Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnánk a sógornőmmel...

Hogyan tudnánk a sógornőmmel megértetni, hogy ki kellene vizsgáltatnia a fiát, mert nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

Nem beleszólni szeretnénk az életükbe, de egyre szembetűnőbb, hogy van valami probléma.

3 éves múlt, lassan 4 lesz és látványos a lemaradása. Sajnos a családban több hasonló eset van, tehát nem a túlbuzgóság hajt, hanem látom, hogy milyen sokat jelent, ha korán megfelelő segítséget kap a gyerek. Óvodába majd csak talán jövőre megy, bár akkor sem nagyon szeretné vinni, de arra az évre még nem biztos, hogy megkapja a felmentést.

Hogyan lehet ezt egy anyával úgy közölni, hogy ne azonnal támadásnak vegye, hanem gondolkodjon el rajta?



júl. 2. 17:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

"Hogyan lehet ezt egy anyával úgy közölni, hogy ne azonnal támadásnak vegye, hanem gondolkodjon el rajta?"


Sehogy. Általában a szülő látja ezt meg utoljára.


Ha annyira le van maradva, akkor biztos, hogy szólt neki a védőnő és/vagy a gyerekorvos.

júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nálunk meg a távgyógyítas van. Telefonon targjak a kaocsolatot.
júl. 2. 17:27
 3/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kiesett a kezemből a telefon és elküldte.😅

Telefonon tartják a kapcsolatot. A státuszos papírt és a kiskönyvet is az alapján töltik ki. Az alapjan pl bészel és szobatiszta...

júl. 2. 17:29
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Én nem szólnék... Nálunk is van a családban egy 2 éves kislány, akin úgy látjuk, hogy lehet, hogy valami nem oké. Én úgy vagyok vele, hogy ha nagy gond van, és nem is veszik ők észre, akkor a bölcsi/ovi/védőnő úgyis szól. (Bár ahogy észrevettem, ők egy kicsit "sumákolnak" mármint a védőnőnek szépítik egy picit a dolgokat).

Ha szólsz, biztos, hogy támadásnak vennék. Szerintem jobb a békesség.

júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem beleszólni szeretnénk az életükbe


Dehogynem.

júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

És miben van lemaradva?

Mert azt nem írtad.

júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

De, beleszólni tervezel, attól, hogy leírod, hogy nem beleszólni akarsz, de..., attól ezt még pontosan úgy hívják.


Miből gondolod, hogy olyan baj van, amit csak te láttál eddig, sem a szülők, sem a védőnő, sem a gyerekorvos?

Miből gondolod, hogy a szülő nem foglalkozik ezzel a dologgal, vagy esetleg csak a te orrodra nem akarja kötni?

Miért érzed úgy, hogy ezt mindenképpen közölnöd kell?


Nekem abszolút autisztikus volt a gyerekem 2-4és fél éves kor között, érintett szülő is azt mondta, akinek diagnosztizált autista gyereke van, hogy az enyém is az, és nem, nem az, kizárták a vizsgálaton. És borzalmas anyaként azt átélni, hogy sok rokon egyszerűen megkérdőjelezi a szülői kompetenciámat ebben, és bele akart szólni, hogy - esetemben vizsgálatot kértem. Ha azt akarod, hogy ezentúl annyit se mondjon el neked, amit eddig, akkor állj elé, és hajrá. Én legalábbis az összes beleszólós rokonommal max gyermekmentes témákról vagyok hajlandó beszélgetni azóta...

júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem beszél, de az alap hangadás sincs meg, maximum nyikorgáshoz hasonló hangot ad ki, ami ennél is nagyobb baj, hogy azt sem érti, amit mondunk neki. A nevére sem reagál. Ha valamit nem értünk vagy nem úgy csináljuk, ahogy ő gondolja, akkor dühöng, borogat fel mindent. Nem szobatiszta, ez még bele is férne, de sehogy sem jelzi, ha tele a pelus, sőt, egy közelharcccal felér, hogy tisztába tudja tenni az ember. Ilyenkor üt, rúg, harap, a piszkos pelust is próbálja visszaszerezni. Játszani nem igazán szokott, papírokat tépdes szét (szerintem tetszik neki a hangja, ahogy szakad) vagy ajtót csukogat. Ebből vannak kedvencei, ezeket órákon át nyitja-csukja. A nyikorgós hangot ilyenkor szokta kiadni.

Ezek azok, amik a legfurcsábbak.

Gyerekorvosnál utoljára az oltáson voltak. Az sem most volt...

Ha foglalkozna a dologgal, akkor látnám, tekintettel arra, hogy lassan fél éve szomszédok vagyunk és elég gyakran vannak nálunk, mondhatni csak aludni mennek haza.

júl. 2. 18:05
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

Te most komolyan azt mondod, hogy ilyen a gyerek, mint amit leírtál a 8-as hozzászólásban, 4 éves, és a szülők szerint semmi baja...? Nem hiszem, hogy bele kéne folynod, de én is meg lennék rökönyödve a helyedben. Nem hiszem el, hogy ezzel a védőnő se foglalkozik. Hogy egy ilyen eset átcsúszhat.

Nem biztos, hogy autista. Kromoszóma-rendellenesség tud ilyen fogyatékosságot okozni, mi t amit leírtál. Veszélyérzete van?

júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire durván le van maradva és a szülők nem veszik észre akkor nem akarják észrevenni, szóval hiába mondanál bármit csak összeveszés lenne de a gyereket továbbra se akarnák fejleszteni.

Bár számomra hihetetlen ez hogy ennyire sehol nem tűnik fel. Az óvoda halasztást is indokolni kell valamivel nem?

júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!