Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig érdemes távol tartani...

Meddig érdemes távol tartani a gyereket a telefon /tablet / digitális kütyük / internet világától?

Figyelt kérdés

Nyilván manapság már alap ezeknek az eszközöknek a használata. Én is a telón (is) dolgozom, nyomkodom ha a gyerek elalaszik, simán nézek titkok szennyet ha éppen le akarom zsibbasztani az agyamat, vagy nappal azon hallgatok zenét, podcastot, hívom a barátaimat, csetelek, stb. Bevallom akár a gyerek előtt is.

Viszont én így közel a negyvenhez már meg tudom ítélni, mi az ami hasznos és, mi az ami kicsit sem az. Nyilván egy 7 éves nem tudja ezt megítélni, így nem hagyom a gyereknek a teló nyomkodást (főleg hogy neki nincs is, nekem meg a sajátom munkaeszköz) meg a youtubeot a tévén, tableten.

Netflixet szoktam hagyni neki, de gyerek profillal.

Gyerekem viszont egyre inkább kiborul ettől, mert az osztálytársai nagyobb része simán xboxozik, telón játszik valami bugyuta akadálypályás játékot, vagy csak simán alapból van telefonja és videocsetelnek a semmiről.

Szóval tapasztalatom szerint kisebbség vagyunk, mások siman vesznek telefont a gyereknek meg xboxot meg stb.

Én nem merek, félek, hogy a gyerek sosem akár majd olvasni, ha ennyi intenzív ingert nyomok bele 7 évesen mint amit egy videojáték vagy telefonos játékkal bele lehet nyomni. Ha most ezt kapná, akkor mi fogja később kielégíteni? Jogos ez az aggodalom vagy sem?



tegnap 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%

Ausztraliaban most hoztak egy torvenyt, hogy 16 (!) eves korig nincs social media.

En is fejlett orszagban lakom, itt teljesen atlagos, hogy 14-15 eves kor alatt nemigen van telefon ( persze itt is van aljanep ) es itt is most van a parlament elott a 16 eves kori szabaly.


De Nyugaton mar a cigi sem divat evtizedek ota, mig nalatok divik ...

ma 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A social meadia, nem egyenlő a telefonnal.
ma 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%

1#


Nincs igazad 😂

9 éves lányomnak se telefonja, se tabletje, x-box pláne nincs.

Telefont nem kap kézbe.

Én kimondottan hangot is adok az ellen mikor a tanár úgy ad házit, hogy azt neten kell megnézni, elolvasni, elkészíteni.

ma 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül lesz 100%ban hasznos de azért meggondalandó. Amikor én gyerek voltam éppen az animék voltak a mérgező dolgok, amit soha senkinek nem szabad nézni. Hát nekem nem is engedték miközben másoknak igen, ennek következtében amikor tudtam és nem tudtak felügyelni, akkor mindig animét néztem. Gyakorlatilag így jóval többet és ellenőrizetlenebbül mintha egy-két dolgot megengedték volna.

Szerintem azt is érdemes figyelembe venni ha túl sokáig vágyik rá akkor végül meg fogja oldani (legfeljebb lázadásként), hogy használhassa pl barátokét. Ha a barátainak szabad akkor sajnos vágyni fog rá. (Tapasztalatból tudom)

ma 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nyugaton most kezdik tiltani. Én olyan negyedik osztályra tenném most itthon, de max. egy órát, és szülői felügyelettel, ehhez meg még nem kell még saját teló se. Lemaradni semmiben nem fog.

Az enyémeknek is van sok barátja, járnak különórákra, vendégségbe, sokat bandáznak. Sokkal jobb, amikor nem engedem a "nyomogatást" és muszáj feltalálniuk magukat, és akkor elmennek biciklivel a focipályára, vagy kergetőznek, társasoznak, rajzolnak. Ha nem vagyok szigorú ezzel, akkor meg csak mindenki ül és kiderül, hogy még csak nem is ugyanazzal játszanak már, mert az egyik megunta, összevesztek... stb. Én nagyon sajnálom, hogy egyáltalán beengedtem ezt az életünkbe, mert totál függővé tesz és csak a vita van belőle. Könnyebb, amíg nincs, mint amikor szabályozni kell. Ha meg ráhagyod, az pont olyan, mint ráhagyni egy egész zacskó gumicukrot.

ma 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

lånyomnak csak egy okos telefonja van nincs nett rajta wifi meg csak itthon tud csatlakozni .

de nem hasznålja max zenehallgatásra ,meg barátnöivel csetel.

nincs se tabletje se más elektronikus kütyüje . ha kell valamihez tablett akkor az enyémet használja .

ma 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igen, iskola általában a vízválasztó. Az enyém most 4.es. nálunk csak hétvégén van játék, de az osztálytársai már évek óta napi szinten játszanak és csetelnek. Igen, úgy érzi kimarad, hisz másnap a suliban téma,az előző délutáni játék.

Ez ugyanúgy igaz már évek óta az összes dologra. Ha már Netflix, Squid gane, Stranger things, Wednesday,youtuberek. Egyszerűen ez a téma,ha nem engedem igenis kimarad, és ha sok mindenből kimarad az zavarja, joggal.

ma 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
A játékokat, ha engeded, szerintem mindenképp nagyon válogasd meg. Egyre több bugyuta, erőszakos, folyamatosan villódzó játék van, ami sokkal többet árt, mint használ. Tudom, hogy nehéz a kortárs nyomás miatt, de hosszútávon a gyerekednek teszel ezzel jót.
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Alsóban azért egyre több a tudatos szülő a környezetemben, aki nem engedi. Inkább csak bizonyos néprétegnél van, hogy már a babakocsiban a gyerek kezében a teló, mert addig nyugton van és semmi kontroll afelett, vajon mit is nézhet. Idegrendszerileg ez a 6-7 éves korig, amíg kifejezetten káros, hogy ha pl. nem elképzeli a képeket egy meséhez, hanem kézen kapja (nem fejlődik ki a hosszú távú memória), ha hozzászokik a több, gyorsabb ingerekhez, nem tanul meg várni vagy akár csak az, hogy másképp mozog, artikulál, fejez ki érzelmeket a szereplő, mint egy élő ember. Ez az ún. digitális autizmus, ami nem igazi autizmus, de ugyanazon a területeken okoz később nehézséget, alacsonyabb érzelmi intelligenciát, kommunikációs problémákat. Egyébként persze tök nehéz, hiszen nem lehet kivenni a gyereket a világból. De lemaradni digitális kompetenciákban nem fog, nem lesz ügyesebb reménybeli programozó vagy perfekt angolos belőle, ha harmadikban vagy hetedikben kezd csak el többet gépezni. Viszont valószínűleg több türelme lesz egyetemistaként kiolvasni egy könyvet vagy hosszabb szöveget értelmezni és mondjuk élőben is tud majd ismerkedni :)
ma 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem 11 eves 5.o. kezdve hogy a covid alatt colt elsos es vegig dig.oktatas volt,en tanitottam olvasni ,irni, videokrol,amit a tanar csinalt... eselytelen. A francia tanar, a kornyezet tanar is kukon messenger csoportot hozott letre,ott nezik a hianyzok a napi orai munkat,hazit. A ppt power point bemutatokat otthon kell elkesziteni es classroomba bekuldeni. Gyerekek kulonbozo jatekokkal egyutt jatszanak du. Aki kimarad,az lemarad... nem is ertem egyesek hogy gondoljak hogy majd valamikor 13-14evesen engednek telefont. Ez mar nem az a vilag, waldorfban esetleg el tudom kepzelni. Rendszeres a hazi azzal a kiserettel,keress ra a neten, es 5.osztalyban tabletrt hasznalnak nyelv oran,tobb tanito applikacio van, jatek ,worldwall. Szoval azert mert a szulo nem ert hozza, azert a gyereket szivatja, nekem egy kicsit ilyen erzesem van.
ma 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!