Mit tehetünk hiperaktív gyermekünkért?
Mivel tudjuk a gyenge önkontrollt ,figyelemzavart,mozgékonyságot kordában tartani?
Iskolában,oviban hogy értessük meg a óvónénikkel,tanítónénikkel,hogy bármit tehetünk a gyermekkel akkor sem tudjuk Őt nyugodt,szófogadó gyermekké nevelni,mert súlyos korlátok akadályozzák ezt meg,amiről senki sem tehet.
Voltatok már kitéve elborzadt ,lenéző tekinteteknek,kritizálták már a nevelséi stílusotokat,mondván ti tehettek arról,hogy ilyen a gyerek?
Az én gyerekem ugyan nem hiperaktív,de problémás.
Ő nem beszél a családon kívül senkivel,nem köszön,nem válaszol ha kérdezik.
Ezt csak azért írom,mert e miatt már mi is kaptunk lesújtó véleményeket.Hogy udvariatlan,neveletlen...,holott beteg.
Nem tudsz ellene védekezni,legfeljebb elmondhatod 100-szor,hogy mi a helyzet.
Nálunk azóta jobb a helyzet,mióta szakorvosi vélemény van a gyerek betegségéről.
Így már kicsit belátóbbak a tanárok,osztálytársak,több segítséget kapunk.
Mindig ki kell állni a gyerek mellett,ne érezze azt,hogy mindenki rossznak tartja őt.
Nagyon sok erőt és kitartást kívánok!
"Hipermotilitás
admin, 2009, augusztus 20 - 16:43
Még szakemberek esetében is gyakran előfordul, hogy összemossák a hiperaktivitás és a hipermotilitás fogalmát. Ezért mindenekelőtt fontos tisztázni a két tünetegyüttes pontos tartalmát, mert különböző okokra vezethetők vissza, és ennek megfelelően különböző kezelést igényelnek.
Hipermotilitás jellemző tünetei:
A hipermotilis gyerek állandóan matat, mocorog, nem tud a helyén megülni. Tevékenysége nem célra irányul, jár keze, lába, de nem végez értelmes tevékenységet.
Mindig kapkod, siet, mégsem végez el semmit időre.
Alacsony a tolerancia szintje, a frusztrációt rosszul tűri.
Figyelemzavarral küzd. Figyelme nem tartós, nehezen rögzíthető. Nincs az az érdekes téma, amely hosszan lekötné, állandóan elkalandozik. Előfordulhat, hogy figyelme megtapad bizonyos dolgoknál. Az osztály már rég túljutott egy témán, ő még mindig azon gondolkodik.
A hiperaktívval ellentétben nagyon fáradékony, nagy az alvásigénye. Az óra menetét zavarja, mert állandó matatása, mozgása nagyon irritáló felnőttnek, gyereknek egyaránt. Előfordul, hogy kiváltja a többi gyerek agresszióját.
Hiperaktivitás
admin, 2009, augusztus 20 - 16:41
Még szakemberek esetében is gyakran előfordul, hogy összemossák a hiperaktivitás és a hipermotilitás fogalmát. Ezért mindenekelőtt fontos tisztázni a két tünetegyüttes pontos tartalmát, mert különböző okokra vezethetők vissza és ennek megfelelően különböző kezelést igényelnek.
Hiperaktivitás jellemző tünetei:
A hiperaktív gyermeknek nagy a mozgásigénye, rosszul tűri a monotóniát. Nagy benne az újdonság iránti igény. Ennek a három tényezőnek a következtében aztán előfordul, hogy nem tudja végigülni a tanórákat. Különösen igaz lehet ez akkor, ha kevésbé érdekes a tananyag, vagy csak egyszerűen nem sikerül felkelteni és fenntartani az érdeklődését. Ilyenkor unatkozni kezd, és elkezd magának érdekesebb elfoglaltságokat találni. Zavarni kezdi az órát, beszélget, játszik, olvas, esetleg feláll valamilyen mondvacsinált ürüggyel, csak hogy végre mozoghasson egy kicsit.
A hiperaktivitás nagyon fontos jellemzője, hogy az ilyen gyerekeknek nincs figyelemzavara, képes kitartóan figyelni, amennyiben újdonság utáni igénye kielégítésre kerül. Cselekvésük mindig célra irányul. Bármit is csinálnak, abban nagyon hatékonyak. Általában gyorsabban dolgoznak, mint a többiek, ami további problémák forrásává válhat, hiszen ha végeztek a feladatukkal és még várni kell a többiekre, unatkozni kezdenek, és biztosak lehetünk benne, hogy találnak maguknak elfoglaltságot."
Nalatok melyik betegseg all fenn?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!