Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnánk a sógornőmmel...

Hogyan tudnánk a sógornőmmel megértetni, hogy ki kellene vizsgáltatnia a fiát, mert nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

Nem beleszólni szeretnénk az életükbe, de egyre szembetűnőbb, hogy van valami probléma.

3 éves múlt, lassan 4 lesz és látványos a lemaradása. Sajnos a családban több hasonló eset van, tehát nem a túlbuzgóság hajt, hanem látom, hogy milyen sokat jelent, ha korán megfelelő segítséget kap a gyerek. Óvodába majd csak talán jövőre megy, bár akkor sem nagyon szeretné vinni, de arra az évre még nem biztos, hogy megkapja a felmentést.

Hogyan lehet ezt egy anyával úgy közölni, hogy ne azonnal támadásnak vegye, hanem gondolkodjon el rajta?



júl. 2. 17:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Ez sajnos a szakemberek sara. Mindig a szülő az utolsó, aki belátja, hogy fejlesztés kell.

Inkább finoman beszélgetnék vele a gyerekkel kapcsolatban. Ha felmentést kérne az óvodába tanácsold neki, hogy konduktorhoz, vagy egyéb fejlesztőhöz vigye, ne úgy, mint aki bele akar szólni, csak hogy egy misét megér alapon ez is opció, ha Sanyika nem beszél még 3 évesen stb.

júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Kettő, ha elkerül a fejlesztésre biztos kiszúrja a szakember, hogy van-e nagyobb gond, értsd autizmus gyanú stb.
júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem véletlen, hogy nem akarja megmutatni senkinek, meg nem akarja oviba se vinni. Nem hülyék ezek a szúlők se, szerintem pontosan latják, hogy baj van, csak tagadnak. Nagyon szomorú helyzet. Nem kell a lelkükre beszélni, mert latják ők is a gondokat, és csak te lennél a bűnbak, hogy minek kell ezt felhozni.
júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 babyboom567 ***** válasza:
100%

13-as válaszoló.

Részben igazad van, de a "fogyatékos" gyerekek is ugyanúgy óvoda és iskolakötelesek.És rettentő sokat számít a korai fejlesztés.

júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem még tudják a szülők, hogy baj van, meg az is lehet, hogy hordják orvoshoz, csak nem kötik az orrotokra.
júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9%
ės te ki vagy a történetben? ės honan tudsz ennyit erröl a gyerekröl ? mind igazvagy van benne tulzås is ?
júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szólj. Én annak idején szóltam a testvéremnek, de tényleg nagyon diszkréten, szeretettel, hogy valami nem oké. A fia 3 évesen szintén nem beszélt és nem is értette, amit mondanak neki, annyi, hogy a nevére reagált. Teljesen kiakadt rám a család, hogy hogy mondhatok ilyet, kicsi még, majd kinövi. Sokáig szóba se álltak velem ezután. Náluk a védőnő egy kezdő hölgy volt, nem igazán foglalkozott azokkal, akikkel munka volt, a gyerekorvos viszont jelzett, így jutottak el kivizsgálásokra. Már iskolába kellene mennie, de még oviba is "szoktatják". Azóta meg hogy szóltam, én vagyok a sátán kutyája, mintha én tehetnék az egészről.
júl. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg úgy, hogy arról beszélsz, mennyivel jobban kezelhetők a gyerekek, vagy mennyivel könnyebb kezelni a konfliktusokat, könnyebb kihámozni, mit akarnak. És hogy az xy ismerősöd hova vitte a gyerekét, és az mennyire felgyorsította a beszédfejlődést. Na és te már nagyon várod, hogy a Sanyika miket fog mondani.


Ezzel felhozhatod a témát. Ha a szülő akar, akkor beszél róla, akkor mondhatod, hogy amúgy aggódsz a Sanyika miatt. Ha nem, akkor nem, kívülről nagyon könnyű okosnak tűnni de igazából sok fontos infóról nem tudsz.

júl. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Jelezném a védőnőnek, az ő dolga tovább vinni. Tudja hogy nem stimmel valami, mert lódít a védőnőnek és az ovit is kerüli.

Ez is elhanyagolás.

júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!