Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni egy "csapko...

Mit lehet csinálni egy "csapkodós" 2 és fél éves bölcsődéssel?

Figyelt kérdés

2 és fél éves kisfiam újonnan elkezdett a bölcsődében rosszul viselkedni. Eddig semmi panasz nem volt rá (szeptemberben kezdett), jól beilleszkedett, szeret menni, ha otthon is kérdezem, akkor mondja hogy szeret járni. Kb 2 hete minden nap kapom rá a panaszt, hogy a bölcsődében lökdösődik, odacsap, elveszi mások játékát. Nem sír, nem dühből csinálja, hanem "poénból", ha rászólnak is csak nevet. Otthon is tapasztaltam, hogy mostanában semmi sem jó neki, mindenért nyűgös, semmi se tetszik neki, de itthon csapdosni, lökdösődni nem szokott. Sajnos én gyerektársaságban nem látom, mert nincs az ismerősi körben kisgyerek rajta kívül.

Mindig mondom neki bölcsi után, hogy nem szabad verekedni, szépen játszunk a többi kisgyerekkel, de így utólag nem tudom mennyit ér.

Mit tehet ilyen helyzetben csinálni? Miért csinálhatja ezt? Mióta dolgozom, kevesebb időm van rá, lehet ez az oka? A figyelmet akarja kivívni? Van bármi tippetek?


dec. 18. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem minden gyereknek van "rontika" korszaka. Nálunk is volt pár hét, amikor haraptak vagy agresszívkodtak, pedig itthon nem láttak ilyet. Persze beszélj vele többször, de ne ess kétségbe. És játszótéren tudnád még megfigyelni.
dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vidéken élünk, a mi településünkön egy játszótér van, ott még nyáron is alig van gyerek, télen egyáltalán nincs. Nyáron, amikor voltunk többször, akkor inkább visszahúzódó volt, sosem tapasztaltam ilyet nála. Most is az az érdekes, hogy nem dühös mikor ezt csinálja, a gondozónők is mondják, nevetgél közben, mintha csak a figyelmet akarná felhívni magára. Vagy így akar a többi gyerekkel barátkozni, arra is gondoltam, de akkor nagyon rosszul csinálja. :( Nálatok pár hét után magától elmúlt?
dec. 18. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiben a gondozónőknek kell kezelni ott helyben. Mégis mit várnak tőled? Mit tudsz tenni utólag? Persze, tájékoztassanak, de azon felül, amit eddig tettél, hogy elmondtad neki, hogy szépen kell viselkedni, többet tenni nem tudsz. Nagyon maximum mesélhetsz neki ilyen " tanmedéket", de ennyi. Ne nyomaszd magad.
dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém rúg, karmol, harap és csak úgy odaáll csapkodni a 4 éves tesója fejét. A testvére meg ilyentájban nagyon szeretett azon szórakozni, hogy milyen vicces képet vágok, ha tépi a hajam.
dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van. Játszón, unokatesókkal sose csinált ilyet. Bölcsiben meg harapásnyomokkal jött haza, aztán kaptam

a beírásokat, hogy verekszenek a fiúkkal. Annyi derült ki hogy nem ő kezdi, de ő az első aki csatlakozik az ocsmány viselkedéshez...

Visszaírtam hogy mi ezt eddig nem tapasztaltuk és nem tudok vele mit kezdeni. Rászólok ha látok ilyesmit, de nem látok.

Ők meg bevallották hogy nem tudnak figyelni rájuk mert a sírós gyerekek élveznek elsőbbséget. Sokszor nem is tudták hogy megharapták. Sajnos ez van.

dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy elmondod neki, hogy ezt nem szabad (és igen, szerintem valamennyit számít ha tudja hogy szerinted se szabad, te is elvárod hogy ne csinálja) meg lehet próbálni elbábozni otthon ezeket a helyzeteket, így jobban szóba tudod hozni, lehet gyakorolni a helyes viselkedést "virtuálisan". Gondolom már beszél, esetleg beszámolhat hogy mi a gondja, miért csapkod, ha így alkalmat adsz rá.

Nekünk van egy házilag rajzolt mesekönyvünk, abban is vannak ilyen lapok is hogy hogyan kell viselkedni az oviban különböző szituációkban (nálunk már az aktuális). Az én fiam valószínűleg autista, de az ilyen rajzok ép gyerekeknek is jók.

dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tetszenek neki mások reakciói. Lehet, hogy csak így tudja felhívni magára a figyelmet. Mert alapjáraton a bölcsiben nincs idő minden gyermekkel egyszerre foglalkozni, de ha valaki rosszalkodik, a gondozónő ráfigyel, majd anyukával is beszél, anyuka pedig vele. Így megkapja a figyelmet, amire vágyik.

Lehet az oka, hogy dolgozol, de ez életkori sajátosság is.

Amit tegetsz ilyenkor, az a pozitív megerősítés. Akár eltúlzó módon. Pl, ha otthon épít/firkál valamit, akkor "Hűha, azta"... Remélem, érthető.

Mondhatsz neki ilyenkor olyanokat is, hogy: Ha ezt látná a bölcsis néni, vagy a gyerekek, biztosan megdícsérnének."

Vagy, ha tesz valami jót, bíztatni, hogy Pistikének is mutassa majd meg. Akár taníthatsz is neki dolgokat. Egy-egy rövidebb mondókát, és arra bíztatni, hogy a bölcsiben mondja el a gyerekeknek, gondozónak. Kicsit rá kell mutatni, hogy más dolgokkal is kaphat reakciókat. Az elismerés jobban is fog neki tetszeni, mint a rászólás. De ezek csak tippek, te jobban ismered, hogy mi az, amiben jó. Ezekre a dolgokra kell építeni.

dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!