Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az autizmus kivizsgálása...

Az autizmus kivizsgálása mennyi idő 6 éves gyereknél? És az adhd-é? Pár alkalom? Több hónap?

Figyelt kérdés
aug. 21. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adhd nekünk az egyik lányommal 5 a másikkal 6 nap volt.
aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 34 év múlt. Sajnos kevés orvos ért hozzá. A pedagógusokról már ne is beszéljünk. Szerettem volna hinni, hogy azóta jobb a helyzet, de az autista sorstársaim nem sok biztatót mondtak..
aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
9 év volt. Addig legalább két tucatszor látta neuropszichológus, neurológus és pszichiáter.
aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ADHD fél óra, autizmus 3x4 óra, de nem mind vizsgálták, csak naponta fél órát nem mindegyik nap, más más szakember. Tehát pl egyik nap felvett vele 3 tesztet a pszichológus, leírta mit gondol, másik nap 1 órát eltöltött vele teszttel a pszichiáter, harmadik nap gyógyped elmondta, mit gondol egy óra után.


Ez nem mind autizmusra irányult, volt benne iqteszt meg más is. Maradék idő szabad játék és irányított játék

aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk a pszichiáter a kórházban egy félórás szülői interjú után megadta az autizmus diagnózist.


Elmondtam,miket csinál a gyerek, pici kora óta, nem volt több kérdése.


Igazából egyértelmű volt.

aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Először az óvónők jeleztèk.Gyermekpszichológus,Dohány utca.Majd egy hètig egy "óvodába" kellett járnia a kisfiúnak,ott volt teszt direktbe,ès volt folyamatos megfigyelés mikor mire,hogy reagál.

Ez Budán,a volt OPNI mellett működik,ès csak gyerekekkel foglalkoznak.

A kèt helyszín,azaz a Dohány utca,ès az "óvoda" között 8 hónap telt el.

szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezeknél mi is voltunk. Az opni melletti az a vadaskert, és elég volt csak délelőtt menni, délután már megőrzés ment, alvás, uzsi, játék. A "folyamatos figyelést" ápolók végzik, délelőtt egy vagy fél órára(kinek meddig tartanak a tesztei) kiviszik a valódi szakemberek a gyerekeket, ők nem látják egész nap.


A tesztek és az ápolók véleménye alapján tippelik be, mi lehet a baja. Az ápolók nem figyelnek folyton, az én gyerekemnek azt mondta egy szenvtelen-tárgyilagos másik, hogy én hazudtam neki, mert mindenkinek van apja. Nyilván nem direkt, de iszonyat gondot okozott, a gyerekem totál ellenem fordult, és csak estére tudtam meg, mi volt, mikor már megkaptuk a diagnózist. Nem figyelnek rá, ki mit beszél/csinál a másikkal zárt ajtók mögött a csendespihenőnél. Leülnek a kis asztalkához, a gyerekek meg párméterre tőlük pihennek.. Iszonyat felelőtlenség egy rakás pszichés beteg ismeretlen gyereket összezárni alvásidőre. A vadaskert pincelejáratánál meg rálátni az udvarra, ahogy játszanak. Nekem azt mondták, nem játszott a gyerekem senkivel. ÉN LÁTTAM, végig ott álltam, mindent láttam, több gyerekkel is játszott, illetve egy gyerekkel barátok is lettek, szaladt hozzá elköszönni. Az ápoló meg csak lesett. NEM FIGYELNEK eléggé. Arra figyelnek, hogy a körbeülésnél kit mennyire érdekel a jutalom pontgyűjtés, valami mágneses táblán. Minden, ahol ember figyel meg és szubjektív véletménye van, az szrt sem ér. Ahány ember, annyi vélemény, és tök kevés figyelem.

szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!