Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon miért nem szól kislányom...

Vajon miért nem szól kislányom ha kakilt a pelusba?

Figyelt kérdés

Két éves lesz 2 hónap múlva.Eddig ha kérdeztem,hogy "van kaka a pelusba?" mindig válaszolt hogy van,vagy nincs.

Kb. egy-másfél hónapja nem szól,és már nem egyszer,mire észrevettem,hogy kakilt,csupa piros volt a feneke.


Nem tudom van e összefüggés,de már 3x pisilt a bilibe,meg 1x kakilt,örült neki,"dicsekedett" vele.

A kisöccse 1 hónapos,nem tudom közrejátszhat e az is,hogy már nem egyke.


2011. ápr. 11. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak néha szól, pedig már 28 hónapos, mellesleg egy folyékonyan beszélő, értelmes gyerek. Csak a szobatisztasággal nem haladunk sehova :((
2011. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak mi kínlódunk,úgy látom.
2011. ápr. 11. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát bizony nem. De most ha jön a meleg, megpróbálom, h egész nap csak bugyi lesz rajta (pelenka nem). Addig csináljuk, amig rá nem szokik a bilire vagy a wc-re. Kemény menet lesz, de máshogy nem megy. Pucér fenékkel ugyanis nem ül rá egyikre sem, ruhástól szívesen ül rajtuk :(
2011. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 25 hós és még sosem mert ráülni a bilire, a szűkítőre. 1 hónapja mondja, hogy bekakiltam... nálunk ez a nagy szám! Vizsgálja nézegeti a kakiját, mondja, hogy büdös a kistestvéréit (fél éves) is figyeli, de ha bili kerül szóba akkor azt mondja arra üljek én...
2011. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most 23 hónapos a kislányom.

Pár hónappal ezelőtt mindig szólt ha bekakilt,sajnos előtte sosem,de azt hittem már ez is fejlődés,hogy legalább utána szólt.

Mostanában ismét nem szól utána sem,még akkor sem ha beleül és szétnyomódik.

És ráadásul ha kérdezem,hogy van-e kaka,le is tagadja.

Persze én tudom hogy van mert látom is vagy érzem is,de ő nem vallja be.


Nálunk is az van,hogy folyékonyan beszél összetett mondatokban,mindenben szépen fejlődik. De a szobatisztasággal ahogy elnézem nemhogy előre haladnánk,hanem inkább hátra felé.


Bili és vécé nem érdekli,eddig összesen 2x pisilt bilibe,akkor nagyon örültünk,de azóta semmi.


Nem erőltetem egyébként,mindig megpróbálkozok vele,aztán szünetet hagyok. Egy-két hét után újra felhozom a témát gyakrabban.

Ennyi. Van ilyen.

2011. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megzavarta a kistesó. Ilyenkor ők is újra babák akarnak lenni, hogy velük is úgy foglalkozzanak a szülők, mint a kicsivel. És a babák bizony pelenkásak. Szerintem ez zavarta meg

Ne aggódj emiatt, nagyon szépen haladtok. Kérdezgesd sokszor kell-e pisilnie, kakilnia, de ne keríts neki nagy feneket, ha bekakil, viszont ha sikerül a bilibe, örülj nagyon.

Nekem 26 hónapos a kisfiam, 2 hét alatt lett teljesen szobatiszta. Fogtam, egyik nap levettem róla a pelenkát, 2 nap múlva nappalra már szobatiszta lett. 1 hét után éjszakára se pisilt már be. 2 hét alatt pedig elértük azt, hogy egyáltalán nem kell pelenka. Sem estre, sem akkor, ha megyünk valahová.

Kitartást!

2011. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém se szól, sőt, ha rákérdezek, még le is tagadja, és menekül, nehogy tisztába tegyem. 22 hónapos kislány.
2011. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!