Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elősegíteni a...

Hogyan tudnám elősegíteni a beszédfejlődést egy 2 évesnél?

Figyelt kérdés

2 éves a gyermekem és csak pár szót tud kimondani érthetően. Amúgy egész nap be nem álla szája, de csak össze-vissza gagyog.

Sokat mesélek, mondókázok, énekelem neki. Beszélek hozzá, próbálom rávenni, hogy ő is mondja, de csak halandzsázik. Mutogatom neki a tárgyakat, állatokat, hogy mit lát, de ő nem utánoz. A hallása tökéletes, mindent megért és reagál amúgy, csak beszélni nem akar. Mit tudnék még tenni, hogy segítsem őt?

Gondolkodtam azon is, hogy nem reagálunk a halandzsára, de akkor olyan mérges lesz, hogy elsírja magát.


2010. dec. 6. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Nálunk ugyanez van(2 év 4 hó). Hidd el néma nem marad, de tudod milyen a gyerek minél jobban akarod hogy csináljon valamit annál jobban tojik bele. Hagyd majd elkezd beszélni, néma biztos nem marad!
2010. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kisfiad van? Általában a kisfiúkra jellemző, hogy sokáig nem nagyon beszélnek. Egyik ismerősöm gyermeke 3 éves (kisfiú), de csak néhány szót mond emberi nyelven, a többit babanyelven. (bla mjuuuheeekaaaa alma, így beszélget :))

Bátyám is csak 3 évesen kezdett beszélni, de akkor nagyon. :)

Én 9 hónaposan már kiabáltam, hogy anaaa

... XD

2010. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 2 éves fiam sem nagyon beszél,amit mond,azt mondja egész nap,kifejezi magát,tudja,hogy értem,így nem is erőlteti meg magát.

Jár bölcsibe,ott ő a 2. legnagyobb,így ott sem nagyon fejlődik szerintem,a gondozónők mondják,hogy már többet beszél,mint 2 hónapja.

A bátyja is 27 hónaposan lendült bele:)

Ne aggódj,okos ő,majd egyik pillanatról a másikra fog úgy beszélni,hogy nem is tudod majd követne:)

Ha megért,akkor nincs baj!!!

2010. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fiam 1 hónap múlva lesz 2 éves,ő kb 2 hónapja kezdett el beszélni,tisztán és érthetően,de szinte egyik napról a másikra.addig csak halandzsázott,meg pár azóta már mondott,de folyamatosan csak halandzsában beszélt,nekem mindig azt mondta a védőnő,hogy ha halandzsázik előbb utóbb meg is szólal érthetően,mert beszélni akar.és igy is lett.ma már egész mondatokat formáz meg,és szinte mindent mond,mindent kifejez.és nagyon élvezi,hogy beszél,mi is sokat mondókáztunk,énekeltünk,mondtam neki mi micsoda.ennél többet te sem tudsz tenni,hamarosan megszólal.
2010. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :o)
2010. dec. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!