Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami jó ötletetek arra,...

Van valami jó ötletetek arra, hogyan aludjon el egyedül?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiunknak nem sokára külön szobája lesz és szeretném, ha ott aludna majd el. Eddig sem kellett altatni, de egyedül még nem alszik el.
2011. jan. 11. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. Ha eddig nem kellett altatni,akkor hogy hogy nem alszik el egyedül?

Beviszed a szobájába,mese,puszi stb. és egyedül hagyod. Néhány nap alatt megszokja,hogy külön szobája van.

2011. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nigra ***** válasza:

Hát igen. Mivel nekünk 1éves a lány így mese még nincs, nem is köti le, így vacsi, jóéjt puszi, kiságy, ott a maci jó éjszakát. És 10perc múlva alszik is...reggelig


úgyhogy a kérdést én se igazán értem

2011. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, ha érthetetlen voltam :) szóval nem kell altatni, hanem ott van velünk, játszik, mese és egyszer csak elalszik.
2011. jan. 11. 09:42
 4/8 Nigra ***** válasza:
Akkor meg mi a probléma? :D
2011. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az a probléma, hogy külön szobában nem tudna köztük játék közben elaludni :)

hát szerintem próbáljatok úgy tenni mintha már most külön szobája lenne, az ágyába tegyétek be és üljön le mellé valamelyikőtök, tv lekapcs, sötétítsetek be, pici fény az ágyánál hogy ne ijedjen meg, meséljetek neki aznap mi történt, mit fogtok holnap csinálni, úgy mesélj, hogy "...aztán elmentünk a boltba, és ügyes voltál blabla...és ilyen ügyes nagyfiúk úgy szoktak elaludni, hogy anya vagy apa melléjük ül, és megvárja míg elalszik a nagyfiú. Lakik a szomszédban egy nagyon ügyes fiú, akkora mint te. Ő is így szokta este: megfürdik, anyukájával és apukájával picit játszik, együtt mesekönyvet nézegetnek, aztán lekapcsolják a villanyt és bebújik az ügyes fiú az ágyába, becsukja a szemét és elalszik. anyukája és apukája ott van a szomszéd szobában, ők is alszanak. És reggel mikor felébred a nagyfiú, átmegy hozzájuk és várja a puszit :)"

2011. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mi nálunk is közöttünk alszik el este a kisfiam ,ő 20 hónapos,aztán átviszem a szobájába észre sem veszi,ő még csak 2 hónapja alszik egyedül a szobájába de sokkal jobb alvó azóta.délután alvás előtt mesélek neki egy jó hosszút,de ha így sem alszik el beteszem az ágyába megsimogatom oda adom amivel szeret aludni betakarom és mondom neki pihenjél nem sokára jövök,be hajtom az ajtót kb 5 perc énekel egyet és alszik.
2011. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nigra ***** válasza:
Ja, hogy veletek alszik :D Így már értem...ebben nem tudok érdemben nyilatkozni mert a mi babánk sosem aludt velünk....és igazából nem is gondolom úgy, hogy jó lenne az együtt alvás. Szerintem is leginkább az, hogy berakjátok a kiságyba és valamelyikőtök ott marad vele míg elalszik.
2011. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, nagyon jó ez az ügyes fiús mese, kipróbálom!!!! amíg kicsi volt Ő is a kiságyában aludt, de aztán ahogy nagyobb lett és Apával többet játszottak oda furakodott :) a férjem 6-20-ig dolgozik szezonban, így csak esténként lehettek együtt én meg beadtam a derekam. d.u a kiságyában alszik, szóval szerintem nem lesz gond, csak nem tudtam hogyan fogjak hozzá :)

köszönöm mindenkinek!!

2011. jan. 13. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!