Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok játszani a kisgyerek...

Nem tudok játszani a kisgyerekemmel, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, és egyáltalán nem tudok vele játszani. Igyekszünk sokat menni játszótérre, sétálni, ott nincs gond, de otthon szenvedés, nem megy az idő. Állandóan húz magával játszani, de semmi se köti le, ötletem, fantáziám sincs a játékhoz. Pl amíg tologatja az autót, én mit csináljak, tologassam én is? Keveset beszél, még nem tudja elmondani mit szeretne. A kirakós játékokat szereti, azzal szoktunk játszani, magyarázom neki melyik figura mi, milyen színű, stb, de ez max 10 percig köti le. Firkálni is szoktunk együtt, de az még kevesebb ideig. Könyvek, meseolvasás, mondókák nem érdeklik, tépi ki a kezemből. Ezen kívül ötletem sincs mit lehetne játszani egy ilyen kisgyerekkel, kínlódásnak érzem a benti játékidőt.


Van ötletetek? Ti miket szoktatok játszani? Jobb lesz ez később, ha kicsit nagyobb lesz?


júl. 6. 16:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk 2 évesen jött be a matricázás lehet kapni füzeteket sok matricával és a helyükre kell ragasztani. A ragasztó, meg a vízfesték. Ezek azért talán felnőt fejjel is jobbak.
júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy szenvedek szintén 2 évessel. Rajzolni szoktam neki, ő is firkál. Tornyot maximum egyszer kétszer építjük fel, aztán ledönti és nem akarja már. Mesekönyveket szereti, de már ismeri amik vannak, annyira nem izgalmas napközben, inkább lefekvés előtt kéri.

Autózni én még elautóznék mellette, de nem igazán autózik olyan sok ideig olyan klasszikus módon. Oda vissza lökdösése az autónak is talán 2x jött be neki.

Labda gurigatás szintén 2x sikerült, inkább ő dobálni szereti rám és így nem tudok bekapcsolódni.

Buborék fújás pár percet kitart szintén.

Énekelni már annyira én nem szoktam. Mondókából 1-2 van amit szeret (pl.húzz-húzz engemet, hüvelyk ujjam almafa), mondjuk sokat nem is ismerek, ami mondókás könyvem van abban nagyon bénácskák vannak, nem is rímelnek. (Jegyzet magamnak: keresni egy jobb mondókás könyvet...)

Ágyon ugrálás nálunk a kedvenc elfoglaltsága, amiben megint nem tudok részt venni csak figyelni hogy ne essen le.

Egyébként csikizni szoktam, szájjal "pukizni" a pocakján. Ezeket szereti.

Valamelyik nap nyomtattam a pinterestről ilyen foglalkoztató ötletet, javaslom kipróbálásra, de tovább tartott kivágni nekem mint ameddig lekötötte őt kb 3 perc.

Én is nagyon béna anyának érzem magam, nemokára megy közösségbe, aztán játszhat a korabeliekkel.

júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

7/10!

Köszönjük Emese. Időgépet dobsz a 4esnek mellé, vagy csak jól esik belerúgni másba? Herótom van ettől a "kellett volna" típusú beszólásoktól... (Főleg, amikor tele van a világ a bezzeg pistikékkel és anyukáikkal, hogy bezzeg a pistike már fél éves korától egyedül játszik, mert "arra neveltem". 😀 Ebben a világban igazodjon el bárki is...)


Kérdező, nem kell egész nap szórakoztatni a gyereket, az unatkozás, és önálló játék is nagyon fontos a fejlődésben. Ezen túl nyugodtan lehet mellette autót tologatni is, a lényeg ebben a korban még az, hogy mellette vagy. A sétálás, friss levegőn lét pedig nagyon is jó. Később pedig bővül a a játéktár, több mindent lehet csinálni, és igen, jobb lesz. Ajánlom addig is figyelmedbe, rengeteg otthoni játékokkal foglalkozó Facebook oldal van, sok ötletet én is onnan merítettem, bár legtöbbször én készülöl vele 10-15 percet, a gyereket meg leköti 5 percre, de ez egy ilyen időszak.

júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!