Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mérgező ha megnyalta a szines...

Mérgező ha megnyalta a szines ceruza végét?

Figyelt kérdés
A lányomnak karácsonyra vettünk szines ceruzát,kapott egy rajzpadot is mert imád firkálgatni,és este láttam meg hogy bekapta a szines részét a foga lett olyan,nem hiszem hogy leharapott volna belőle,egyből elvettem tőle.Nem lesz baja ettől?
2010. dec. 28. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz tőle. Nyugodtan add oda neki a ceruzákat,és magyarázd meg neki,hogy ne vegye a szájába,mert beteg lehet tőle. Igaz,ehhez sok ceruzát megkellene ennie.
2010. dec. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyos vagy hogy irtál,megnyugodtam.Nézek inkább neki vmi más fajtát :)
2010. dec. 28. 07:27
 3/8 Tinker Bell ***** válasza:
84%

Nem lesz baja! Viszont ha így haladsz a nevelésében akkor lesz! Nem kell minden hülyeségtől óvni azt a gyereket! Jó, persze nem azt mondom, hogy a hipós dobozokkal játsszon, de ez azért már túlzás! Most akkor 8 éves koráig nem adsz ceruzát a kezébe, nehogy baja legyen?! Szegénykém most azt hiszi, hogy rosszat csinált, mert látta rajtad a pánikot és a következménye pedig az lett, hogy nem firkálhatott. Nagyon óvatosan kell bánni az ilyen megnyilvánulásokkal, mert következményei lehetnek!


Légy óvatos, de nem kell túlreagálni a dolgokat!

2010. dec. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
másfél éves még,nemhiszem hogy okoztam volna vmi bajt ezzel,egyszerüe elvettem tőle és adtam neki egy tollat azt nem kapja be.
2010. dec. 28. 07:30
 5/8 Tinker Bell ***** válasza:

Ja, mert a tinta egészségesebb, mint a ceruzabél...


Egyébként csak segíteni akartam, mert láttam már közelről kisgyereket és mellé még tanultam is némi gyermekpszichológiát. Később minden visszavezethető a gyermekkorra.


Sajnálom, ha megbántottalak, nem ez volt a cél!

2010. dec. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biztos nem egyészségesebb csak azt tudom hogy nem kapja be.

Nem vagyok egy agressziv anya,minden szeretetet megkap a lányom,nem gondolom hogy ez traumát okozott volna most neki,mást is elveszek tőle ami nem a kezébe való,és egy boldog ,kiegyensúlyozott gyerek marad attól.Mindegy már eltértünk a témától,majd veszek ma neki másféle cerkát,köszi azért hogy irtál :)

BUÉK Nektek!

2010. dec. 28. 08:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, lesz ez még "rosszabb is". Majd amikor megkóstolja a gyurmát, megnyalja a ragasztót, leharap egy darabot a zsírkrétából, vagy a homokozóban a szájába is lapátol egy kis homokot. :) Ezen minden kisgyerek keresztül megy. Baja nem lesz tőle, csak magyarázd el neki, hogy miért nem szabad. :) Jó rajzolgatást!
2010. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves kislnyom is állandoan firkál. Egyik nap hozta nagy boldogan a rozsaszin ceruzát, hogy nem rjazol, de a szája körül olyanrozsaszin volt.... Hát megette a hegyét.

Nem vettem el tőle, mert tényleg nagyon szeret rajzolni, de ha ltom hogy már közelit a szája felé, rászolok. Ugy sem figyelhetem egész nap, dolgom is van néha. De nem lett semmi baja.

2010. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!