Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom minden egyes alkalomm...

A lányom minden egyes alkalommal sírva fakad, ha nemet mondok valamire, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos ovis, most 5,5 éves. Mióta tud beszélni, azóta ez van. Következetesek vagyunk, ami nem az nem. Mindig mindent előre megbeszélünk mit fogunk csinálni, mit miért, meddig, mire számítson, sokmindent meg is szoktunk engedni (ésszerű keretek között)stb, de közben jönnek az extra ötletei, ami mondjuk akkor kivitelezhetetlen és sír. Egyből.

Pl ma oviban kitalálták, hogy a barátnőjénél akar aludni. Mondtam, hogy ma sajnos nem, hiszen dolgozunk, másnap ovi, dolgunk van még, de hétvégén ott aludhat. Erre bőg.

El akart menni cirkuszba, mert a kis szórólapot az ovis szekrényére tették. Mondtam, hogy nem megyünk, már voltunk és nem tetszett neked, nem akartad megnézni akkor sem. Megint bőg.

Fel akart venni egy neon tüllszoknyát egy rózsaszín cargo melegítővel, ezt nem hagytam, mondtam hogy vagy a nadrág szoknya nélkül, vagy a szoknya harisnyával, de egyben nem, megint bőg.

Berekedtem, nagyon fáj a torkom, ezért este ma kivételesen nem énekeltem el a kedvenc altatóját, hanem lejátszottam neki. Nem így nem jó, énekeljem.. hiába mondtam, hogy ma nem tudom, mert fáj, megint bőg.

És ezek csak random példák, konkrétan bármiről szó lehet, ha nem úgy van ahogy ő akarja, egyből sír. De nagyon sír, mint akit ölnek. Mihez kezdjek vele, nem bírom tovább türelmesen kezelni.


tegnap 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kiskamasz. Kinövi.

Türelem.

😁🌷

tegnap 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Először azt tanácsoltam volna, hogy ne csak annyit mondj neki, hogy nem, hanem magyarázd el hogy miért nem, de aztán láttam, hogy ez megtörténik. Esetleg az óvónőt megkérdezheted, hogy az óvodában hogy reagálja le, ha valamit nem lehet és ők mivel nyugtatják meg ilyenkor



#1 azért egy óvodás semmiképpen sem kiskamasz...

tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Társasjátékozzatok sokat. Nem kell mindig nyernie.


Rossz a kudarctűrő és a kompromisszum készsége.


Majd erősödik.


Testvére gondolom nincs.

tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szoktunk társasozni, kártyázni, van egy öccse, ő 3 éves.
tegnap 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy butaság, de nekem az jutott eszembe, hogy talán az fáj neki, hogy nincs semmi/túl kevés/ a kontrollja a saját életére és ebben besokallt.

Esetleg az ilyen szituációkban rögtön elterelni választási lehetőségekkel? Pl.:"most nem megyünk cirkuszba, de hétvégen hova mennél helyett szívesen vidámparkba vagy játszóházba?"

"Ma nem aludhatsz a barátodnál, mert holnap korán kell kelni, de hétvégén választhatsz hogy a kiskutyás vagy a sárkányos pizsidet akarod vinni?"

Ezek kicsit esetlen példák, illetve a kivitelezése is kemény agymunka, hogy azonnal felismerd a helyzetet, legyárts egy választási lehetőséget stb.

De talán egy próbát megérhet.

Illetve az ilyen éles helyzeteken kívül is próbálhatsz több döntéshozást csempészni a napjaiba.

tegnap 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!