mondta, hogy csak a házit kell, meg a zacskósat, de szerinte olyan már nincs is. :D Van, mert nálunk is van a kisboltban, lehet, hogy a nagyobb multikban csak dobozos van... :)) Szóval én egyelőre 2,8-as dobozosat szoktam venni, nem forralom, a tápszert keverem vele, mármint pl 210 ml tápszert úgy készítek, hogy 150 ml a tej, a többi víz és teszek bele vagy 3 vagy 4 kanálnyi tápszert, csak hogy íze legyen. Simán nem isszák meg, de ha fokozatosan növelem a tej arányát és csökkentem a tápot akkor majdcsak eljutunk addig, hogy megisszák simán is. A kakaót pedig már sokak szerint ideje bevezetni, hát akkor legyen, bár szerintem is úgy van, hogy semmiről nem maradnak le, ha nem kapnak, de ha mégis megszeretik, nem bánom. Ezért kértem a tapasztalt anyukák segítségét. Köszönöm még egyszer. :)

2011. jan. 18. 22:33
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


a tej egészség károsító hatásai, olvassátok el szerintem

2011. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!