Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem kakil bilibe/wcbe a...

Nem kakil bilibe/wcbe a fiam,4 napja nem kakilt,2napja tartogatja, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pisi megy ügyesen.
2010. nov. 7. 15:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy fél nyomni...alig eszik zöldséget, gyümit, hús, rizs,krumpli meg egyebek, az megy:( keveset is iszik, ami szintén gond. Tehát fél, hogy fájni fog. Jól látod, ez lesz a gond. Nem sok esélyt látok arra, hogy máshogy egyen:( nagyon erős jellem, kitartó, borzasztóóó....:)
2010. nov. 7. 17:59
 12/21 anonim ***** válasza:
Mintha magunkat látnám:( Az én fiam is ugyanezt csinálta, se bili, se wc, se pelenka. Csak az alsógatya. Nálunk is szorulás lett belőle, iszonyú kínlódás volt, hashajtó és társai. Én egy ilyen után megengedtem neki, hogy a gatyába csinálja, aztán néhány nap után közöltem vele, hogy mossa is ki a gatyát, mert anya mostantól nem fogja. Hát kimosta szegénykém és következő nap magától ráült a bilire. Már 7 éves lesz, és most pár hónapja szokott rá a wc-re (mondjuk elég kis növésű és arra sikerült rájönnöm, hogy nem ér le a lába és nem tudja kinyomni, ezért nem szeret a wc-be, de van neki elé téve egy kis szék és arra teszi a lábát) ezt csak azért írtam le, hogy később ilyen miatt is előfordulhat, hogy nem tetszik a wc.
2010. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az Up&Go pelust próbáltad? Az olyan mint egy kis bugyi. Hátha azt hajlandó lenne felvenni.
2010. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad mennyi idős (vagy csak elkerülte a figyelmem), de vígasztalásul írom, hogy a 3,5 éves lányom tegnap kakilt először WC-be. Eddig szigorúan csak pelusba és csak este. Ha 5 napig nem kapott pelust, akkor 5 napig nem kakilt. Mi is bajban voltunk az étkezéssel. A banánt és a kakaót teljesen megvontam. Csoki is csak ritkán van. Szerencsére a mandarint most eszi és a paradicsomszósz a kedvence.

Amúgy én rábíztam a döntést, oda kakil, ahova akar: úgy értem, hogy pelus, bili, vagy WC. Az a legfontosabb, hogy ne tartsa vissza, mert akkor aztán van ordítás. Ha már 1-2 nap kimarad, akkor Duphalac vagy Laevolac szirupot adok. Dupla mennyiségben, mint ahogy rá van írva (a védőnő mondta).

2010. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mivel nem volt mèg sosem beteg, gyógyszert sem kapott...2 éves pedig. Igy a szirup beadásával bajban vagyok, csak erőszakkal lehet belenyomni a laveolacot, ma kipróbáltam:( az én fiam tiszta dili, de komolyan:))) pelust nem kap, vissza nem lépek, az biztos. Ismét békén hagyom, kakil,ahova akar...mindent köszi!!!
2010. nov. 7. 20:49
 16/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én én lányom is hasonlóan eszik minta te gyereked. ísemmi gyümölcs, zöldségből 2-3 fajta és tészta meg hús. Nekünk is gond van a kakival, mert tényleg visszatartja akár egy hétig is, mert fél, hogy megint kemény lesz és persze az is lesz egy idő után, nekünk a paraffinolaj vált be. Első körben 1-2 napig napi 3-szor egy evőkanál és aztán már elég reggel meg este egy kiskanállal adni neki. Ettől csúszos lesz neki a bélfala és nem tudja visszatartani egy idő után kicsúszik neki. A védőnőnk szerint ezt nyugodtan adhatod neki minden nap nem lesz tőle baja. Meg még a korpa jó. Müzzlivel el lehet keverni, de nálunk az sem megy így mi korpáskekszet eszünk, ami tényleg finom és mellé lecseréltem a kenyeret félbarna kenyérre. A paraffinolajnak semmi ízze, de a lányom megeszi. Ezt akár levesbe vagy fözelékbe is belekeverheted neki. Remélem tudtam segíteni. Nekem több hónapos kérdezösködés és utánajárás után sikerült ezt megoldanom. Ja és mi még nem vagyunk szobatiszták.

Alíz

2010. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm Aliz! Veszek a gyògyszertàrban, vagy esetleg dmben? Akkor korpàs kekszet is veszek, a sima korpàval nem pròbàlkozom, nincs mibe elkeverni:( gondolom akkor tudod,mit èrzek,tiszta kinlòdàs nekem az ètkezèse. Bàr nem paràzok rà, mert akkor megkattannèk. Hust hussal, krumplival.... Nèmi kukorica lecsuszik, ez a max zöld,ami sàrga:) mindegy,nem nèz ki rosszul, hizott is mostansàg egy kicsit,ugyhogy mostmàr nemèrdekeeeeeelllll a kajamizèria! Akkor tehát ha a kakit megpuhitom valahogy, talán lesz valami sikerèlmènye ès produkàl a wcbe,bilibe. Most este persze megint kakilt,de nem is mertem a bilit emlegetni,szòlt,hogy kaka, ment a gatyeszba, kiszedtem ès kèsz:( nagyon èrzèkeny lelkü kisgyerek, a memòriàja pedig mèly,lassan felejt. Egy hònapja elöször csaptam a kezère,mert kètmarèkkal dobàlta a rizst ebèd közben,hiàba szòltam. Azòta többször csinàlja,hogy elkezd dobàlni,majd ràmnèz ès ràcsap a sajàt kezère. Amikor kèrdezem,hogy hova kellene kakilni, mutarja a földet,hogy oda ès csapkodja is a kezèt,mintha amiatt kapott volna,hogy nem kakilt a bilibe, szòval mèg költèsz is:) multkor sirt a mama kocsijàban,hisztizett,nem tudtam lenyugtatni,csak hagytam, hamar hazaèrtünk, azòta a mama kocsijàt làtva egyböl "mûsír", jelezvèn,hogy multkor bömbölt benne. Kèt napja semmièrt nem hajol le a földre, mondvàn,ha felemelkedik,beüti a fejèt. Tehàt a negativ dolgok tul mèlyen beleivòdnak, nem könnyû vele.
2010. nov. 7. 22:43
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen a gyógyszertárban lehet kapni paraffinolajat. A korpás kekszet a dm-ben vettem én is. Még annyi eszembe jutott, hogy a lányom nagyon szereti a ropit és a kukacot is. Nos ezeket is lecseréltem neki. A dm-ben vettem neki törkölybúzás ropit és kölesgolyót. Nagyon finom ízük van és valami csoda folytán meg is eszi öket. Kövezzen meg aki akar ezért, hogy ilyeneket adok a gyerekemnek, de tény hogy már én is kivagyok az evésétől a szorulásától meg ne is beszéljünk. Szóval mégha csak csekély rost is van ezekben a cuccokban akkor is valamit sikerült bevinnem a szervezetébe.


Alíz

2010. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A fiam is szereti ezeket a rágcsákat, akkor inkább a dm eseket veszem, ha az kicsivel jobb:) dèlután átmegyünk, még csak most alszik elfele, ha egyáltalán sikerül:(
2010. nov. 8. 13:53
 20/21 anonim ***** válasza:

tegnap 19:00 vagyok: A szirupokat a reggeli italába keverve kapja,ami vagy maci kávé vagy ivójoghurt, éhgyomorra.

Azt írtad nem akartok visszalépni a pelushoz. Akkor ezek szerint eddig rendesen volt a kaka WC-be, bilibe? Mert ha csak kisgatyába kakil akkor az nem visszalépés ha pelust adsz rá, csak kicsit higiénikusabb.

2010. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!