Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt akit nem vettek vissza...

Volt akit nem vettek vissza gyes alatt (nem kötelező)? Jövőhéten megyek beszélni a főnökömmel.

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak a gyermek 3 éves koráig továbbfoglalkoztatási kötelezettsége áll fenn veled szemben. Vissza kell vennie.
2011. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ismerősömet pl. nem vették vissza, bárhogy rendelkezik is a törvény... :S Azt mondták neki, hogy létszámstop van és kész. Ráadásul úgy, hogy előbb azt mondták mehet, aztán mikor a bölcsis papírt vitte, hogy leigazolják, akkor közölték, hogy mégsem állhat munkába! Bár mondtuk neki, hogy ez így nem igazán törvényes, de inkább nem balhézott, hogy legyen hova visszamennie. Ráadásul néhány hónap múlva meg ők hívták, hogy na, akkor most visszamehet, így 1 hónapja volt, hogy bölcsit intézzen. Szemét egy cég!!!!
2011. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Itt olvastam egy másik kérdésnél hogy nem köteles visszavenni de ez engem is érint,érdekelne hogy valójában hogy van ez?
2011. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már leírtam ezer kérdésnél, hogy köteles visszavenni, de még mindig van aki az ellenkezőjét állítja. HA nem akar dolgoztatni, mert nincs rá szükség, akkor erről nyilatkoznia kell, és akkor te maradsz otthon, ő meg fizeti szépen az alapbéredet.

A gyerek 3 éves koráig köteles visszavenni ha te úgy döntesz. Előtte 30 nappal írásban jelentsd be!

2011. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nem köteles visszavenni, de nem is rúghat ki. Csak most nem találom a linket, de még keresem.
2011. jan. 7. 15:32
 6/13 A kérdező kommentje:

13.16-nak utolsó kérdésre a válasz

[link]

2011. jan. 7. 15:37
 7/13 A kérdező kommentje:
követelhetni követelhetnénk, de úgy se adnak. Tudják ők a kiskapukat.
2011. jan. 7. 15:38
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyes alatt vagy visszavesz, vagy állásidőt fizet (alapbér).

Utána viszont simán elküldhet.

2011. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Jaj 77%- leírhatsz te bármit és ebben az országban magasról tesznek rá. Mert mit tehetsz, elmehetsz a munkaügyi bíróságra, pár év és már lesz ítélet a kezedben, és ki hajtja be a pénzt, mégha meg is ítélnek valamit? Melyik cég az, amelyik fizet, ha multi azért nem fizet, ha kis cég, akkor előbb felszámolják, míg te elmondod az óhajod.

Még ha dolgozol se fizetnek rendesen, nemhogy állásidőre alapbért. A szomszédom 6 hónapja nem kapott fizetést, és hányan vannak még.

2011. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kell vegyen, de ha nem akar nem fog, pl mondhatja hogy nem tud ugyanoda vissza venni és simán tud olyan állást mondani, hogy te mondod azt, hogy nem kell stb.

De azért a legtöbb helyen visszavesznek, lehet, hogy csak azt akarja tudni mikortól stb.

2011. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!