Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fájt kicsit, hogy nem lesz...

Fájt kicsit, hogy nem lesz már több baba?

Figyelt kérdés

Most született a második gyerekünk és nem tervezünk többet, így az újszülött ruháit már adhatnám is el pl. Teszveszen. De nagyon nehezen megy megválni tőlük. Mert ez olyan végleges... :((( Vége. Nem szülök többet, nem leszek többet pocakos kismami, sosem lesz senki többet 56-os kisrugiban... hüpp-hüpp...


Biztosan nem szeretnénk ugyan még egyet, de ha mégis véletlenül becsúszna már semmi holmija nem lenne.

Ti is töprengtetek már ezen?

Éreztetek Ti is ilyet?


2011. jan. 17. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Igen, ismerős.

Mivel csak az anyagiak állnak a nagycsaláddá válás útjában, de nekünk a józan ész fontosabb, mint az ösztönök szava.


Meg azzal próbálom magam megnyugtatni, ha a harmadik lenne ekkora, és az ő ruháit csomagolnánk el, adnánk oda, meg akkor látnék kisbabát, megint elfogna a vágy, hogy gyereket akarok, és jönne a negyedik, aztán az is nagy lesz... és azon kapnám magam, hogy 55 éves vagyok, és még mindig pelenkázok meg szoptatok éjszakánként.

2011. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ajjajj, éreztem már bizony, és most épp a negyedik babánkat várjuk :-)

mi is mindegyik gyerkőc után odaadtunk mindent, hogy úgysem lesz több,de annál nagyobb élvezet volt újra vásárolni, most igy negyedjére is.:-)

2011. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is az utolsó- 2. van útban - én úgy csinálom hogy a vöröskereszthez fogjuk bevinni a felét a másik felét eladom. igy pénzem is lesz és jót is teszek.


le fogom fényképezni a jobbakat meg a babás fényképek emlékek lesznek még sokáig.


a kórházból hazahozósat eltettem.

2011. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!! Tudom miről beszélsz én is nagyon sajnáltam, fájt a szívem mikor túladtunk a babás dolgokon...(2 gyerek után)

Erre teljesen váratlanul terhes lettem a harmadikkal nemrég...(spirál mellett) totál nem terveztük, de mostmár megtartjuk.

És mindent vehetünk meg újra...húúú bár inkább vártam volna a holmik eladásával így most azt mondom...

2011. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adtam el egy darabot sem. Csak akkor adnám el, ha kenyérre kellene a pénz, egyébként meg itt áll mellettem egy dupla ajtós szekrény, ami a három gyerek kinőtt ruháit rejti.

(2, 7 é 11 évesek)

Mi a rokonságban, barátnőkkel cserélgetjük, sőt tesóm barátnőjének is adok alkalmanként egy nagy dobozzal. Jó segíteni a barátoknak, rokonoknak. Én sem hittem, hogy lesz harmadik gyerekem, de aztán terhes lettem, és jól jöttek a ruhák, rengeteg pénzt költhettem volna új ruhákra. Persze így is vesz az ember, és így is érzem én is azt, mikor kinyitom a szekrényt, és sok számomra kedves rugit, body-t meglátok, hogy de kár, hogy én már többet nem fogok használni...

2011. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: pontosabban, én már többet nem fogom használni.
2011. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ezt éreztem én is. Én azt magyarázgattam a férjemnek, hogy ha majd a gyerekek már nagyobbak lesznek (most 30 és 16 hónaposak), úgy 5-6 év múlva, akkor ha jó anyagi körülmények között élnénk, olyan jó lenne még egyszer. De az én fránya férjecském erre mindig azt válaszolta, hogy nincs az a pénz, hogy még egy gyerek sírását hallgassa, éjszakázzon vele. Na erre szépen el kezdtem minden kinőtt ruhát eladogatni. Mire eladtam az összes pici ruhát, a kisebbik 9 hónapos lett. Egyetlen egyszer nem védekeztünk. Most 28 hetes terhes vagyok. De azért többet tényleg nem szeretnék...
2011. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsónak: én titkon szeretnék, de nappali+félszobás kicsi lukban élünk nagyon szűkösen így négyen... :(
2011. jan. 17. 15:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most ugyanitt tartok mint te.A msodik baba 4 hós és elvileg több nem lesz.

Eladtam már egy két babás cuccot.pl.SZoptatós hintaszék stb, de aruhák stb.Amibe hazajöttek babaruha azt nem adom el!Majd ha nekem is lesz unokám, hátha 1x ráadják.

2011. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!