Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet kezelni a kislány...

Hogyan lehet kezelni a kislányom (szerintem) féltékenységét?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy 6 évesen ugyan,de kistesója lesz. Nagyon várta, szinte minden nap emlegette az utóbbi hónapokban,hogy szeretné.

(Természetesen mi is akartuk. 😃)

Most az oviban elég jó kislány,elvan,hallgat az ovonenire és kezelhető is,de itthon brutális amit leművel.

Rengeteget szeretgetem, mindent megkap,nyilván beszélünk a babàról ,hogy majd miket veszünk neki meg hasonlók,de nincs különbség téve köztük,főleg, hogy még meg sem született.

Viszont kezelhetetlen lett a gyerekem...nem hallgat rám,mindent csinál amit nem lehet,hiába szólok rá ezerszer,kinevet, szétrombolja a szobáját, néha csúnya dolgokat is mond rám...evés közben direkt csikorgatja a fogait is,pedig tudja jól, hogy egyszerűen ki tudnék szaladni a világból tőle...

Idáig ezt nem csinálta, sejtem,hogy a kistesó miatt van.

Ez el fog múlni?

Vagy mit tehetnék?

Borzalmas hatással van rám, egész nap idegeskedek,sírni tudnék a viselkedésétől,ami nyilván nem tesz jót így terhesen,egyszerűen nem tudok nyugodtan létezni sem tőle,mert látom rajta,hogy provokálni szeretne,pedig imádom őt... :( már a kiabálás sem hatásos.

Teljesen kétségbe vagyok esve.

Ha nálatok volt ilyen, akkor hogyan oldottátok meg?


szept. 15. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elmúlt.

Az én gyerekeim között nyolc év van.

Egy éves volt a kicsi kb amikor normalizalodott a helyzet, mondjuk akkor tért vissza a régi kerékvágásba az élet itthon.

Persze most is vannak néha vittak, meg az a szöveg, hogy de bezzeg a kicsi..., de most már nincs az a nagy féltékenység ami volt.

szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Terhesen hogyan kezelted ezt a stresszt?

Sokszor annyira felidegesítem magam,annyit sírok ,hogy félek, hogy baja lesz a kicsinek is ennyi idegtől.


A kislányommal meg akkor kivárok, nem tudok mit tenni ezek szerint.

Probalok vele sokat beszélgetni, elmondhat bármit nekem,de nem mond semmit erről a dologról. Magában tartja ,de látom rajta,hogy ez a baja...

szept. 15. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem túlságosan aggódsz elöre, és ezt veszi át a gyerek
szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hú akkor ez később sem könnyebb? 😅 Unokahúgom két és fél éves lesz lassan. Szintén érkezik a tesó és állandóan provokàlja az anyját. Persze nála a dackorszak is játszik.
szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2, sokat foglalkoztam a lányommal, próbáltam programokat csinálni vele, minél többet(ez mondjuk nehezebb kihívás volt, főleg a vége felé amikor tíz métert alig bírtam már megtenni a dagadt lábaim miatt.)

Sokat beszéltem neki hogy milyen jó lesz ha lesz egy testvére.

Persze néha nagyon ideges voltam, de próbáltam nem mutatni.

A szülés után ugyanúgy.

Sokat beszélgettünk tarsasoztunk.

A leckét is mindig velem csinálta.

A mai napig így van, rendszeresen tartunk csajos programokat, olyankor a kicsi az apjával van.

szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most kezdődött az ovi, a visszaszokás is simán megboríthatja..

Egyébként ezt a workshopot ajánlom, hogy nézd meg:

[link]

szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Próbálj meg beszélgetni vele. Mondd neki, hogy nagyon nagyon szereted őt, és egy egészen kicsivel sem fogod kevésbé szeretni, ha megszületik a tesó. Menj el vele programozni! (Persze olyan helyre menjetek, ahol te is jól érzed magad terhesen.)

Ha rosszalkodik (tudom, iszonyat nehéz, voltam hasonló helyzetben) próbálj nyugodt maradni, és úgy rászólni. A stressz a babának és neked sem tesz jót.

Viszont, szerintem legyél vele következetes. Kedvesen, de fegyelmezd őt. "Julcsi, kérlek, ne csinálj rendetlenséget a szobádban. Ha szétrombolod, rendet is kell raknod benne." Ha kiabál, kiabál. Erősnek kell maradnod.


Kitartást!

szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!