Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A sikítozós, kiabálós korszak...

A sikítozós, kiabálós korszak meddig tart?

Figyelt kérdés
Sajnos rájött hogy idegesít ez a hang. Most lesz 3 éves és szeptemberben kezdi az ovit. Mondjuk már az is jobb lesz ha nem hallom egész nap. 😵‍💫
aug. 10. 09:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%

Vagy szépen közli, amit akar vagy sehogy. Szabályok és szankciók! De ne olyankor beszéld ezt meg vele, amikor sikít, hanem amikor higgadt. El kell neki mondani, mit várunk egy miért nem szép dolog. Te ezt jelenzted, innentől kezdve szankciók, büntetés lesz. Meg kell neki mondani, hogyha rákezdi 1x jelzem hagyja abba, olyankor még saját önszántából megtegteheti, nincs semmi baj, velünk is megesik, hogy idegesek vagyunk stb, de ezzel nem bánthatunk másokat. Ha másodszorra nem sikerül pl, nincs tv, beallitod a sarokba stb neked kell tudni, mi az, amiért hajlandó abbahagyni. Ha egy napig nem csinálja, akkor meg nagyon meg kell dicsérni, pl olvasol neki este egy extra mesét, mert ügyes volt!

Ha kezdődik az óvoda, akkor meg pláne jó, hogy hozzászokik a szabályokhoz! Ebben a korban a jutalmazas-büntetés válik be a leghatékonyabban! De ez csak is kizárólag következetesseggel működik!! Ha A-t mondasz az A, nem B! Nincs olyan, hogy engedsz a büntiből.

aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
11 vagyok: és azt elfelejtettem, hogy, amikor leülsz vele beszélni én üzeneteket kell megfogalmazni! Téged a viselkedési elszomorít, mert tudod, hogy egy nagyon okos kisgyerek, de ez a viselkedés csúnya. Rosszul esik neked! Ha valamiért nem érzi jól magát hozzád fordulhat, mondja el szépen meg tudjátok beszélni, de szomorú vagy azért, amit csinál, mert így nem tudsz neki segíteni.
aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
14 éves húgom kég mindig csinalja. 🥲
aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy sajnos így nem hallom,nem értem mit szeretne mondani, csak ha normálisan beszél.
aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Egyik környékbeli kisgyerek olyankor sikongatott, visongott, amikor unatkozott, és magányos volt, ezzel fejezte ki, hogy vágyik a figyelemre, és foglalkozni kéne vele. Mivel beszélni nem tanították meg. Órákig képes volt sikongatni, az anyját meg nem érdekelte, gondolom úgy volt vele, hogy "hát kisgyerek, hadd sikongasson, ha élvezi a sikongatást, (nem kell vele foglalkozni), majd ha megunja, (úgyis) abbahagyja." Először én is azt hittem, hogy örömében visong, de később jöttem rá, hogy 'tojva lett' a fejére. Gyanítom, hogy ott az anyából teljesen hiányoznak az anyai ösztönök, amit nem is értek. Azt hittem, hogy ez lehetetlen.

Másik gyerek meg azé' visong itt a környéken, mert jól érzi magát, de ő beszél is rendesen, igazából ő szavakat kiabál. Ő magabiztos, vele volt is , van is foglalkozva. A másik meg az "elhagyatott" -kategória.

aug. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%

*Az "elhagyatott" -kategória nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem foglalkoztál vele; de ő többet igényelne

akár. Ha ez a helyzet áll fönt. (?)

aug. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%
*Még mindig sikongat az a gyerek, év eleje táján töltötte a hatot. 3 és fél éves korára tanult meg annyira beszélni, mint egy két éves gyerek már tud, amint betöltötte a 3-at, az anyja rögtön beíratta óvodába, (tehát akkor, már ilyen január-februártól) így 3-és fél éves korára megtanult beszélni a nulláról úgy, hogy nyáron is végig járt óvodába azévben. Idén még nem megy iskolába.
aug. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
*Nem az én gyerekem, csak hallótávolságon belül vannak, meg beszélőviszonyban vagyunk velük. Nem mertünk nekik szólni, hogy ez így nemjó. Előtte is tudtam, hogy ez borzasztó, de hogy ennyire durva, az már csak idén májusban tudatosodott bennem. De most már, hogy az óvodában megtanították beszélni, azt hiszem, sikerül könnyebben kiharcolnia a figyelmet. Talán már nem is kell harcolnia érte, csak "löki a sódert", hogyha valami mondanivalója van, ők meg kénytelenek figyelni; úgyhogy talán most már rendben lesz. De most már bánom, hogy nem szóltam. A jó ilyen "szomszédsági viszony" megőrzése érdekében nem mertünk szólni. Illetve de, anyám egyszer jelezte az anyukának, hogy "ennyi idősen (2-3 között volt akkor (?)) már nem itt kéne tartania", márhogy a gyereknek nem ott kellett volna tartania, ahol a gyerek tartott. Már nemtom, mi volt rá a reakció.
aug. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
* most már csak akkor sikongat,ha kiviszik az utcánk végén lévő játszótérre, onnan is fölhallatszik rendesen, és non-stop, de otthon már csöndben van.
aug. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%

Mond neki azt, hogy ha sokat sikít jönni fog a rendőrbácsi és lelövi anyát is meg apát is!


Nálunk bevált 😂👌🏻😘

aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!