Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 3 éves...

Hogyan vegyem rá a 3 éves kisfiamat hogy köszönjön mindenkinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ha valaki köszön a kisfiamnak mindig lehajtja a fejét és szégyenli magát.

És mindenki mondja, jaaaj de kis szégyenlős vagy, miért vagy ilyen kis felénk....stbb

Annyira zavar



júl. 12. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne zavarjon. Inkább tompítsd az élét a dolognak azzal, hogy mondod, hogy most ilyen hangulatban van, nem kell vele foglalkozni.

Igen, a kisgyerekek sokszor szégyellősek. De attól nem lesznek kevésbé azok, ha ilyeneket mondanak nekik.

júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a beszólások csak rontanak a helyzeten. Én is szégyellős gyerek voltam, sokszor szidott le anyám, amitől még kevésbé volt kedvem. Féltem az emberektől, nem volt pozitív tapasztalatom és a saját anyámtól is csak a negatívat kaptam ezért.

Inkább húzd ki magad és az ilyen beszólásoknál azonnal védd meg. Aztán persze beszéld meg vele miért kell köszönni, mire jó, mert nekem nem volt logikus se hogy számomra ismeretleneknek köszönjek.

Erősítsd az önbizalmát, beépített ismerősökkel a pozitív tapasztalatot is lehet erősíteni benne. Utána magától is menni fog.

júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak rontanak, hidd el. Én is ilyen gyerek voltam, mások előtt szidtak le a szüleim, hogy "ez nem illik, kösönj szépen". Nem volt jó. Csak még kevésbé akartam köszönni. Inkább védd meg a gyerekedet!
júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Ha látod hogy közeledik valami ismerős, akkor szólsz a gyereknek, hogy nézd Pistike, jön a Kati néni, köszönjük neki szépen, ha ide er. Ennyi.
júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Vekerdy meg azt írta,hogy nem szabad rávenni,ha a gyerek nem akar köszönni.
júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%

"Vekerdy meg azt írta,hogy nem szabad rávenni,ha a gyerek nem akar köszönni."


Jaja. Ne köszönjön. Manapság amúgy is divat bunkonak lenni.

júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb amit tehetsz a peldaadás. Ha te mindenkinek köszönsz később ő is fog. Ha pedog valaki beszól neki, védd meg, és akkor nem negatív élmény marad benne. Mond,hogy most ilyen a kedve, majd legközelebb biztos fog köszönni.

Mindig kérd meg,hogy köszönjön, de ne szidd meg, ha nem köszön.

A legfontosabb pedig valóban az, hogy te köszönj. Sokszor látom, hogy a szülő löködi a gyereket,hogy köszönjön, de ő maga nem köszön.

júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekkoromban konkrétan az volt a bajom a köszönéssel, hogy annyi féle van. Sziát nem köszönhettem mindenkinek, mert a nénik/bácsik kiakadtak, de ha jó napot vagy csókolom hagyta el a számat, akkor néhány néni/bácsi azért szólt rám, hogy neki köszönjek sziát. A végén már annyira belekavarodtam, hogy kinek mit, hogy csak az orrom alatt szemlesütve mormogtam és el lettem könyvelve szégyenlősnek.

Egyébként az én nagyobb fiam se köszönt 3 évesen, most 4 évesen többnyire magától eszébe jut. Annyi kellett csak hozzá, hogy látta mi is mindig köszönünk az ismerősnek, a boltban a kasszásnak, stb és utánoz, mi pedig megdicsérjük. Ő egyelőre mindenkinek sziát köszön és nem szólunk rá emiatt, másnak se hagyom ,majd megtanulja, ha nagyobb lesz.

júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Példamutatással. Soha nem vártam el a szintén baromi félős fiamtól az udvarias gesztusokat, de én attól még hangosan és érthetően tudom mondani a "jó napot! - kérem - köszönöm" szentháromságot. Lassan 3 éves, és most kezdte el ő is ezeket használni. De ha elfelejti, akkor se teszem szóvá. Körülöttem, akikbe beleállnak, hogy márpedig köszönj, különben *tetszőleges büntetés*, azok kivétel nélkül úgy tesznek, mintha megsüketültek volna.
júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyrészt hagyd, majd megbátorodik. De amúgy meg mondd neki, hogy bátran köszönhet BÁRKINEK UGYANÚGY, mint te. Értsd, ne legyen az, hogy te lesziázol valakit, neki meg csókolom Jancsi bácsival kéne. Sok gyerek ezért nem köszön, mert fingja nincsen, hogy mégis mit kéne. A kedvenceim az évente 1x látott számomra ismeretlenek voltak, akik lehet, hogy megengedték, hogy tegezzem őket, de ki emlékszik már arra..? Ott inkább motyogtam valamit az orrom alatt. Felnőttként hála istennek az ilyeneket lerendezhetem egy helóval :)
júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!