Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek ,÷m evett rendesem a...

Akinek ,÷m evett rendesem a gyereke, es nem is hizott milyen vizsgalatokon vett reszt, es mi derult ki? Mennyi idos volt ekkor?

Figyelt kérdés
júl. 24. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora gyerek?
júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyenen mert be se jutunk. Jelenleg egy órája hívom a kórházat. Szerdán 14-15:30-ig lehet időpontot kérni. Csak telefonon. Még csak fel sem veszik.


Próbálkozott a háziorvos étvágygerjesztő szirupokkal. Nem jött be.


8 éves gyerek.

júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 eves kislany. 9600 gramm, 80cm 3 kiloval szuletett.
júl. 24. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
1 évesen mekkora volt? Vagy 1,5 évesen? Szerintem nem annyira nagyon kicsi. Az én kisfiam 16hónapos de 9200 gr, senki nem szólt érte.
júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
7500 volt 1 evesen
júl. 26. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A rokonsagban volt egy ilyen pici lany, egeszseges, csak kicsi. Nala később, kisiskolas korban gluten erzekenyseg derult ki, de csak vizsgalatokbol, akkor is a kicsisége miatt vitték. Akkor elkezdett glutenmentesen enni, es hirtelen - magahoz kepest - egeszen megnőtt. Felnőttkent olyan atlagos, de azert inkabb alacsonyabb.

Van valami modszer, kézfej csontok arányait nézik vagy ilyesmi, amivel állitólag meg lehet állapitani, hogy valaki csak szimplan kistermetű, vagy nem fejlődik rendesen. De ezt csak úgy hallottam, nem tudom igaz-e.


Nem tudom mit jelent nálatok hogy nem eszik rendesen, de sok a rosszevő gyerek, én ezt nem hoznám összegüggésbe a magasságával. A magasságához a súlya nem rossz.

júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam volt pici korától kezdve válogatós és keveset is evett. Bár ő 2 évesen 12,5 kg volt, ehhez 93 cm magas. 1 évesen volt 9,5 kg és 79 cm. Nem derült ki semmi, amúgy egészséges, soha nem beteg, nincs ételallergiája, csak ilyen alkat. Most kamaszként, bár még mindig válogatós, de kétszer annyit eszik, mint én. Így már kb 57 kg a 180 cm-hez.
aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyesmi volt. 3.3 kg-mal született, 6.7 kg volt félévesen, egyévesen 7.6 kg. Alapvetően felszívódási zavart vagy hormonális okokat keres ilyenkor az ember. Allergológián és gasztroenterológián kezdtük, mivel babakorban az endokrinológia túl korai. Vérből allergiateszt volt, ami nem mutatott ki semmi jelentőset, de a biztonság kedvéért tejmentes étrendet javasoltak és peptisorb tapszert, később pedig, amikor a tejmentességet lazítottuk, nutridrinket. A 10 kg-ot csak kb. 2.5 évesen érte el. Később vizsgálták gluténérzékenységre, általános vérkép, de semmi, még csak vashiánya sem volt. 5 évesen aztán elmentünk endokrinológushoz, ott csontkor vizsgálat (kézröntgen), vérből növekedési faktorok vizsgálata, minden ok. Kb. akkor elengedtük a dolgot. Ma 9 éves és kb. 21 kg, de egészseges, mozgékony, okos kislány. Alacsonyabb, mint a többiek, de nem törpenövésű, csak nagyon vékonyka. Az étvágya amúgy jó, és nem is válogatós, szóval valószínűleg tényleg genetika.
aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!