Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok játszani a kisgyerek...

Nem tudok játszani a kisgyerekemmel, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, és egyáltalán nem tudok vele játszani. Igyekszünk sokat menni játszótérre, sétálni, ott nincs gond, de otthon szenvedés, nem megy az idő. Állandóan húz magával játszani, de semmi se köti le, ötletem, fantáziám sincs a játékhoz. Pl amíg tologatja az autót, én mit csináljak, tologassam én is? Keveset beszél, még nem tudja elmondani mit szeretne. A kirakós játékokat szereti, azzal szoktunk játszani, magyarázom neki melyik figura mi, milyen színű, stb, de ez max 10 percig köti le. Firkálni is szoktunk együtt, de az még kevesebb ideig. Könyvek, meseolvasás, mondókák nem érdeklik, tépi ki a kezemből. Ezen kívül ötletem sincs mit lehetne játszani egy ilyen kisgyerekkel, kínlódásnak érzem a benti játékidőt.


Van ötletetek? Ti miket szoktatok játszani? Jobb lesz ez később, ha kicsit nagyobb lesz?


júl. 6. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Igen később jobb lesz, mert már most tanulja, hogy az anyja nem foglalkozik vele, így később keresni se fogja a társaságodat.
júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jobb. Én se rajongtam ezekért az egyszerű játékokért, de ahogy nő, lehet vele bonyolultabb dolgokat is játszani vagy készíteni. Attól még szeretem és foglalkoztam vele, hogy nem tartottam szellemileg kielégítőnek pár baba/kisgyermek játékot 7/24.
júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nem foglalkozok vele, egész nap együtt vagyunk, semmi segítségünk nincs, a férjem 6 után ér haza. Délelőtt és délután is megyünk sétálni, játszótérre, ha az időjárás engedi. Otthon végig pakol mellettem, ha főzök, takarítok, beszélek hozzá, énekelek neki. Legalább heti egyszer megyünk játszóházba, mert a játszótéren kívül nincs egyáltalán gyerek a közelünkben. Csak az otthoni játék nem megy, szégyenlem magam miatta, és próbálkozom, minden nap játszunk, de egyszerűen nem vagyok jó ebben.
júl. 6. 17:08
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Az én kisfiam már 4 éves, szeretem, imádom, de állandóan játszani kell vele. Ő már megmondja, hogy mit, de kisül az agyam az állandó autó tologatástól meg az építő kockázástól. Ráadásul mindig én csináljak mindent, mert ő nem tudja, de amúgy mindenbe beleszól. Ha fel merek kelni mellőle enni, akkor jön utánam, sír, hisztizik, hogy ne egyek, játszak inkább vele, fújjak buborékot, olvassak stb. Játszótéren is állandóan menni kell utána.
júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Később jobb lesz. Én nagyon játékos szülő vagyok, de csak kb 7+éves játékokkal szeretek játszani. Az alatt nekem is kínlódás. Nekem lányom van, én már nem élvezem a maciringatást és a toronyépítést. Korán megtanítottam különféle kártya és társasjátékokra, hogy én is élvezhessem az együtt töltött időt. El szoktam vinni buszozni, vonatozni, mindig máshová, legyen látni és mutogatnivaló. Elhiszem, hogy a totyogós monotonitás nehéz neked, nem vagy egyedül.
júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk kialakult, hogy mikor játszunk együtt, és mikor egyedül. Ebbe beleszokott és én mindent meg tudtam csinálni mellette. A másik, hogy 4 éves korára megtanult olvasni, annyira érdekelték a betűk. Ettől kezdve mindig olvasgatott is. Babázni sosem szeretett, a lányos játékok nem érdekelték.Volt a kertben saját játszótere, ott játszott, vagy sétáltunk.
júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

4!


Gyereked van...miért, mire számítottál?

"Menni kell utána" - még szép...4 éves!

A gyerek már csak ilyen. Erre teherbeesés előtt kell felkészülni lelkileg!

júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de arra nem számítottam, hogy ne tudjak leülni enni-inni anélkül, hogy ne sírna, hogy menjek már játszani. Ki akar egész nap autókat tologatni?
júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
7. Erre nem lehet felkészülni lelkileg, ostobaságot írsz.
júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%

9!


Akkor úgy fogalmazok,hogy teherbe esés előtt kell rá tudatosan felkészülni. Hogy a gyerelnevelés NEM az anyuka kényelméről szól.


Remélem, így már érthető...

júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!