Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lehet, hogy egyedül...

Miért lehet, hogy egyedül "könnyebb"? Vagy legalábbis, egyszerűbb a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon jó pár, szuper apja a lányainknak, az élet minden területén megállja a helyét. Fürdet, altat, jelen van. Távmunkában dolgozik, de elvárás, hogy negyedévente 1-1 hetet elmenjen a cég irodájába, hogy azért személyesen is lássák a fejét.

Most is egy ilyen 1 hetes külföldi kiruccanáson van, és ugye én meg maradtam itthon a csajokkal. 2 és 4 éves kis rosszcsontok, akik közül a kicsi most kezdte a bölcsit, a nagy meg középsős óvodás.


És én lehaltam a különbségen. Ég és föld az esti rutin, a gyerekekkel időtöltés itthon, a minden. Mármint baromi fárasztó, hogy egyedül vagyok mindenre, hogy nincs az, hogy akkor én most elmegyek nyugiban vécére, apátokat zaklassátok, de még így is azt veszem észre, hogy könnyebben kezelhetők a lányok. Egymással is kevésbé marakodnak, az esti rutin meg összehasonlíthatatlan. Általában az szokott lenni, hogy időben elmegyünk fürödni, aztán meseolvasás és alvás, mármint elméletben, de azért a gyerkőcök (főleg a nagy) ezt általában egy jó órás ordítós-sírós szenvedéssel megtoldja, mert még játszani akar, még beszélgetni akar, még eztmegaztakar, szóval na, a vége az, hogy egy ~3 órás "esti rutin" után a férjem és én már csak pislogni tudunk bágyadtan a tiktokra egy húsz percig, aztán beájulunk az ágyba. Amikor meg nincs itt, vagyis most, akkor meg simán az van, ami az elméletben- fürdés, fogmosás, meseolvasás, felhívjuk Apát videóhívással, aztán ágyba és alvás. Viszonylagosan kis ellenállással. Fél9-től, de legkésőbb 9-től már szabad az estém, csinálok amit akarok békességben.


Ez mi? Miért lehet ez?


A férjem ugyanazt képviseli, mint én, nem csinál semmit, amit én sem csak simán jelen van, ő fürdeti az egyik-másik gyereket, olvas mesét, mikor-hogy, általában "váltjuk" a gyerekeket, egyik nap ő fürdeti a nagyot, én a kicsit, másik nap fordítva, így mindkettő kap kizárólagos figyelmet mindkettőnktől, de nem az van, hogy akkor ő most bolondozik velük alvás helyett meg megengedi, hogy mittudomén, vérengző horrort nézzenek a tévén vagy akármi, ami felpörgetné őket. És mégis egy kínszenvedés az este, ha jelen van, és már eret vágok magamon kínomban, most meg olyan nyugis. És nem egyszeri eset, 2 éve van ezen a munkahelyen, mindig ez volt a tapasztalat. Utálom, hogy elmegy, a lányoknak is nagyon hiányzik, de mégis azt látom, hogy ilyenkor könnyebben kezelhetőek.


Most komolyan, a végén kiderül, hogy a hagyományos családmodell a tuti, amikor apuka csak egy sötét árnyék a sarokban, és nem vesz részt a gyerekek életében? Én azt hittem volna, hogy az jó, hogy az apjuk megosztja a tennivalókat és aktív részt vállal a mindennapjaikban.


Nyilván ez a helyzet a férjem rettenetesen bántja. Ő úgy volt vele, hogy végigszenvedi az estét, mert hát ez ilyen, legalább nem hagy engem sem magamra, de most egy kicsit megkérdőjelezi ennek a létjogosultságát. Merthogy ő segíteni akar, de csak rosszabb lesz? Ne is legyen itt? Tök sajnálom szegényt, mert imádja a lányait és szívesen van velük, velünk, és én megértem, hogy ez az egész helyzet rosszul esik neki. Nekem is rosszul esne. De ha tudnám, hogy miért van így, az akkor azért sokat segítene mindkettőnknek.


Szerintetek? Ez hogy létezhet? Én ilyenről még nem is hallottam amúgy. Mi lehet ennek a magyarázata?


szept. 25. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is így van, nem tudom miért, én már mondtam a férjemnek csinálja ő is egyedül és elhuzok valahova.
szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Bocsi, de nem volt türelmem végigolvasni :D viszont nyilván azért, mert az apukák is jobban benne vannak általában a határok feszegeteseben és a "rosszalkodasban", mint az anyukák, ez szinte mindenhol így van szerintem. Nálunk is hasonló a helyzet. Én sokkal jobban rafeszulok, hogy úgymond minden flottul menjen, ne gorbuljon egy haja szála se a kisfiamnak kis túlzással, menjen rendben a napirend, stb..míg a férjem sokkal lazább mindenben. Ez evolúciós dolog is amúgy. Az anya evolúciós és pszichológiai feladata a gyermek vedelmezese, az apae pedig, hogy a hatarokbol kicsit kimozditsa, kivigye a nagybetűs eletbe
szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Én annak tulajdonítom ezt, hogy én vagyok sokkal nyugodtabb, mert egyedül vagyok.

Nem pattogok a férjemnek, hogy miert nem pakol el, nem hatagszpm rá amiért telefonozik és nem a gyerekekkel van, a gyerekekre nem akadok ki hogy miert engem akarnak elrángatni a wc-ről valami hülyeség miatt mikor ott az apjuk stb, hanem én vagyok és kész.

Amúgy ugyanez, a fürdés, meseolvasás egy álom ha nincs otthon meg úgy az egész nap, reggel összeszedni őket ovira, de szerintem az én hozzáállásom a kulcs. Meg hogy több határ van feszegetni ha 2en vagyunk

szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De jókat írtok, köszönöm! :)

Valahol azért megnyugtat, hogy máshol is ez megy :D

szept. 25. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is megesik és a férjem is ezt tapasztalta fordított esetben. Igaz én ritkán vagyok távol este (évente kb 2 alkalommal anyacégnél vagyunk egész nap, akkor késő este érek haza) és ugyanúgy könnyű minden a férjemnek is.

Fene tudja miért. Lehet 2 felnőtt egymással is foglalkozik, beszélgetnek stb és féltékenyek? Vagy tényleg passz.

szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha már ketten vagytok a gyerekek tudnak "húzd meg, ereszd meg" játékot játszani. Ergo ha valamit kérsz ő elkezd nyafogni, akkor apa megsajnálja, eltereli, ha apa szól rá akkor megy hozzád. Ha egyedül vagy akkor pedig tudják hogy te vagy és kész. Esetleg próbáljátok meg, hogy csak egyetek fürdet, nem közösen. Akár apa is fürdethet egyedül, addig te ne legyél szem előtt.
szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Apukák lazábbak és ez így van jól. Ha itthon van, akkor semmi nem megy simán. Ovi miatt mindig tartom a pontos napirendet, a férjem nem.😃 Hiába vagyunk itt mindketten, apa mindent megváltoztat. A gyerekeket imádja és fordítva is igaz, szóval öröm és boldogság. A nagyobb 6 éves, a kicsi 1.5, a legkisebb a pocakban.😃
szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van. Férjem mindenben kiveszi a részét, a gyerek mégis anyás, őt sokszor elutasítja, neki ez rosszul esik, mert azt gondolta ha igyekszik akkor megtérül.

A gyerek viszont jobban viselkedik ha vele van kettesben, ha én megjelenek vagy ketten vagyunk akkor már rosszabb.

Szóval az az elméletem hogy ha ő lenne egyedül velük akkor is így lenne.

szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Én mindig megállapítom, hogy ilyenkor tudják, hogy egyedül vagyok és ideggyenge, megkegyelmeznek azzal, hogy egész jó esténk lesz. ;D

Egyébként szerintem úgy érzik jobban lehet feszegetni a határokat. Ha anya nem, akkor próbálkoznak apánál. Persze róla is lepattannak, mivel ugyanaz az értékrend, de állandóan dupla köröket futnak, ha mindketten itthon vagyunk, így jobban pörögnek szerintem, vagy nem tudom. :)

szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!