Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi iskola utáni foglalkozá...

Mennyi iskola utáni foglalkozásra jár a gyereketek és meddig tart?

Figyelt kérdés

Eljutottunk oda, hogy minden nap 19:30 után érünk haza, akkor van a vacsi és tanulás. Nem marad időnk egymásra mindenki feszült.

16:45kor engedik ki őket a suliből, délután is vannak óráik. A napköziben semmi lecke nem készül el, marad minden itthonra. Suli után edzés, rajziskola, szolfézs, zeneiskola. Ezek váltakozva minden nap, hétvégente szintén edzés vagy meccsek. Ez meglátszik a tanulmányi eredményen is, változtatni fogunk. Minden foglalkozásról kivettük hétfőtöl, ahogy javul az erdménye és a magatartása, majd valamire visszaíratjuk ha szeretné. Máshol is ennyire sokáig tartanak ezek? Hogy menedzselitek ez? Mennyire bírja a gyereketek?


ma 10:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%
Szerette ezeket vagy csak te akartad? Válasszon 1et amit élvez és legyen csak az heti 1-2x
ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

És ő maga is akar ennyi mindenre járni? Nekem valahogy elég hihetetlen, pláne ennyire késői végzéssel. Ez itt nem stimmel amúgy számomra, ahol délután is rendes tanórák vannak, az nem napközi, viszont itt leckét sem szoktak adni hétköznap vagy nem sokat. Ha napközi, akkor viszont a gyereknek kutyakötelessége házi feladatot írni, tanulni, nem játszani. Hogy lehet, hogy ez mind estére marad, mit csinál a napköziben? Az iskola kötelező jelleggel amúgy is 16 óráig tarthat, utána ügyelet van és max választható foglalkozások, esetleg korrepetálás, de semmiképp sem rendes tanórák. De nekem úgy jön le, hogy a gyerek nem az iskolában sportol meg zenél, hanem külön. Miért kell ilyen soká bent maradnia?

Ez meg a személyes véleményem és lehef lepontozni, de nem értem, miért kell a mai szülőknek minden gyereket rohadt különlegesnek képzelni és nevelni, sportoljon, természetesen versenyszerűen, mellette járjon zenélni meg még rajzikáljon is…Minek? Gyerek mikor lehet, aki szabadon játszik? Tanulni mellesleg mikor fog? Mert abból fog megélni, kivéve ha ő a következő Mozart vagy Hosszú Katinka, de az bocs, hogy ezt mondom, de már megmutatkozott volna. A sport meg nem örök életre szól, egyszer kiöregszik belőle még a legnagyobb bajnok is. Nem véletlen van az élsportolók többségének is minimum szakmája, érettségije, de sokuknak diplomája is.

ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Van a héten 1,5 óra szolfész(amiből csak 45 percen vesz részt), 1 óra hangszer(zeneiskola nekünk is ez a kettő, egyáltalán nem megterhelő). Van heti 2 óra kezdő versenysport. Van 1 óra sakk. Ezek vannak a héten, illetve heti 2 óra fejlesztő sport+nyújtás, ezt most csökkentettük 3 óráról. Ezen felül van egy 1,5 órás mérnöki alapismeretek(kézművesbe ágyazva), illetve egy másfél órás robotika(haladó). Kb 10 órányi különfoglalkozás egy héten.


Szombaton pedig van 1,5 óra programozás és 3 óra felvételi előkészítő, szabad délután, szabad vasárnap, 6 felé érünk haza, de van 2 nap, hogy korábban, illetve van, mikor később.


Ha tehetné a fejlesztő sporttól válna meg, és a sakktól, illetve a túl lassú szolfézstól. Az elsőtől azért, mert az nem megy neki, nehéznek tartja, de bőven átlag alatt van, muszáj neki.. a másiktól pedig mert káosz van az órán, pedig szeret sakkozni és jó benne. Szolfézsból többet tud, mint kéne, és ott is kiabálás, verekedés van órán, nem szereti.


Fejlesztő sportot már eleve csökkentettem, de kell neki, mert nagyon rossz benne, a teste egészségét szolgálja, a sakkot meg nem veszem ki, mert az napközi helyett van, és ő már órán kész van a leckéivel napközire, és még az órai munkán és a leckén felül más feladatot is megold, sokkal gyorsabb másoknál. Szóval nem tud 1 órát csendben ülni, amíg mások dolgoznak. A szolfézs, hangszer is napközi helyett van, örülök is neki:)


A többi különórát magának választotta, mindben jó és mindet akarja csinálni. Ezeken felül verseny és projektfeladatokban is szívesen vesz részt, versmondó, szépkiejtés, bolyaik, zrínyi, iskolai versenyek. Ha hazaérünk játszótéren várják a barátai heti 2x, szombaton szinte tanulnia sem kell és a játszóteresekkel van, vagy csak nyugiban videójátékozik/olvas/filmezik, vasárnap meg egész nap egy másik barátjával van programon, vagy átviszem hozzájuk.


Szerintem így klassz, annyiban látszik, hogy fáradt, hogy este 8kor magától elalszik, de reggel már magától kel 6:15kor. Napközben mikor utazunk tömegközlekedésen vagy mesél a napjairól, vagy olvas. Sok leckét kapnak, de neki kész van majdnem mindig még órán, de volt már, hogy buszon írta. Akkor vagyunk gondban, ha verset is kell tanulni, vagy tegnap este mondta, hogy ma reggelre kell szedni 5 termést, és még sütit is kellett vinni az osztályba.


Én mindet nagyon hasznosnak tartom és élvezi is, negyedikes. Nem érzem úgy, hogy bármi hiányozna, max a céltalan pihenés, de az is bele szokott férni, mivel miután hazajövünk még videójátékozik, reggel ha korábban kel, mesét néz.

ma 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
13. A gyereked a felét nem csinálná önként. Amit írtál csak önigazolás, a gyereked túl van terhelve.
ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A mindenről kivevés elég extrém és buta dolog is. Miért nem kérdezted meg, hogy melyiket szeretné megtartani és melyiket abbahagyni? Egyetértek, hogy ez sok és választani kéne a 3ból mondjuk 1et, de ezek a "fölösleges hobbik", akár megélhetést, vagy későbbi pályaválasztási irányt is hozhatnak, ha tehetséges és lelkes.


Több ismerősöm ment TF-re, mert a sportot szerették a legjobban, lett egy profi sportoló is (jó gimnáziumból). Mások építészetre, vagy design szakokra mentek a rajz szeretete miatt. Van osztálytársam, aki ma táncos, lett artista és egy zenészünk is lett. Ha őket is kivették volna minden különóráról, akkor ez mind ellehetetlenült volna. Ennek megfelelően ismerek olyanokat is, akik bánják, hogy nem folytathatták ezeket, mert a szüleik kivették őket valahonnan.


Szerintem adj választást a gyereknek, gondoljátok át, hogy van-e benne tehetség bármelyik iránt. Ha van, azt a egyet csinálja rendesen.

ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
az enyém elsős, heti egyszer van neki sakk a napközi ideje alatt, illetve heti háromszor jár dzsúdó edzésre. leckét a napköziben írnak, de ha úgy látnám, hogy több gyakorlás kell neki vagy nem bírja, akkor leadnánk az edzésekből.
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

Engem őszintén ledöbbentett itt néhány válasz... nem vagyok idős anyuka, de nem emlékszem, hogy az én időmben ilyen heteink/délutánjaink lettek volna a barátaimmal. Mindenkinek volt 1-2 dolog, vagy sport, vagy hangszer és ennyi. Én heti 1x jártam táncórára, meg felsőben heti 1x külön angolra- az nem volt erős a suliban-, és bőven elég volt (emlékszem a végén a táncot már nagyon utáltam, csak anya erőltette, hogy sportoljak).


Most ment oviba a lányom, és a nyílt napon leesett az állam, amikor anyukák azt kérdezték, milyen délutáni, ovin kívüli foglalkozásokat és fejlesztőket biztosít az ovi. Én azon vagyok, hogy a gyerek legyen minél tovább gyerek. Így is túl sok idő megy fölösleges kötelező dolgokkal.

ma 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
63%

Írtam, hogy a felét nem csinálná önként(sakk, szolfézs, fejlesztő torna):)


A szolfézs kötelező a zenesuli miatt(hangszeren magàtól is játszik, jó benne, az első évben kellett mondani, hogy gyakoroljon, már nem. Váltottunk zenesulit, egy gyengébbe került, ezért tud többet szolfézsból) Játszóra is kiviszi magától a hangszerét, barátai is játszanak hangszeren, amíg egyik zongorázik ő fúj)


Sakkot ovis kora óta játszunk, jó benne, nem kifejezetten, de átlagosnál jobb. Idén kezdte, tavaly halàlra unta magát napköziben, és plusz feladatokat kapott(amit tudott, hogy lefoglalják). Nem szerette, csak utána a szabad játékot. Ezért van most helyette sakkon. Nem ő verekszik, kaotikus az óra, de jobb, mintha napköziben tölteni ki olyanokat, amit amúgy is tud, hogy ne zavarja társait a tanulásban.


A fejlesztést nem hiszem, hogy ragozni kellene, utálja, de muszáj.


Mivel sokkal okosabb másoknál, a logikàra épülő dolgokban könnyen, gyorsan sikere van, ezért jár ezekre. A videójátékokat is szereti, ezért a programozás. Mérnöki alapismeretek elég klassz, de méregdrága, azt szeretném, ha kihagyná, mert csak kèzműves, az elmélet meg úgyis benne van a könyvekben, de nem akarja. Ott is van problémás gyerek, azt se szereti.


Előkészítő meg kellett, mert idegen helyen időt bemondva másokat látva egész más felvételit írni, de ott is lett barátja.


Ő nem átlagos, pl nem bírja az éneket és az angolt, mert csak játék van, nem tanulnak semmit és ott ül, amíg justdanceznek meg zenéthallgatnak 45 percig. Az én gyerekem ilyen. A te világképedbe nem fér bele, sajnálom, remélem nem fogtok találkozni. Amiben jó az ember, azt szereti csinálni, aki okos, pedig az ilyen dolgokban jó. Járt korábban balettra, hiphopra, azokat inkább én akartam, de mindkettőt abbahagyhatta pár alkalom után, meg járt még németre, azt a játékosság miatt utálta, ezért hagyta abba. Duolingozni szeret németül is, és akar is tanulni, de nem tudom már berakni, tele vagyunk és tök drága is.


A versenysport meg az egyetlen, amiben tehetsége van, vívás. Nem kell hajlékonynak lenni, nem tart sokáig, gyorsan kell hirtelen, ez megy neki. Állóképességet igénylő sportokban rossz, futás, úszás, meg a jó koordinàciót igénylőnen is(táncol), illetve a hajlékonyságot igénylőkben. Végre megvan a saját közege, ezekből a barátai, élvezi ezeket. Szeret nyerni és szereti ha jól mennek neki a dolgok, ezek meg mind ilyenek. A balhés hangos gyerekeket nem szereti. Ilyen is van ám.

ma 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nem értem, hogy hogy lehet, hogy a gyerek 16:45-kor jön ki a suliból... azt írod van napközije meg vannak órái délután is. Milye iskola ez? Hogy épül fel egy napja?


Melyik különórára szeretne Ő járni? Mi az, ami feltölti, ami nélkül azt érezné, hogy hiányozna neki?

ma 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%

5.-es, 3 iskolai zeneóra, olyankor 3-4 fele ér haza, ezután edzés, annak 6-kor van vége, plusz egy nap magánzeneiskola késő este, és emellett még gyermekvasutas.

7.-es, heti 2 edzés, olyankor elmegy vele a nap este 8-ig, utána gyorsban leckét ír, igyekszünk a maradék napokon tanulni előre. Plusz a gyermekvasút persze.

9.-es, heti 2 edzés neki is, akkor 8-kor ér haza, de alaphangon utána tanul minden nap.

Egyelőre elvagyunk ezekkel.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!