Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fütyi tornáztatás, most akkor...

Fütyi tornáztatás, most akkor igen vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kedves fiús anyukák akikkel egy csónakban evezünk, szeretnék tanácsot kérni.


Két kisfiam van, 7 és 9 évesek jelenleg. A nagyobbiknak sajnos visszatérően mindig voltak kisebb-nagyobb kukac gondok, enyhébb szűkület és letapadás, nem oldódott meg magától, annak idején ellentmondásos tanácsokat kaptunk gyermekorvosoktól. Volt aki azt mondta nem szabad piszkálni, volt aki a fokozatos felhúzást pártolta, krémet is kaptunk. Mi a felhúzás mellett döntöttünk és bár elég lassan, de ovis korában már elég szépet javult, a bőr kb félig hátrament.


Iskola kezdésnél úgy voltunk vele, hogy már elég nagy a gyerek, hogy egyedül fürödjön, és rábíztuk, hogy csinálja magának szépen, viszont nemrég kiderült, hogy nem csinálta, és azóta sem jött fel teljesen a bőr a fütyijén, amit sajnos igyekezett eltitkolni előlünk.


Én úgy gondolom, 9 éves korban már elég nagyfiú ahhoz, hogy ez egy komolyabb probléma legyen amit nem lehet csak a természetre bízni, amivel már foglalkozni kell, ezért újra elkezdtük az esti krémezést, tornáztatást és a rendszeres ellenőrzést.A férjem kardoskodik amellett, hogy már túl nagyfiú hozzá és csak lelki sérülést okozunk a gyerkőcnek, hogy piszkáljuk a fütyijét... A gyerkőc viszont nagyon hisztizik, hogy ő hallani sem akar orvosról. Túl sok választási lehetőség persze nincsen, vagy mi próbálkozgatunk tovább óvatosan, vagy rábízzuk a dokira, vagy hagyjuk annyiban és lehet egyre rosszabb lesz..


Hozzáteszem, a 7 éves öccsének annyira könnyen megoldódott, hogy mi pár óvatos próbálkozás után már rögtön pelenkás kor után hátra tudtuk neki húzni tövig és azóta sincs vele semmi probléma. Ti mit gondoltok erről az egészről, mit tanácsolnátok? :)



tegnapelőtt 14:32
A kérdező szavazást indított:
Esti fütyi tornáztatás, hátha elkezd újra javulni
Ne maceráljuk a gyereket, még van idő, hogy hátha megoldódik magától kamaszkorig
Majd a doki felhúzza vagy orvosi beavatkozás
26 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell "piszkálni, egy pár alkalommal ott kell állni mellette, amíg ő magának megcsinalja, amit kell és annyi.
tegnapelőtt 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit elkéstél a kérdéssel...

Babaként és ovisként kellett volna leszállni róla, és akkor nem lennének most gondjai.

Eleve 5 éves kor előtt egy ujjal se kell nektek hozzányúlni.

Ha nem okoztatok volna mikrosérüléseket kiskorában, most se lenne gondja.

Most már orvosi eset.

A kicsinél is juthattok még ide.

tegnapelőtt 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk az orvos egyik szavával azonnal ütötte a másikat, szóval mi nem csesztettük, lassan 9 éves és le van tapadva (urulógusnál voltunk 2 éve, ő krémezést és tornáztatást javasolt, ez nem jött be, azt mondta hogy akkor "megcsinálja neki" - még nem jutottunk el odáig, persze a gyerek sem akarja)
tegnapelőtt 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Én mindig csak annyira húztam neki vissza a bőrt amennyire magától feljött, megmostam és kész, nem tornáztattam semmit. Nem is ajánlotta a gyerekorvos, azt mondta csak mossuk meg amennyire bírjuk és kész. Teljesen le volt neki tapadva, de 1 éves kora után nem sokkal spontán megoldódott a dolog, kb 1 hét alatt. Szóval én azt mondom nem kell tornáztatni.

9 évesen gyerekkel nyilván nem várnám már a csodát, keresnék egy jó orvost és vinnèm.

tegnapelőtt 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem kellett volna piszkalni, akkor most nem lenne vele baja.
tegnapelőtt 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!