Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi iskola utáni foglalkozá...

Mennyi iskola utáni foglalkozásra jár a gyereketek és meddig tart?

Figyelt kérdés

Eljutottunk oda, hogy minden nap 19:30 után érünk haza, akkor van a vacsi és tanulás. Nem marad időnk egymásra mindenki feszült.

16:45kor engedik ki őket a suliből, délután is vannak óráik. A napköziben semmi lecke nem készül el, marad minden itthonra. Suli után edzés, rajziskola, szolfézs, zeneiskola. Ezek váltakozva minden nap, hétvégente szintén edzés vagy meccsek. Ez meglátszik a tanulmányi eredményen is, változtatni fogunk. Minden foglalkozásról kivettük hétfőtöl, ahogy javul az erdménye és a magatartása, majd valamire visszaíratjuk ha szeretné. Máshol is ennyire sokáig tartanak ezek? Hogy menedzselitek ez? Mennyire bírja a gyereketek?


ma 10:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Suliban heti 2 aerobik, 3-tól negyed 5-ig, a suliban, napközi vége helyett, de a házikat megírja 3-ig. Szóval nála annyi, hogy picit később tudom csak hazahozni ezen a 2 napon.

3. osztályos kislány.

ma 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
53%

Aki azt írta az ő korában máshogy volt.. az én koromban is máshogy volt, 20 éve voltam gyerek.


A szülők nagyrésze aluledukált vagy szegény volt, nem volt rendes közlekedés, mindent helyben lehetett intézni. Nem volt rendes információáramlás sem, ami közel volt oda járt a gyerek, lehetőleg kevésre, hogy ne legyen drága.


Az elmúlt 15 évben lettek tudatosak a szülők, figyelnek a nevelésre, tehetséggondozásra, fejlesztésre. Azóta, mióta jó az információáramlás a netnek köszönhetően:)


Amúgy még eszembejutott, ha valaki tehetséges tornásznak születik, senkit sem lep meg, hogy random lemegy hídba és élvezi, vagy ha táncosnak, hogy a wcre is táncolva megy. Vagy ha énekesnek, hogy mindenhol énekel. Vagy ha rajztehetség, óra helyett is rajzolgat. De ha okos, és a logikai dolgok érdeklik, vagy jó a memóriája is mindent megjegyez, vagy nagy a képzelőereje, akkor már nem normális, hogy ez érdekli és ezt csinálja szívesen.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Műkorcsolya, heti négyszer, bár ebből kettő iskola előtt van, egy utána, egy hétvégi.
ma 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Heti 4x 1,5-2 órás edzés hétköznap délutánonként, 2-3 hetente szombat vagy vasárnap meccs, meg néha felnőtt csapatok meccsein besegítenek, pl labdát szedni. Felsős, így utolsó óra után hazajön, lecke, ami belefér, majd utána ha van még, akkor megcsinálja.
ma 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Derjaderja ***** válasza:

22. Ma sem edukáltabbak vagy gazdagabbak a szülők, de már józan eszük sincs, a sok buta társadalmi elvárástól.

Közlekedés sincs sok esetben, állnak az utak délutánonként. Tudom, kötöttpalya, de az csak kevés helyen van.

A gyerekeknek több pihenésre és szabad mozgásra, játékra lenne szükségük, mert ugyan fontosak a megtanult gondolkodási és problemamegoldási stratégiák, képességek is, de amit maga talál ki a saját szabad idejében, azt semmi más nem tudja pótolni szerintem, és az az igazi kreativitás.

ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!