Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt nyugtató vagy kabala...

Volt nyugtató vagy kabala tárgya a gyereknek?

Figyelt kérdés

2 éves és 3 hónapos a kisfiunk, és egész kicsi korától kezdve van egy pokróca amit nagyon megszeretett. Sokszor magánál hordja, éjszaka azzal alszik. Anyukán és a cumin kívül ez a harmadik legfontosabb nyugtató eszköz nála, néha enélkül nem is nagyon nyugszik meg, vagy tovább tart a hiszti.

Na mármost anyuka a fejébe vette hogy ez a pokróc fontosabb mint ő maga. Ezt azzal magyarázza hogy volt pár alkalom amikor nem ment azonnal megnyugtatni mikor sírt, és ezért ez a pokróc nyugtatta meg helyette. Szerinte biztosan ettől lett ez a pokróc ennyire fontos, és valósággal féltékeny rá, többször is sírt már emiatt. Rendesen le van törve, mert ez majd tuti hogy komoly lelki problémákat fog a gyereknél okozni és minden el van veszve, rossz anya emiatt stb.

Én már minden módon próbáltam vele beszélni, de rám nem hallgat, és érzelmi analfabétának lettem titulálva.

Egyébként meg teljesen jó és kiegyensúlyozott a kisfiúnk, többnyire szót fogad, sokat nevet, játszik velünk, én teljesen jónak látom eddig a fejlődését.

Másnál is volt hasonló kabala/nyugtató tárgy ami ennyire fontos lett volna? Hogyan kezeltétek?



tegnap 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Szundirongy is lehetne szinte minden kisgyereknek van
ma 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem volt.
ma 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Persze, hogy volt, szerintem minden gyereknek van. Kedvenc plüssfigurája. Néha változott is, mert annyi volt neki. Kislányomnak jelenleg egy rája a kedvence, amit Jujónak hív.

Kérdező: anyuka teljesen abnormális, ha egy pokrócra féltékeny. Sürgősen forduljon pszichológushoz, vagy akár pszichiáterhez! Te meg ügyelj arra, nehogy erőszakkal elvegye tőle, netán kidobja azt a pokrócot féltékenységi rohamában. Azzal ui. valóban kárt tenne a gyerek lelkében és akkor valóban rossz anya lenne.

ma 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lányomnak is volt/van. Egy rongy-maci, olyan szundikendő.

Bárhova ment, bármit csinált, a maci vele volt. Ettől függetlenül soha nem éreztem, hogy fontosabb neki nálam a maci.

13 éves, még ott van vele az ágyban most is. De mar pár éve nem cipeli magával. De még 2 éve kb.ha máshol aludt, vitte.

A fiam most lesz 2,5 éves, neki nincs ilyen állandó tárgya. Pár naponta talál valami újat, azt viszi a bölcsibe. Most épp egy plüss tacskót. Szóval oda azért visz mindig valamit, amivel alhat, de semmihez nem ragaszkodik annyira.

ma 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. Egyik gyerekemnek se volt. Még a kicsinek se, aki járt bölcsibe is. Oda is minden nap más plüsst vitt.

A nagy cumizott, de könnyen megvált tőle, a kicsinek még az se volt, ujját se szopta.

ma 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Átmeneti tárgynak hívják, anyuka olvasson utána.


A kisfiunk pedig rövid u, ezt te tanuld meg.

ma 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fiamnak egy volt, a születésekor kapta húgomtól. Az első perctől mindig a közelében volt (nagyobbacska plüss állat). Még most is megvan, most is vele van - 32 éves, családos ember. Nyilván már nem alszik vele, de vitte magával, mikor elköltözött. Sosem voltam rá féltékeny. De tényleg figyelj, nehogy elvegye a gyerektől, azzal tényleg nagyobb kárt okozna.
ma 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!