Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érzi még valaki azt sokszor,...

Érzi még valaki azt sokszor, hogy nem jó szülő?

Figyelt kérdés

Én sokszor azt érzem megbuktam szülőként. A babakorral nem volt gond, ellátni el tudok egy gyereket, de nevelni sajnos úgy tűnik nem. Nem vagyok következetes, egyáltalán nem hallgat rám a kisfiam, mindenki másra, az apjára, nagyszülőkre igen. Ha én szólok rá, mintha meg se hallana. Az étkezését teljesen elszúrtam, én se értem hogyan, mert a hozzátáplálásnál mindent az előírtak szerint csináltam, de egy idő után mindent elutasított, én meg ráhagytam, inkább azt a pár ételt adom neki, amit megeszik.

Utál öltözködni, pelenkázni, én meg inkább szórakoztatom közben, vagy ha minden kötél szakad, mesét teszek neki pár percre a telefonon, csak hogy ne sírjon. A szobatisztulás sem nagyon halad, abban is béna vagyok (2,5 éves lesz már lassan). Akaratgyenge vagyok a gyerekneveléshez, mindig a legkisebb ellenállás felé megyek. Nem gondoltam hogy ilyen szülő leszek, félek mi lesz később.

Érez még valaki így?


ma 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

10 és 2,5 éves gyerekeim vannak.

Minden nap ezt érzem.

A lányom lassan kamaszodik, akármit mondok semmi sem jó, mindig megy a harc itthon.

A fiam lassan dackorszakos, az utóbbi időben hisztis, akaratos.

Minden nap azt érzem, hogy valamit elrontottam, de nem tudom mit.

A környezetem szerint semmit, jó anya vagyok, de én nem ezt érzem

ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kései Sirató ***** válasza:
91%

Én a 14 évessemmel érzem ezt, de nálunk nagy gond az is, hogy az apjával nem ugyanúgy neveljük. Szerintem fontos lenne a tanulás, az apja szerint nem. Az apja szerint csak a sport fontos. A gyerek élsportoló, az apja folyamatosan csak hajtja. nem tudom, hol siklott ki az egész. A gyerek 6. osztályig jól is tanult. Aztán egyre csak emelkedett az edzések száma, heti 6 edzés van, csak egy szabad délutánja van egész héten. Ideje sincs tanulni, miközben 8. osztályos és felvételire kellene készülni.

Teljesen kivagyok. Nem is tudok rá hatni és kamaszodik is és ideje sincs én meg tönkremegyek egészen. Van egy másik gyerekünk is, aki csak hobbiból sportol, ő nagyon jó tanuló.

ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Csak egy kérdés: miért kellene a 2,5 évesnek "szobatisztulni"? Ez 3, de akár 4 éves korig is belefér, és attól még egészséges! Attól, mert erolteted, nem lesz hamarabb szobatiszta, ha még nem érett meg rá, vehetsz neki akármilyen zenélő bilit, vagy mancsorjaratos kisgatyat. Ez volt a kisgyermekneveloi enem. Mint anya, pedig az a véleményem, hogy ezzel sokan vagyunk így. Én is azt látom, hogy velem sokkal tovább elmegy a kisfiam (bár még csak 11 hónapos), mint az apjával pl. Velünk vannak a legtöbbet, ezért merik nálunk feszegetni leginkább a határokat szerintem, mert bennünk bíznak a legeslegjobban. Nyilván ott adják ki a leginkább a feszültséget, ahol a legnagyobb biztonságban érzik magukat. Ettől nem vagy rossz anya, sőt. Szeretettel neveled, és ezt csak így lehet csinálni. Kifizetodik elobb-utobb
ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Tudom magamról, hogy szar szülő vagyok, nem is akartam soha az lenni
ma 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is, totálisan és sokszor érzem ezt.
ma 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8 és 5 évesek ezt kifelejtettem. Persze vannak nagyon jó pillanatok amikor azt látom, milyen ügyesek és önállóak de belül valahogy többször elő jön, hogy ez így nem jó, ezt elrontottam, hogy kevés vagyok hozzá és csodálom tisztelem a sok gyermekeseket de akkor se értem ha nekik megy, akkor nekem miért nem? Pedig 'csak' 2 gyermekem van. Kevés segítséggel. Ellenben akik 3+ gyermekkel a toppon vannak wtf?
ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 és 2,5 éves fiaim vannak. Én is pont az előbb gondoltam rá, hogy mekkora sz@r anya vagyok. Én is olyan vagyok, mint te. Bár, nálam a nem az nem, akkor is ha hisztizik a 2,5 évesem. De, hiába tanítok neki bármit, egyszerűen sz@rik a fejemre. Az előbb például azt akartam neki megtanítani, hogy tapsoljon, ha énekeljük a "jó a kedved üsd a tenyered." Erre csak jót szórakozik rajtam, de nem csinálja velem, úgy hogy feladtam és bele gondoltam, hogy igazából alig tanítom őt ilyen dolgokra, mert mindig az megy, hogy csak a hülyeséget tanulja el, ami számára nem érdekes, az meg nem érdekli. Én például, ezért is érzem szar anyának magam. Meg azért is, mert türelmetlen vagyok, szó szerint 1 perc szabadidőm sincsen, mindig a lábam alatt van valamelyik gyerek, levegőt sem lehet venni tőlük, ezért ha mondjuk, reggel meg akarom inni a kávét, akkor bekapcsolom a tv-t nekik, legalább addig is békén hagynak. Pedig, mielőtt gyerekeim lettek, azt hittem én is, hogy tökéletes szülő leszek, aztán tessék, most itt vagyunk.
ma 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek a legtöbbször nem úgy viselkednek, ahogy a szülők elvárják. Ez teljesen természetes és normális. Ugyanakkor szülőként ez nagyon bosszantó, irritáló, frusztráló és végtelenül kimerítő.

Amiket leírtál, azokból egyedül a következetesség hiánya baj. A többi még bőven alakulhat. Ahhoz, hogy következetes tudj lenni, a saját értékrendedet kell átadni a gyereknek. Ha külső elvárásoknak próbálsz megfelelni, és nem a saját belső meggyőződésed szerint neveled a gyereket, akkor nem fogsz tudni kiállni a szabályok mellett.

Egy egyszerű példa: meggyőződésem, hogy a természetnek gyógyító ereje van. Épp ezért rendszeresen viszem a gyerekeimet erdőbe. Bár a fiam tiltakozik, balhézik, hogy nem akar menni, a kirándulások első felét rendszerint végighisztizi. De nem baj, mert én tudom, hogy le fog csillapodni, meg fog nyugodni és talán még egy kicsit élvezni is fogja. Nem zavar a tiltakozás, mert én tudom, hogy a gyerek idegrendszerének, immunrendszerének szüksége van a természetben töltött időre.

A zéró képernyőidő egy tanítótól érkező kérés volt. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy tényleg jó az, ha a gyerek teljesen analfabéta az okoseszközökhöz és soha egy percet sem nézhet vagy játszhat. Nem is sikerül betartatnom.

ma 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%
Soha nem fordult meg a fejemben ez, mert jó szülő vagyok. A gyerekemnek is látszik ez, a visszajelzeseibol, neveltsegebol, viselkedésén, abból amit és ahogyan mond.
ma 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

#9 nekem is jól neveltek a gyerekeim, okosak ügyesek szofogadoak mégis úgy érzem néha lehettem volna jobb is

Szerintem nincs jó vagy rossz szülő, mindenkiben vannak hibák

ma 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!