Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt akit nem vettek vissza...

Volt akit nem vettek vissza gyes alatt (nem kötelező)? Jövőhéten megyek beszélni a főnökömmel.

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 12:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Na nálam hasolnó történt, mint amit az utolsó leírt. Egy szakszervezetnél voltam gazdasági vezető. Még gyed alatt - júliusban - bementem beszélni velük, hogy szeptembertől - akkor indult a gyes - visszamennék. Erre közölték, hogy a pozíciómba nem vesznek vissza, mert időközben megszűntették (!), és csak olyan munkát tudnának nekem ajánlani mint pl. a raktárban dobozok pakolása, takarítás (!), mindezt havi kb 20eFt-ért! De felajánlották, hogy közös megegyezéssel elmehetek, és kifizetnek 4 (!) havi munkabéremet. Köpni nyelni nem tudtam. Menjek munkaügyi bíróságra?! A főnök 4 jogászt hívott be a megbeszélésünkre. Hagytam az egészet a francba, eljöttem. A mai napig úgy érzem, lazán kirúgtak Gyed alatt. Ebbben az országban mindent megtehetnek, akinek van rá lehetősége. Szóval semmi sehol sem biztos.
2011. jan. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Visszavenni nem kötelező, illetve ha nem kíván "dolgoztatatni", akkor állásidőt köteles fizetni, amíg tart a gyes ideje.

Ha időközben megszüntette a munkaköröd, felajánlhat másik munkát, viszont csak olyan feltételekkel, ahogy te ott először dolgoztál, tehát a munkaidő, bér stb. ugyanaz lehet, kevesebb nem. Viszont ha te ezt nem fogadod el, akkor elküldhet, én úgy tudom.

2011. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
javaslom a munkaügyi bíróságot... ott a dolgozó érdekeit nézik, ha megemlíted a főnöknek nem mer majd szemétkedni, tapasztalat, volt annyi eszük, hogy nem került rá sor
2011. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!