Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 3 éves...

Hogyan vegyem rá a 3 éves kisfiamat hogy köszönjön mindenkinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ha valaki köszön a kisfiamnak mindig lehajtja a fejét és szégyenli magát.

És mindenki mondja, jaaaj de kis szégyenlős vagy, miért vagy ilyen kis felénk....stbb

Annyira zavar



júl. 12. 10:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd őt békén.


4-5 évesen a halálom volt, hogy "mindenkinek köszönjél kislányom". DE

rendre ment a beugatás, hogy

1. "nem tanítottak meg hogy csókolommal köszönj?" vagy

2. mit magázol nem vagyok idős.


Mi a f...???

Szóval köszönjek, remek, de 10/7 nagyokosnak ki kell oktatnia és még szép, hogy egy idő után nem mer köszönni a gyerek.


Én sem köszöntem, mert beleuntam hogy bármit mondok, tuti nem lesz jó.

júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Majaaméh


Nem, az én gyerekem képes köszönni.

júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt minek kell köszönni mindenkinek?


Másrészt meg nagyon gyorsan állítsd le azokat, akik csak erősítik a gyerekben, hogy ő nem lehet más, csak szégyenlős.



Esetleg segíthet, hogy ha megbeszélitek, hogy annak köszönjön sziával, mikor te a köszönéskor mondod az illető nevét is. Ha meg nem, akkor köszönjön csókolommal.


Meg jó lenne pár beszólást megtanítani neki, hogy mit mondjon, ha valaki beszól neki vagy kineveti, amiért nem volt gondolatolvasó, hogy hogy kell köszönni.

Az "Anyádat csókolgasd!" meg a "Fáj a szád szépen köszönni?" típusú reakciók egy sima csókolomra eléggé bennem maradtak. Csak gyerekként nem tudtam még elég szofisztikáltan elküldeni ezeket a f.szba, s én hülye még azt hittem, hogy velem van a baj...

júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!