Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomnak mindig...

2 éves kislányomnak mindig édeskés szagú a nyála, miért van ez ?

Figyelt kérdés

Mindig érzem, amikor közel hajol hozzám, szopja éppen az ujját vagy rá van száradva a nyál az arcára, hogy folyton ilyen édes aromájú..


Most volt neki vervetel, nem emiatt egyébként.. cukorbetegsegre hajaz ez? Bár gondolom ha lett volna valami gyanús a leleten akkor mondta volna a doki .. egyedül az alkalikus foszfataz lett neki nagyon durván magas érték, több mint 1100.. de a gyerekorvos azt mondta egyenlőre nem kell ezzel foglalkozni .


szept. 8. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Én cukorbetegsegrol olvastam, hogy jellemző ez rá. De mégis inkább a gyerekorvosnak jelezd ezt újra, ha nyugtalanít.
szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
#1. Kevered az acetonos lehelettel.
szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyulladasi ertek jo volt?
szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom egyébként elkepzelni, hogy milyen az acetonos lehellet.

A CRP ami elvileg gyulladast jelezhet, az 0,6 neki és a referencia érték az < 5,0 . Szóval akkor ez jó neki..

szept. 8. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
2# egy könyvben olvastam, hogy gyümölcscukor szerű illata is lehet
szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A cukorbetegeknek acetonos a lehellete. Olyan mint a körömlakklemosó.

Az alkalikus foszfatáz valószínüleg azért magas mert éppen növekedési szakaszban van. A csontok növekedésekor extrém mértékben is megemelkedhet.

szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!